Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:05

moonlight Ha! Konečně někdo! :) Já vůbec nedávám sazbu té Světové knihovny Odeon, prťavý, nahňácaný, ostrý písmo, výborný knížky v té řadě vychází, ale při četbě pokaždé ze začátku trpím, než si přivyknu, hrozně nepříjemný mi to je... 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:09
Fakt? Já mám to písmo ráda, stánky mi připadají takové "čisté".
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:12

brrr Tadyty písma s výraznýma patkama člověk musí asi jedině milovat nebo nenávidět :) 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 15:19
Reakce na Karoleena:

moonlight Ha! Konečně někdo! :) Já vůbec nedávám sazbu té Světové knihovny Odeon, prťavý, nahňácaný, ostrý písmo, výborný knížky v té řadě vychází, ale při četbě pokaždé ze začátku trpím, než si přivyknu, hrozně nepříjemný mi to je... 

No u toho novýho Murakamiho mě to praštilo do očí, když jsem to otevřela a marně jsem se do toho snažila dvakrát začíst. To mají všechno takto malým? Myslím, že dřív jsem si toho nevšimla nebo už jsem dlouho z té řady nic nečetla.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:15

moonlight Nezdá sa ti to, ja som teraz vytiahla z knižnice pár ďalších jeho kníh, čo vyšli v rovnakej edícii a tento nový je fakt o poznanie menším písmom. Asi z toho nechceli robiť ešte väčšiu bichlu... 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:21

coralline Na kindle? (jinak nazev obchodu bejva nekdy na prvni nebo posledni strane, at nevyziram, klidne si to koupim)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:30

Pískový vrch - jsem v cca v půlce a dobrá kniha, celkem dobře vystihuje neútěšnost doby a hlavní postavy z toho taky nevychází nikterak dobře... 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:34

Wanda von Dunajew No asi by to bylo už hodně tlustý, to je pravda.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:34

MP Meri Ano, na kindle. A "stažený" znamená zadarmo takže když mi napíšeš do SZ mail, klidně to pošlu dál.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 19:33

moonlight jo, to pismo bylo extremne male, ale zvykla jsem si :) 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 06:08

Karoleena včera večer jsem dočetla Trhlinu a mě to teda chytlo. To natahování mi právě nevadilo, mělo to na mě správnej efekt. A ten konec.., jsem stará posera, takže jsem vlastně ráda za to, jak to dopadlo. Pro mě byl závěr ta poslední noc v lese(celá ta prosincová výprava).

A na Tribeč v nejbližší době uričtě nepojedu, možná nikdy. 

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 21:18

Wanda von Dunajew Ty jo to je inspirace k Naslouchaci, autorka ani nezmenila jmeno mista. Jsem si rikala, ze to mela docela zajimavej napad, netusila jsem, ze to je o tomhle. O te vyprave jsem slusela, ale nedala jsem si to do souvislosti. 

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 21:25

Kristova noho, koukla sem na mycelium a v edičním plánu je na 6/2019  to furt posouvají, už toho mám plný zuby. Chci to dočíst a odhodit..

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 23:00

Nečetli jste někdo Sapiens od Harari?

Online Mrakoplas
Avatar
8799 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 23:31

Ronna Rozcitala uz snad pred rokom ale stale nedocitala 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 09:53

Ounz Jako ona je to možná nakonec tak trochu vina Arga že nás tak dráždí tím posouváním termínu, protože autorka už kdysi před Vánocema psala, že deadline pro odevzdání rukopisu má domluvenej na 31. 3. a tímpádem ten leden i březen co měli na webu uvedenej nebyl asi nikdy pravdivým údajem... Ale je to děsný, už to chcu taky uzavřít!!

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 10:00

Karoleena no, právě, úplně zbytečně nás drážděj. Kdyby tam bylo anonymní brzy vyjde, tak asi lepší než..září..říjen..prosinec..červen..atd..

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 10:05

Ronna Já to mám rozečtený teď a jsem zatím vcelku spokojená, čte se to dobře a líbí se mi, že je knížka rozdělená na hodně krátkych kapitol, takže si člověk může přečíst i jen pár stránek když má chvilku a nevypadává furt z kontextu. To oceňuju, páč si čtu v MHD. :) Akorát k tématům na který jsem nejvíc zvědavá jsem se ještě nedočetla, jsou až ke konci...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 17:09

Karoleena A to je jako průřez dějinami člověka?

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 17:16

Karoleena A je to dobry? Ja o tom uvazuju... V letadle ze Seattlu vedle me sedel pan, kterej do toho byl zabranej celej let, tak me to zaujalo - ale kdyz jsem si to vygooglovala, tak jsem se dozvedela, ze se jedna o "znacne kontroverzni knihu, kterou vedecka komunita prevazne odmitla uznat".