Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 06. února 2021 19:31

Mha já to četla několikrát. Je to správně pochmurné, stejně jako ten Stín větru.

Jos Drákula je taky super, kdysi jsem to četla s mapou Rumunka po boku

To další si píšu na seznam, mám mezery...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2021 20:36

Mulen já jsem kdysi s chutí hltala e.a poea a taky lovecrafta, to už je spíš takový bizar, ale bylo to super

Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 06. února 2021 20:40

viktorka_od splavu Poea jsem taky čítávala, Lovecrofta si ale musím vygooglit

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2021 20:43

viktorka_od splavu Mulen Poe je moje laska! Predcasny pohreb

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2021 20:43

Mulen mně ty jeho horory přišly spíš jako parodie, ale když jsem to jednou zmínila před nějakým vzdělancem, tak byl pohoršen za mě - tarantinův předchůdce

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 06. února 2021 21:47

viktorka_od splavu Poe je dokonalý. A Lovecraft je přece kultovní!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 06. února 2021 23:12

ionicera celou tu trilogii jsem přečetla na jaře. Za mě fakt super, hrozně mě to bavilo.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 07. února 2021 09:21

nellielovett Taky už čtu Zimu světa a je to snad ještě lepší, než 1.díl. Nejraději bych četla pořád. :-)

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 07. února 2021 11:17

ionicera taky to tak mám. Celou trilogii jsem četla už několikrát. A ještě budu. 

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 07. února 2021 12:20

Fakirka ionicera Tiež som tú trilógiu čítala viackrát, veľmi sa mi páči.

Offline MP Marge
Avatar
5804 příspěvků moje polička 07. února 2021 19:21
Reakce na Mha:

Já jsem takové trochu knižní cunatko a nestitim se žádného žánru.

​Knizni cunatko

Ja se tedy take hlasim do klubu kniznich cunatek; prectu leccos lehciho, hlavne kdyz se po praci potrebuju odreagovat, coz je v poslednich letech v podstate porad.

Ale Brama Stokera jsem, prosim, cetla! A libilo se mi to. (A Collinsovou jsem precetla taky )

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2021 19:38

MP Marge Předsudky v knižní oblasti jsou ohromné.

A neříkejte, že jste se s tím nesetkali/y. Abych mohla ohrnovat nos nad brakovou literaturou, rozhodla jsem se přečíst několik kousků od každého žánru. A přiznávám, že některé knihy mě docela rozveselily. Pracovala jsem tehdy nemocnici a zdravotní sestry hodně četly "červenou knihovnu". Půjčovala jsem si od nich knížky a myslím, že bych teď už dokázala i nějakou napsat. Ale nemám ráda, když někdo říká, Tohle bych nikdy nečetl, je to pod mou úroveň. Je to nesmysl. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. února 2021 19:59

Mha Mně je tohleto vofrňování zejména nad žánrovou literaturou krajně nesympatický, jak někdo šmahem označí celej jeden žánr za podřadnej nebo nekvalitní, pomyslím si spíš něco o zabedněnosti než o projevu vybraného vkusu. Takže širokej záběr je naopak velký významný plus, já se tím klidně i pochlubím, prej čuňátko, pch!! :) 

Offline Gatita
Avatar
7174 příspěvků moje polička 07. února 2021 20:00

Mha ja cetla vsechno, fantasy, detektivky, divci romanky i horory ...ale cim jsem starsi, tim jsem omezenejsi a treba fantasy, sci-fi, ducharinu nebo cervenou knihovnu uz vetsinou nejak neskousnu, i kdyz je dobre napsana. Mam problem i s humornou literaturou, mne uz ted proste neprijde nic vtipne. Treba Stoparuv pruvodce. Ne ze bych to neocenila, ale cist to v patnacti ,smeju se nahlas, ted mi to prislo uz takovy vlazny. Ted se tu morim se Spolcenim hlupcu, protoze nic jinyho tu nemam, a teda nevim nevim, vtipny mi to prijde tak jednou za 200 stran. Na nektery veci se mi uz asi zavrela zaklopka nebo co. 

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 07. února 2021 20:00

Mha víš, já jsem ráda, že lidi vůbec čtou! Pravda, ze studijních důvodů jsem si hodila Keleovou-Vasilkovou(nejpucovanejsi spolu s Vondruškou) a Steelovou, no není to moje srdcovka teda. Teď jsem ale dočetla další díl detektivek s Gereonem Rathem - Marlow od Volkera Kutschera a líbilo se mi to, jak je to zasazeny do tech historickejch kulis, spoustu věcí si dohledavam.

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. února 2021 20:13

Mha ja červenou knihovnu četla párkrát a vždy jsem to musela dočíst, abych zjistila, kam to až dospěje.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2021 20:18

Karoleena Tak široký záběr rozhodně zní líp.

Gatita To, že se vkus mění, vůbec nejde popřít a je málo knížek, které jsou tak výborné, že se jich nedotkne nás osobní vývoj. Se Stoparovym průvodcem mám taky trochu problém. Prý je to vtipné, ale já jsem tam nic takového nenašla. Prostě jedna kniha z mnoha, pro mě zaměnitelná.

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 07. února 2021 20:23

Gatita Já fantasy čtu furt, ale s věkem zjišťuju, že se mi z těch nových věcí líbí čím dál tím míň. A těch starých, který se mi kdysi líbily velmi, ba nekriticky, se mi u některých zavřela záklopka po několikanásobném čtení, jakože desetkrát dobrý, a teď na to v knihovně koukám, a nejsem to schopna otevřít.  

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2021 20:29

continuity A kam to teda dospěje? 

Protože strana 1 - 6 je popis ne/šťastného dětství a hrdincinych předností, které ona považuje za své prokleti

6 - 8 přichází ON, uchvacen její krásou, což dává najevo nerudností

8 - 35 nepodstatné záležitosti týkající se běžného života a nepříliš spletitych myšlenek hrdinky

35 - první polibek nebo pohlavní styk, obojího oba lituji, ale jsou jati vášní, takže na straně 41 se to zopakuje. 

Pak nastoupí hrdinův bratr, neodbytny šéf nebo jiný vzhledny padouch, ktery řekne naprostou kravinu, které hrdinka uvěří až do strany 106, kde udiveně vydechne Ach, já tomu skoro uvěřila.. . A pak je většinou svatba nebo jiné formální zakončení. 

Offline Mulen
Avatar
4276 příspěvků moje polička 07. února 2021 20:39

Mha boží shrnutí