Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:13

Mrakoplas Obě ty tvoje knížky vypadají jako něco, co by se mi mohlo líbit! Díky za tipy, ukládám do seznamu. :-) Skoro teď nečtu, nějak nestíhám a spoustu častu prodrbu tady , ale těším se, že si zase brzy najdu čas. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:18

Garfie no presne, tu je to strašný zabijak času! A peňazí :)

Tie Svätyne nie sú zle, ale občas sa to ťažšie čítalo a niečo som ani nepochopila (ale som teraz fakt rozumu mdleho). A neviem či to vyšlo aj v češtine. Ale za prečítanie stoja. Astu som včera začala asi 50 strán a zatiaľ fajn, aj keď ja moc nemusím to neustále skákanie v čase (to bolo aj v tých Svatyniach).

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:25

Mrakoplas Mrknu na to, já ve slovenštině nečtu moc ráda, ale třeba naposled jsem se začetla do Túžba a zrada a pak jsem někde našla úryvek v češtině a vůbec mi to nesedlo! :-)

Candance A čteš Honzlovou poprvé, nebo se k ní vracíš po letech? 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:32

Dočetla jsem M+B+M o Třech králích. Má to teď docela reklamu i dobré recenze, ale moc mě to nenadchlo, připadalo mi to docela nepřehledné a takové zkratkovité. A Morávek ke konci vykreslený jako lehce šílený, to taky nic moc. Určitě tonemá na Dva proti Říši od Šulce, ostazně i Mašínové od Němce mi připadali lepší.

Od Ježíška jsem dostala Hilského Shakespearovskou Anglii, ta mě fakt baví, i když je to hrozná bichle. Ctu to po kouskách, když mám náladu.

V pátek mi přišla dvojbichle Imago, imagines a děsně mi vadí její vůně. Obrázky jsou takové nějaké a seznam literatury až v druhém díle je taky na prd.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:42

dočetla jsem tu poslední annu bolavou  - před povodní, dost jsem se na to těšila a teda za mě zklamání, vůbec se mi to nelíbilo... četl jste to někdo? co na to říkáte?

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:57

nolita me to take moc neoslovilo. Ale pricitala jsem to tomu, ze jsem predchazejici dil cetla uz davno a ze jsem si z nej moc nepamatovala a tady mi to chybelo. Takze jsem to bud nepochopila, nebo to bylo proste divny:) 

Ten predchozi dil mel supr atmosferu, ale tady uz nektere ty postavicky byly na me az moc karikaturni. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:24

Gatita Ja se s timto dilem taky minula, ten prvni byl skvely, druhy taky dobry, jiny, nez ten prvni, ale taky fajn, a tento treti jen pro me uplne wtf...:)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:29

nolita mám to stejně, první díl boží, druhý dobrý a třetí teda wtf. Dost jsem se snažila, aby se mi to líbílo, ale nic no, moc jsem to nepobrala..

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:15

Garfie Poprve

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:50

Candance Aha, mě by právě zajímalo to srovnání, já ji četla kdysi na gymplu...tak dej vědět, jak se ti líbila, možná ji taky opráším.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:49

nolita nellielovett jo, mam to s A. Bolavou taky tak

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:58

nellielovett baltik tak na tom evidetně něco bude :-)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 16:57

eM Tak si představ, vybrala jsem si nejdříve k přečtení Tebou doporučený Ostrov, fakt mě zaujala. Stáhla jsem si ji na uložto a začala nadšeně číst, už to začínalo být napínavé a naráz: "Knihu bych rád vyměnil za jinou knihu, nabídněte" a šlus, konec Knížky si už pro sebe z více důvodů nekupuji, budu muset počkat na knihovnu.  

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 17:25

nonemy Ostrov je na bookport, dá se to na 14 dní vyzkoušet zdarma. Nedá se to ale stáhnout do kindlu.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 17:34

coralline moc děkuji, já to sice do kindlu potřebuji, ale mám programek na prekonvertovani. Hned to jdu vyzkoušet.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 17:44

nonemy Nevím, jestli prográmek pomůže, nejde o formát, ale o to, že prostě nejde stáhnout knížka jako soubor. Jestli se ti to nějak povede vykoumat, dej vědět. Mě čtení na počítači moc nebere, když jsem zvyklá na kindle.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 17:51

coralline V tom případě na to kašlu, protože to po mě chce i registraci a autorizaci platební karty, to já nerada. Ale moc děkuji za snahu, jsi hodná.

Online eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 19:20

nonemy no to je teda situace! A moji papírovou má půjčenou kolega, tak ani nemůžu nabídnout, ze ti každý den nafotim par stránek... Ať se ti nějak povede získat!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 20:02

eM to jsi hodna, ale fotit mi to, to ne, to bys mě za chvíli proklínala :) pockam na knihovnu, už aby byly otevřené

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. února 2021 08:42
Reakce na nonemy:

Knížky si už pro sebe z více důvodů nekupuji, budu muset počkat na knihovnu.  

​Proč? Napadá mě jen ten důvod finanční, jiný ne?