Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Online baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 13:44

Potrefenáhusa ja si taky nepamatuju nazvy a detaily, jen knihy co me extremne zaujaly. Nedavno tu nekdo doporucoval knizku, ja jsem si rikala, to zni dobre, dohledam to a zjistim, ze jsem to cetla a ze to mam v doma v knihovne, najdu to, otevru a vubec mi to nic nerika a navic se mi to ani nelibi??

Online baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 13:47

continuity tak ja bych cekala, ze se to bude libit spis ctenarkam Fabera obecne nez scifistum, ja jsem tu sci-fi linku vnimala spis jako "podobenstvi", opak toho, co se delo doma, takze jak moc je to mozne ci dobre vymyslene, pro me nebylo podstatne, presne, uplne stejne by fungovala jakakoliv dlouha sluzebni cesta, nemusel to byt zrovna vesmir

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33826 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:26

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:31
Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:31
Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:32

Já si většinou obsah knih pamatuju, kámen úrazu nastane, když mám nějak písemně v pár větách shrnout o čem to je, to vůbec nejsem schopná. 

Jinak jsem si taly všimla, že horší to pamatování je u knížek, který mám ve čtečce (která mi jinak přijde geniální), dokonce bych řekla, že ta forma nějak ovlivňuje vztah, kterej si ke knížce vytvořím.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33826 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:43

Zina ale to tak podle mě fakt je, že to digi čtení je takový imaginárnější, než papírový

já jsem se ani nikdy nemohla učit na počítači, všechno aspoň vytisknout, nebo líp, udělat si z toho vlastní rukou psaný poznámky

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:52

Zina no já si teď koupila e vydání jednoho časopisu, panč k papírovýmu se nedostanu a to je teda hrozně otravny, nelíbí se mi to ani trochu. Čtečku mám dostala sem ji, ale použila sem ji málo, pořád mám sklony kupovat papírový, i mi přijde, že to co chci, nikde jako ebook nemaj a tak..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 15:53

Potrefenáhusa Přesně, z počítače se učí blbě

Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:06

Zina Hele, ale víš že to je pravda? Asi je to tím, že tu knížku vnímáš i nějak vizuálně, uspořádání, ilustrace, velikost....zatímco ta čtečka je taková uniformní, často neznám ani přebal té knížky. 

Ounz Tak časopis je ve čtečce úplně k ničemu, občas čtu na PC přílohu MF, ale fakt jen když mě něco vysloveně zajímá, jinak je to opruz. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:08

Garfie No já to mám v kindle appce v tabletu, ale stejne..otrava. No ale je zahraniční, tady nejde koupit a já ho potřebovala, tak zas lepší než drátem do oka. Pokud bych ale uvažovala o předplatným, tak radši vrazim víc do papírový formy snad..

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:16

Ounz Potrefenáhusa ja to mam taky tak, ale zrovna nedavno mi rikala kamaradka, ktera uci na gymplu, ze tohle maji decka uz jinak, ze vsichni starsi studenti se uci z notebooku. Jedna kamaradka uci na VS a pry 3 studenti z poslucharny meli s sebou papir a tuzku, kdyz jim chtela zadat nejakou praci. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:17

Ounz Tak u časopisu ta forma hraje ještě mnohem větší roli, to se vůbec nedivím. Já jsem čtečku vzala na milost na druhý pokus, ta první neměla podsvícení a hůř se na ní četlo, teď mám Kindle Paperwite a to fakt nebe a dudy.
Pro mě je skvělá na takový to čtení do vlaku a do čekárem, na dovolenou (malej objem, hodně obsahu), plus trochu nebezpečná v kombinaci s Alzou, když si v půlnoci vzpomenu, že bych si něco přečetla, tak si to koupím z postele z mobilu a pošlu do čtečky a můžu číst. Ale na druhou stranu mi přijde, že díky ní ty knížky čtu tak nějak víc konzumně, nebo jak to napsat - chybí tam ten protžitek spojenej pohledem na obálku, vazbu, a hůř si věci přečtený ve čtečce vybavuju.

Potrefenáhusa Na počítači mi učení taky nejde, potřebuju svoje poznámky-výpisky, můžou bejt teda z PC, ale musí být moje.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:17

Lamicka Njn, sme jiná generace :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:19

Zina No, přesně, na ty cesty sem si ji taky koupila, ale pak sem stejně posledně táhla knihu a několik dalších si jich koupila na místě, já miluju chodit do knihkupectví, ještě když se mi ukáže třípatrový..  no asi sem ztracenej případ

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 18:43

Potrefenáhusa Mně se navíc stává, že nevím, jak se jmenuje knížka, kterou zrovna ve čtečce čtu. Tím, jak ji neberu do ruky s obalem, ale rovnou se otevře text, tak název zapomenu

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 18:45
Reakce na Ounz:

Potrefenáhusa Přesně, z počítače se učí blbě

​Souhlasím. Nikdy jsem se z PC neučila. K řadě zkoušek na VŠ jsem si dělala výpisky rukou a učila se z nich.

A knihy ... já prostě potřebuju ten papír, vůni knih, možnost listovat. To pro mě korunuje ten správný požitek z četby.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 18:57

Dalia 

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 18:58

Dalia Máš pravdu, Dali, ale za padesát let je té h knih tolik a ještě přibyly knihy po obou rodičích a být není nafukovací. Takže čte ku máme a už nehromadíme hmotu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 19:17

černá káva Já občas udělám čistku a některé knihy daruji třeba do nemocnice, do charity, do knihobudky ... podle možnosti.