Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 14:13

Hejda je moc pěkná, ale tak pro první, druhou třídu.

edit: Samozřejmě, že Heidy je moc pěkná. Tablet byl chytřejší.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 14:17

viktorka_od splavu Zajímavý. Mně jako děcku ten kůň v obýváku přišel naprosto super

Mně vždycky vadily knížky, ve kterých byl cirkus nebo pouť. Ani přesně nevím proč, ale hrozně mě to nebavilo.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 14:29

coralline Viktorka to přesně vystihla. Já to ani nikdy nepřečetla celé. Stačil mi začátek a přišlo mi to nezáživné a vůbec né vtipné. Když jsem v televizi viděla kousek filmu, tak jsem si hned říkala, že je to děs. Jenže já teda jako malá byla mezi dvěma bratry a třinácti bratranci, fakt kluk. Na půdě se taky daly najít tím pádem jen knížky po klukách. Taťka měl též jen bratrance. Takže když jsem tam byla celé prázdniny, tak jsem nic moc jiného nečetla. Nové knížky se u nás kupovali málo. 

Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 15:40

Nevím, jestli je to tip zrovna pro barbucha zřítelnici, ale i naši kluci mají rádi Hildu. Tak kdyby někdo chtěl něco pro holčičky ....

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 17:24
Reakce na slniecko:

​A ako sme k nim prišli my cez Odvážnu školáčku?

​No, ono hodne zalezi na tom, kdo je to "my". Protoze ja si pamatuju, ze na zakladce i na stredni, a vlastne i pozdeji na vossce, jsem byla v cetbe klasicke literatury dost osamela. Drtiva vetsina mych spoluzaku to povazovala za neuveritelne nudne a me za neuveritelneho exota, ze neco takoveho DOBROVOLNE ctu 

Mimochodem, Odvaznou skolacku jsem milovala, ale maminka mi ji odmitla koupit, tak jsem ji musela cist pri navstevach u sestrenice   

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 17:28

Tu nenávist k Pipi si beru osobně!

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 17:38

jako pippi

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 17:54
Reakce na barbucha:

​No a proto se sháním po nějaký prověřený světový literatuře 

​Tak pokud chcete neco svetoveho a zaroven divciho, tak klasiku jako "Anna ze Zeleneho domu" nebo "Male zeny" uz vam tu radily; ja bych k tomu jeste prihodila "Rebecca of Sunnybrook Farm", to je zhruba ze stejne doby jako Anna a tak trochu i podobny pribeh. 

Pokud byste chtela neco ze soucasnosti, tak je vyborna Cynthia Voigt - pise temer prevazne pro mladez, ale jeji knizky nejsou zadne plytke placani, venuje se v nich ocima teenageru tematum jako socialni rozdily ve spolecnosti, rasismus, etika, a podobne. Ale pozor, ma jednu serii, ktera spada do rise fantasy, takze te se vyhnout! Pak je dobra Phyllis Raynold Naylor a jeji serie o Alici. Ta uz je takova lehci, zabavnejsi, ale porad kvalita. No a moje oblibena Louise Rennison, to je britska autorka a jeji serii o Georgii mam doma, trebaze jsem podstatne starsi nez jeji cilova skupina - ma totiz neuveritelny smysl pro humor a sila jejich knizek je v tom ne ze by se venovala nejakym zavaznym tematum jako Americanky vyse, ale proste proto, ze je to fakt sranda! (A taky dobra sonda, jak se zije teenagerum v Anglii )

Jak je to s prekladem do svedstiny, to ovsem netusim...

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 19:18

Pipi  Já ji milovala vždycky, o existenci filmu jsem se dozvěděla až jako dospělá. Dodnes z ní umím některé citáty a zrovna včera jsem ji stáhla jako audio pro děti. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:19

Ja jsem mela pipi rada, i deti z bullerbynu, a pak taky knizku, u ktere si nevybavim nazev, ale byla podle me bud severska nebo holandska, a byla o malem klukovi, jehoz maminka mela nehodu na kole, a on musel odjet k babicce, kde se mu nejprve nechtelo, ale pak hrozne libilo.... takova klasika no, ale jako dite me to bavilo... ale to bylo pro mensi, ve 12 by to uz byla nuda....

a upne jsem milovala, ale fakt milovala, knizku princ a skrivanek.... to jsem cetla snad stokrat...

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:34

nolita Asi myslite moji oblibenou svedskou knizku "Prazdniny u babicky" - ten kloucek se jmenoval Pelle, ze jo!? 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:40

MP Marge asi jo, pelle mi přijde povědomý, přiznávám, že prázdniny u babičky mi nic neříkají, ale je to dost sterilní název, takže to klidně mohlo být ono :-)

Offline Elm
Avatar
20 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:51

@MP Marge, @nolita To byly určitě prázdniny u babičky, kluk byl Pelle a nějakou roli tam hrál i "točený dort".

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:53

Elm jo, tak to bude stopro ono. točený dort tam totiž byl.... 

Offline Elm
Avatar
20 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 20:54

Z Pusinek od Rudolfa jsem byla svého času paf, byla to první knížka, kde jsem četla o sexu. Nikdy nezapomenu na to, jak tam "zasvištělo zdrhovadlo džín" a jak se Dan vrátil z koupelny "nahý se zarudlýma očima". Dlouho jsem pak přemýšlela jak může nahota a sex souviset se zarudlýma očima :-)

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 21:05

barbucha ještě jsem si vzpomněla na sérii příběhů s Annejet . takový holčičí čtení na 12 let akorát, myslím.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 21:07

nolita: To musi byt ono! Pelle zije s rodici ve Stockholmu, a maminku srazi na ulici auto a ona musi dlouhodobe do nemocnice. Pellemu se po ni styska, takze doma strasne zlobi, a tatinek se rozhodne poslat ho k babicce do Skane. Babicka tam shodou okolnosti priveze osirele devcatko ze vzdaleneho pribuzenstva, Kaju, ktere je sice trochu starsi, ale s Pellem se zkamaradi a spolu si pak uzivaji zivot na venkove. 

Mne tam vzdycky fascinovalo, jak delali ten "toceny dort" 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 21:08

nolita Hele, a koukam, ze jdu s krizkem po funuse 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 21:11
Reakce na moora:

barbucha ještě jsem si vzpomněla na sérii příběhů s Annejet . takový holčičí čtení na 12 let akorát, myslím.

​Od Miep Diekmann, ze jo? To je Holandanka, taky uz me to napadlo, ze to je bliz Svedsku, tak by mohl existovat svedsky preklad 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 21:15

Na Annejet jsem si taky vzpomněla, ale nevím jestli si něco takového barbucha představuje, myslela jsem, že jde víc po klasice...ale Annejet jsem měla ráda, musím ji doma někde pohledat!