Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Online Garfie
Avatar
23809 příspěvků moje polička 08. února 2019 16:19

vanilka Ja to takhle mela s Andronikovou a Zvukem slunecnich hodin (shodou okolnosti na podobne tema). Nikdy jsem tu knihu uplne nevypustila z mysli, i kdyz podrobnosti si uz uplne nevybavuju.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 08. února 2019 16:30
Reakce na Samantha:

Tak jak jste se tady adorovala kniha "Trhlina", tak mi to vrtalo hlavou... ale pak  jsem zjistila, proč jsem to nedokázala dočíst... Já si to spletla s knihou "Puklina" od D.Lessing    (a to je fakt blbý dílo)

​Pardon, ale 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 17:11

Garfie tak tu jsem ještě nečetla a vypadá dobře. 

Já miluju dobu 1.republiky, filmy pro pamětníky, hltám vše o českých filmových hvězdách té doby, s tím i související období 2.světové války, Židech, holocaustu, poválečném odsunu  ...... sleduju dokumenty, i když jsem z toho pak rozsekaná ... Až divným způsobem mě tohle hrozné a těžké období v dějinách přitahuje.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 08. února 2019 17:26

vanilka Vyhnání Gerty Schnirch si predpokladám čítala, tiež je to skvelá kniha. Zapôsobila na mňa podobne, ako popisuješ. Zbieram odvahu prečítať si to znovu.

Online Garfie
Avatar
23809 příspěvků moje polička 08. února 2019 17:32

vanilka Tak to si tu Androníkovou určitě přečti, tam je všechno. Dá se koupit i jako e-kniha. Škoda, že toho stihla napsat tak málo :-(

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 08. února 2019 18:20
Mámroblém dočíst Děti půlnoci, zasekla jsem se a ne ane se hnout.
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:02

Garfie určitě přečtu 

Wanda von Dunajew ano, Tučkovou zmiňuji na předchozí stránce :). Vyhnání i Žítkovské bohyně mají čestné místo v mé knihovně.

Když jsem zmiňovala ty hvězdy první republiky, hodně se mi líbí knížka od Krystyny Wanatowiczové - Miloš Havel, Český filmový magnát. Je nejen o Barrandovu, ale i o rodině Havlových, Milošově sexuální orientaci (v té době trestné), výstavbě Lucerny a jak k nim jezdily filmové hvězdy na Havlov.... Měla jsem ji už dvakrát půjčenou z knihovny, protože se už nedá sehnat . Tu musím mít!

A tuhle "barrandovskou bibli" považuji za klenot ve své knihovně :). Je obrovská, plná nádherných fotek na křídovém papíře ...a váží asi 5 kilo 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:13

vanilka už jsem tady jednou psala, ale doporučuju cokoli od Hedy Margoliový-Kovalyový, autobiografie, ale teda strašně sugestivní

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:33

Mutziputzi diky, kouknu na to.

Když teď vidím tu fotku Oldřicha Nového, tak si vzpomínám, že mým nejsilnějším zážitkem z Pařížské nebyly kupodivu obchody , ale právě ten nádherný dům (no, spíš palác), kde Nový bydlel . Stála jsem před ním jak před svatyní. Závidím Barťákovi, který ten úchvatný prvorepublikový byt po něm koupil. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:39

vanilka no a co teprv tour po barrandovskejch, hlubočepskejch a smíchovskejch vilách

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:47

Mutziputzi no to mi ani nemluv! Já bych se vyřádila i na Olšanském hřbitově   jenže to se mnou nikdo z nepochopitelných důvodů nehodlá absolvovat .

Já bydlet v Praze, asi bych se z toho zbláznila. Před vilou Lídy Baarové bych určitě dlouho stála a přemílala si její život, například. A co ty stovky dalších . V důchodu to snad všechno stihnu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:49

vanilka já hřbitovy miluju, nedávno jsem objevila v Radlicích uzavřenej židovskej a teda veřejně přiznávám, že jsem přelezla zídku, i psa jsem si přehodila

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 19:52

Mutziputzi 

Já tě úplně chápu.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 08. února 2019 21:17

vanilka 

Kniha k dispozici zde

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2019 21:26
Offline Sweet Potato
Avatar
34770 příspěvků moje polička 08. února 2019 21:38

vanilka Olšanské hřbitovy (a vůbec všechny)

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 09. února 2019 04:03
Reakce na Sweet Potato:

vanilka Olšanské hřbitovy (a vůbec všechny)

​Damy, ja s vami v tomhle vubec nejsem; historii miluju, ale ze hrbitovu mam panickou hruzu - a vubec nevim proc  Vzdycky tam na me padne takovej divnej, nevysvetlitelnej pocit stisnenosti, zacne mi busit srdce a stahne se mi zaludek a nemuzu dychat. Nechapu - na zdravce jsem byla na praxi na patologii a nic to se mnou nedelalo!

Zadne logicke vysvetleni nemam.

Americke hrbitovy snasim o trochu lip, coz je myslim tim, ze kolem sebe nemaji zed. 

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 09. února 2019 04:07
Reakce na vanilka:

Ja miluju dobu 1.republiky, filmy pro pamětníky, hltám vše o českých filmových hvězdách té doby, s tím i související období 2.světové války, Židech, holocaustu, poválečném odsunu  

​To mam stejne  Proto jsem se taky nedavno rozhodla podivat na tu Rencovu Lidu Baarovou, ac jsem zde byla varovana predem, uz jen kvuli tem kostymum - ale nedala jsem to az do konce, to fakt neslo 

Miluju i americkou filmovou produkci z tricatych a ctyricatych let 

Online Garfie
Avatar
23809 příspěvků moje polička 09. února 2019 10:00

Na hřbitovy mám přímo úchylku, chodím na ně hrozně ráda!! Čím starší, tím lepší...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33590 příspěvků moje polička 09. února 2019 10:12

Garfie takový ty starý venkovský krchůvky