Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:20
Reakce na Gatita:

MP Marge diky za tip, mam strasidelne pribehy rada. Ale nemuzu si (krome Kinga,ktery tu uz zaznel) na nic vzpomenout. Prijemne me mrazilo u nekterych povidek o d Raye Bradburyho, z knizek treba Smrt je vzdy osamela. Nebo klasika od Levina - Rosmary ma detatko,ale nebala jsem se u toho. Kdyz mi bylo 11, byly u nas ve tride popularni Stopy hruzy, tenkrat jsem precetla snad vsechny (a strasidelne mi to prislo), ale nikdo soudny nad 12 let by to asi necetl:)

​Ja si urcite jeste na neco vzpomenu   Stopy hruzy jsme cetli na tabore, taky mi to prislo strasidelne (ale ne jako King). 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:26
Reakce na continuity:

Wanda von Dunajew MP Marge pokud se vam povedlo bat se u Metra, tak je od Glukhovskeho celkem dobry jeste Soumrak.Nejvic se mi libi budoucnost, ale to uz je vyslovne sci fi 

​Ja normalne sci-fi vubec nectu, ale pokud je to strasidelne, tak rada udelam vyjimku 

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:33

Já se ráda bojím, ale jde mit teda jen u filmových/televizních zpracování, asi potřebuju tu vizuální stránku. Horory atd. jsou můj oblíbený žánr, viděla jsem snad všechno, co za to v této oblasti tvorby stojí, ale bojím se vždy jen toho filmu při sledování, nikdy se můj strach neprojevil v reálném světě, třeba že bych se v noci bála jít napít apod. Knižní tvorba v tomto žánru mi připadá pouze hezky vzrušující, třeba Řbitov zviřátek. No a právě proto jsem z Trhliny byla tak mimo, protože to bylo poprvé, kdy jsem se fakt bála. Nevím, čím to je, jestli tou geografickou a kulturní blízkostí, tím, že tam není zlo a je to celé takové neurčité, ačkoli přirozené, tím reportážním stylem psaní... no než se dám do Strachu, dopřeju si kapku pauzu.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:33

MP Marge Budoucnost neni strasidelna. vzalo me to, to jo. Ale protoze je to o civilizaci, ktera je dlouhoveka/nesmrtelna reguluje porodnost. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:35

dzizisketa muze to byt i hormonama ;)

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:36

continuity 

To ne.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 18:03

MP Marge Hlavně on existuje i čtvrtý díl, nebo teda on je to spíš prequel i sequel v jednom:), v angličtině se to jmenuje Birthday myslím, tos taky četla? Mám dojem, že v češtině to bůhvíproč ani nevyšlo, ale mám to na wishlistu, prý zajímavě rozšiřuje tu trilogii. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 18:18

Gatita u Rosemary jsem se teda bála. Já jsem ale hroznej strašpytel. Četla jsem to tenkrát na chatě, která není sice na samotě, ale v lese ano a to jsem musela budit i přítele, ať jde se mnou na záchod.

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 18:18

Karoleena Coze!? O tom nic nevim!!! To si tedy okamzite pisu na seznam, dekuju 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 21:00
Reakce na MP Marge:

​Hele, to jsem taky cetla, tu trilogii - s filmem to melo spolecneho snad opravdu jen ten nazev, ale jinak vyborne vymyslene i napsane. Ale nebala jsem se...

A najdu si ty povidky, dekuju 

​Já jsem skončila u druhého dílu. Ten poslední mě hrozně nebavil. A taky jsem se moc nebála, bylo to napínavé  ale ne moc strašidelné. Ale konečně jsem pochopila, kdo to je ta Samara (v knížce Sadako)

A Trhlina super, ten konec měl dobrý spád. Ale jako sympatický mě v té knížce snad nebyl nikdo, jako ostatně ve všech Karikových knihách. Trhlina se mi od něj líbila nejvíc, Tma taky ušla, ale Strach byl moc drastickej. A autor má asi problém se zimou v lese 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 21:49

A dosť dobrý horror je aj osud Djatlovovej výpravy. O tej som nedávno čítala knihu, ktorá ale nevyšla česky (Donnie Eichar - Dead Mountain), kde sa autor snaží podať nejaké vedecké vysvetlenie a celkom sa mu to podarilo. Nechcem pre prípadných záujemcov prezrádzať, ale odporúčam.

toto je podraz, keď je tma, všetci sú preč a ešte mi v kúpeľni hapruje žiarovka!!!

