Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:45

Dřív jsem nechápala, když mi máma řekla, že si nějakou knihu nebo film nepamatuje. Už to mám taky :-) 

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:11
Reakce na Pinot Noir:

Potrefenáhusa Mně se navíc stává, že nevím, jak se jmenuje knížka, kterou zrovna ve čtečce čtu. Tím, jak ji neberu do ruky s obalem, ale rovnou se otevře text, tak název zapomenu

​jo, tak tohle mám taky a sem ráda, že v tom nejsem sama :-)

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:12
Reakce na Dalia:

​Souhlasím. Nikdy jsem se z PC neučila. K řadě zkoušek na VŠ jsem si dělala výpisky rukou a učila se z nich.

A knihy ... já prostě potřebuju ten papír, vůni knih, možnost listovat. To pro mě korunuje ten správný požitek z četby.

​přesně... já si tedy podklady musím vytisknout a různě si dělat poznámky a vybarvovat řádky :-) 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 14:38

Protože rukou je to nejrychlejší a můžu malovat značky. Šipky,, kroužky, spojovacky apod.

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 15:25
Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 15:54

Já jsem asi duši milenial, už jsem z těch papíru uplne nemocná, když mi dají někde na skoleni papírové podklady, vůbec nevím, co si s tím pocit. akorát jsou ty hybridní notebooky s dotykovou obrazovkou ještě trochu drahé, ale to taky už bude jenom chvilku a tam jde kreslit cokoliv, nasdilet to, poslat, průběžně prezentovat. Když jsem ho měla, tak jsem si tam poznamkovala všechno a furt jsem to měla sebou bez hledani. 

Přemýšlím, že si začnu fotit i bločky, abych to nemusela skladovat. 

Teď jsem dětem tiskla nějaké podklady a už v tom mají přeházené listy. Jim to otevřu na tabletu a bude

Offline Samantha
Avatar
1753 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 16:03

continuity

No jo, ale ke správné složce dokladů (papírové teda) patří sešívačka

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 17:53

černá káva Taky jsem udělala čistku, dost razantní, a je zas místa dost. Kupuj, u čeho vím, neboi předpokládám, že budu číst opakovaně, nebo že to budu chtít půjčovat. 

A z knížek po rodičích jsem si vzala jen minimum, jen co jsem věděla, že budu chtít přečíst, a pak teda svoje dětské knížky, ty zásadní .

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 18:49

Zina Tak my také dělali čístku, a to několikrát, ale už kromě knížek pro vnuka kupujeme papírových málo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 19:54

Zina Zrovna dneska si vezu z Prahy:

Online Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 20:43
Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 21:05

OT, ale zajima me to. Mame paperless office a vetsinou v pohode, nektery veci teda obcas na papire mit musim, smlouvy nebo mapy/plany. Ale jinak to odboura spoustu slozek a poradacu. 

Nekteri klienti teda dost prskaj.

Jak je to v CZ?

Knizky ctu el i papir, pomatuju si je spis podle toho jak me zaujaly. 

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 00:00

Jsem tým papír, protože ten přežije staletí, na rozdíl od všech těch elektronických systémů. Plus se dá v případě nouze hezky schovat. Ach jo, asi jsem teď přečetla ke zkouškám přílišné množství depresivních knih. Zajímalo by mě, jak se to v paperless prostředí dělá s archivací dokumentů dle zákona, silně pochybuji, že nějaké digitální médium půjde otevřít za 50 nebo sto let.

Jinak doporučuji k přečtení Příběh české recordwoman, vypráví osud čs. atletky 30. let Zdeňky Koubkové a největším sportovním skandálu První republiky, protože po čase si Zdeňka uvědomila, že se cítí spíše jako Zdeněk. Neuvěřitelný příběh, trošku zvláštně zpracovaná první část, ale velmi čtivé. Plus se tam dozvíte spoustu informací o dané době, vnímání žen na poli sportu, dobové mentality. Bezruči o ni udělali divadelní představení, které je velmi kladně hodnoceno, pod názvem Transky, body, vteřiny.

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 00:07

A teda z mých spolužaků na VŠ použivá na seminářich notebook maličké procento lidí, tak jeden až tři. V dosti hodinách jedeme systém sešit/pero všichni.

Nedávno jsem na ČT24 viděla dokument, kde odborník říkal, že čtení klasických knih a normální psní je fyzická činnost, proto si z nich zapamatujeme více. Zajímavé mi přišlo, že srovnával aktivitu čtenářů a nečtenářů a zjistil, že nečtenáři jsou aktivnější jen v oblasti chatařství.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 00:17

Anwen Re archivace dle zakona, to nevim, my mame nejdelsi povinnost 6 let, tak starsi veci se skartujou, pokud jsu na papire a nebo se to maze. Me to co se formy tece elektronicky nevadi, ale na papire delam obcas organizaci pro sebe, seznamy atd. Libi se mi na tom, ze to strasne snizilo spotrebu papiru celkove, tzn. lepsi pro zivotni prostredi. Tady na zapadnim pobrezi je to velkytema, ted se vratila kamoska z vanocniho vyletu do Ontaria, byla kousicek u hraniz u Detroitu a rikala, ze uplne jinej svet, zadny recyklace, uplne jinak se tam vari, nejaka ekologie nikoho netlaci atd. Byla u rodicu pritele. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 00:18

Potrefenáhusa to jsou Muminci? to si matne pamatuju! 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 00:19
Reakce na Anwen:

 Zajímalo by mě, jak se to v paperless prostředí dělá s archivací dokumentů dle zákona, silně pochybuji, že nějaké digitální médium půjde otevřít za 50 nebo sto let.

Ale jó, pokud tu za padesát let bude civilizace, tak to půjde :o) Asi nepůjde přečíst digitální nosič náhodně nalezený na půdě, ale ty věci, co někomu stojí za to archivovat jo. Stačí to jenom správně ukládat, skladovat a aktualizovat ;o) On je to koneckonců celý vědecký obor, ta archivace digitálních dokumentů.

I když samozřejmě je na archivaci nejlepší text vytesaný do kamenné desky, ten vydrží skoro všecho :o)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 01:07

0zero7  zajímalo by mě, jestli třeba ten papír nevyvazuje spotřeba energie na notebooky, při archivaci, udržování živých dat, náklady na cloudy atd., fakt by mě to docela zajímalo, jestli je to bez papíru fakt ekologictejsi 

a jo, jsou to muminci po mně 

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 01:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 08:45