Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:42

711990 Nješílenější bylo, když byl v karanténě a dostal nově pátý díl Demlových spisů. To pak byly telefonáty, ale teď můžu machrovat, aniž bych to četla.

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2021 18:43

Sweet Potato Tak tenhle druh knih je podle mě vhodný k hovoru asi jako Kafka nebo Trakl. Myslím tím, že se lidé dost často neshodnou, co to vlastně přečetli. 

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2021 18:48

brrr Tak Deml je zvláštní, ale i zajímavý.

Pro mě je nervydrasajici Trebizsky a toho mám precteneho skoro celého a vím o lidech, co ho milují. 

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:53

brrr to nevim, jestli je uplne vyhoda:D treba bys byla stastnejsi kdybys vubec nevedela o cem to je!

Offline continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 01. února 2021 20:54

Sweet Potato červenou knihu jsem nečetla,ale Jungove sebrané spisy jsou naopak velice čtivé. Ja na to teda musím být ve vhodném období, ale oproti takovému Wittgensteinovi je to vlastne populární literatúra.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2021 11:46

Docetla jsem Rozpojene staty od Reznicka a moc zajimave cteni to bylo. Spousta kapitol by si zaslouzila vlastni knihu a mockrat jsem nadsene googlila mista a jmena v knize se vyskytujici.  Musim zaradit vic podobnych knih, uz teda na policce ceka Spitalnikova, Szanto a absyntovky. 

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2021 18:47

continuity Wittgenstein

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:11

continuity Mha co máte proti Ludwíčkovi? Dcera ho dlouhé roky zbožňuje.

Offline continuity
Avatar
33799 příspěvků moje polička 04. února 2021 23:07

Dadoo já měla kdysi takového kamaráda mého kamaráda, co jsem ho chtěla jednou dobu zbalit. A ten četl Witgensteina, ale byl to takový Sherlock typ. 

No, našla jsem si nastesti jiného a s tím jsme dali dohromady toho Junga, což je vážně lepší. 

Online Mulen
Avatar
4279 příspěvků moje polička 05. února 2021 19:12

Dočetla jsem Stín větru, nedoporučoval to tu někdo? Moc se mi to líbilo, atmosféra podobná Fantomu opery..

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 06. února 2021 10:43

Já mám teda hotový Šikmý kostel, jak jsem dávala na ig, zvládla jsem ho za tři dny. A rozhodně to je kniha loňského roku, už se těším na druhý díl. A asi si ho koupím (tento mám jen půjčený). A včera jsem k tomu zvládla i Vrány od Petry Dvořákové, to nevím, jestli se tady taky probíralo, moc to tu poslední dobou nesleduju, ale pokud ne, tak i tuto knihu mohu doporučit. Akorát to není příliš veselé čtení. Poslední roky se mi zdá, že ženské autorky, ač pořád stále méně zastoupené v nákladech i v udelovaných oceněních než muži, nad nimi ale kvalitou převažují.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. února 2021 11:49

Já jsem teď koupila Kde zpívají raci a jsem zvědavá. 

dzizisketa Šikmý kostel se mi také moc líbil. 

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 06. února 2021 13:53

Rozpojené státy jsem dočetla prave ted a jsem z te knihy nadšená. Už aby se do US dalo zase bez problémů cestovat...

ionicera Kde zpívají raci se mi líbilo moc, i když si vzpomínám, že mi trvalo se začíst. Dlouho jsem tu knížku ignorovala, ta pastelová obálka mi evokovala sladký příběh (ehm, nesuď knihu podle obalu.. ) Ale příběh byl hodně poutavý, pár výhrad bych měla, ale nechci spoilovat. A mám osobní vztah k Severní Karolíně, úplně jsem to prostředí viděla... :)

Šikmý kostel jednička nic moc, příběh dobrý, ale zpracování dost čítankové. Plus body za rozšíření obzorů o dění po konci 1. sv. války na Ostravsku. Ale jestli mi nekdo druhý díl nabídne, tak si ho asi přece jen přečtu :)

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 06. února 2021 15:21

dzizisketa Vrany jsem taky nedavno precetla, to bylo depresivni

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 06. února 2021 15:36

Tulipe Tak já teď dočetla Pád titánů od Folletta a tam jsem se dozvěděla o válce víc, než za celou dobu studia dějepisu. :-) 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 06. února 2021 15:57

dzizisketa vrany jsou super, myslim, ze jsem je tu i doporucovala. Takova ťip ťop knizka, sdelenim i rozsahem. Byl to smutek ale.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2021 17:12

Mulen Treba ja. Strasne se mi to libilo. A jo, je pravda, ze ta atmosfera je Fantomu opery podobna!

dzizisketa Sikmy kostel a Vrany se mi oboji taky libilo moc! Z Vran mi bylo az fyzicky spatne. 

Ja ted zacinam Svedectvi o zivite v KLDR a teda je to sila. 
A jen takova vsuvku, ale ma vyjit (nebo uz vysla) kniha Prezila jsem Osvetim, po asi 60 letech. Kdysi jsem ji cetla a neni to rychlokvaska jako milion nove vychazejicich valecnych knih. Moc doporucuju. 

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2021 18:33

Jos Mulen   Páni, živí lidé, kteří četli Fantoma opery? Zatím jsem se s nikým takovým nesetkala.

Teď jsem dočetla Juliena Gracqa, četli jste? Surrealismus v plíživém tempu. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2021 19:04

Mha No ziva zatim jsem . Ja tyhle temne romanticke pribehy ja rada. Dracula, Carmilla, frankenstein ...akorat jich je malo. Toho gracqa neznam, pohybuju se vetsinou v kniznim mainstreamu.

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2021 19:18

Jos Já totiž vždycky slyšela jenom To nikdo nečte. Takže už nejsem sama.

Sheridan Le Fanu a Bram Stoker. Každý o nich mluví, že je to klasika a tak, ale málokdo to opravdu přečetl.

A nevím, co je mainstream, já jsem takové trochu knižní cunatko a nestitim se žádného žánru. Přečetla jsem i 2 knihy od Joan Collinsove a nestydím se.