Edit: a ako to vysvetlil ?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 21:54

MP Marge od toho kinga jsem cetla zivotopis nebo neco na ten zpusob a tam priznava ze hodne psal zlitej a zfetovanej. tak to by asi odpovidalo

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 22:31

slniecko hadam nebyvas na Urale? 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 22:39

continuity nie ale ako vieš, že je to viazané na ural?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 22:43

slniecko vzhladom na to, ze bezne nenachadzate u vas v meste hromady mrtvol, tak som si celkom ista, ze to u vas nehrozi. 

Ja som na tieto strachy asi prilis racionalna, naposledy som sa bala bubaka pod postelou (ten moj teda byval.na skrini)  asi v siestich rokoch.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 22:54

Lama_z_Lana Lilly_Ku slniecko Vidím, že som pár ľudí navnadila ohľadom rozlúštenia záhady Djatlovovej výpravy, takže asi nemôžem nechať len tak 

Predosielam, že je to len jedna z teórii, asi nikdy sa nepodarí zistiť na 100 % čo sa stalo... ja som teda do tej knihy šla s tým, že sa budem príšerne báť, ale nakoniec nie, skôr mi bolo tých ľudí strašne ľúto. Ak by niekto predsa len chcel bádať sám, tak nasledujúce riadky zabielim.

Záverom oficiálneho vyšetrovania bolo, že účastníci výpravy zomreli následkom "neznámej príťažlivej sily", ktorá ich donútila opustiť stan. Autor navrhuje, že tou neznámou silou mohol byť infrazvuk (v tej dobe sa jednalo o dosiaľ neprebádaný fenomén). Silný zdroj infrazvuku môže vyvolávať v ľuďoch paniku a iracionálne správanie. Takže mohli mať pocit ohrozenia a snažili sa dostať zo stanu, v panike prerezali látku a vybehli bez oblečenia von. Tma, zima (mohlo byť nejakých -20 °C), do toho silný vietor ich dezorientovali a neboli schopní nájsť cestu späť. "Záhadné zranenia" v skutočnosti boli spôsobené pádom zo skalnatého zrázu. Rôzne ďalšie detaily tiež zapadali do tohto vysvetlenia. A zdrojom infrazvuku bol silný vietor v kombinácii s tvarom hory, pod ktorou táborili. Z pohľadu experta na infrazvuk si totiž vybrali na utáborenie to najhoršie miesto...  ono sa to na pár riadkoch dosť blbo zhŕňa, ale kniha bola fakt sugestívne napísaná, takže mi to vysvetlenie prišlo logické (a zároveň aj trochu desivé, dúfam, že sa s infrazvukom nikdy nestretnem takto zblízka)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 23:02

continuity Metro malo fakt super atmosféru, nepovedala by som, že som sa potom vyložene bála ísť v noci na záchod, ale zanechalo to vo mne dodnes dosť silný dojem. 

Budúcnosť som čítala, myšlienka bola zaujímavá. Súmrak som nečítala, ale niekde stále mám e-book. Mňa dosť znechutili tie ďalšie dva diely Metra, takže som už na nič ďalšie od neho nejak nemala chuť, ale možno sa k tomu niekedy vrátim.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 23:06

Wanda von Dunajew zaujímavé

continuity predtým ani tam!!!

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 02:41

MP Marge od toho kinga jsem cetla zivotopis nebo neco na ten zpusob a tam priznava ze hodne psal zlitej a zfetovanej. tak to by asi odpovidalo

​Ano, to mnohe vysvetluje 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 02:43
Reakce na Mulen:

​Já jsem skončila u druhého dílu. Ten poslední mě hrozně nebavil. A taky jsem se moc nebála, bylo to napínavé  ale ne moc strašidelné. Ale konečně jsem pochopila, kdo to je ta Samara (v knížce Sadako)

A Trhlina super, ten konec měl dobrý spád. Ale jako sympatický mě v té knížce snad nebyl nikdo, jako ostatně ve všech Karikových knihách. Trhlina se mi od něj líbila nejvíc, Tma taky ušla, ale Strach byl moc drastickej. A autor má asi problém se zimou v lese 

​To ja mam taky  

Ne, ale vazne, ja se tesim jako mala, ted uz si tu ctecku MUSIM koupit!!!