Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:57
Reakce na Garfie:

MP Marge  Jeje, tak promiň, mě vůbec nenapadlo, že bys neměla, právě proto, že žiješ v cizině a k českým autorům se moc jinak nedostaneš.  Já si ji v Japonsku využila hrozně moc. A i když mám raději papírové knihy, je to super na cesty, do dopravních prostředků (i večer do postele, když nechci rušit partnera) a tak...

​Ja jsem s technologii strasne pozadu, ale strasne!!!

Ja prave ceske autory taky vubec nectu, od te doby, co jsem odpromovala (skola mela mezinarodni meziknihovni vypujcni sluzbu, ale ja jsem se zajimala spis o klasiky, takze namisto hodnotne moderni literatury jsem si objednavala Tchan Kondelik a zet Vejvara, a podobne ). Vzdycky, kdyz priletim do Cech, tak si obnovim prukazku u nas v knihovne, neco si napujcuju, a pak mam zase na par let utrum. 

Ale prave zacinam uvazovat, ze si ctecku poridim, protoze tohle vlakno me navnadilo na spoustu ceskych knizek  To se me vsechny v Blbych dotazech vyrostete...

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:15

MP Marge ctecku si urcite porid, neni to zas takova investice a rozhodne ti to ulehci pristup k literature v rodnem jazyce. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:16

MP Marge  Určitě jo, teď se opravdu vyrojila spousta dobrých autorů! 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:26

Damy, ale budete mi muset poradit jakou a jeste se vsadim, ze pak nebudu umet na ni stahovat  Ja jsem fakt v tehle vecech na urovni batolete...

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 22:41

MP Marge je to uplne jednoduche. udelas si registraci a budes si to tam posilat emailem. 

jeste mne napadlo, na dovolene mi ctecka klekla a jako havarijni reseni jsem si ztahla aplikaci do mobilu a funguje to taky (zere to baterku, ma to maly displej, ale pouzivat se to da). a ta si ztazene soubory sama nacte. mam apku Lithium na format epub, prvni, co tam byla na shopu. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:15

continuity Kdyz me by to na mobilu asi nebavilo... Pan doktor na ocnim ma beztak teorii, ze jsem si znicila oci prave neustalym ctenim neceho v telefonu. 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:22

MP Marge mobil jsem myslela spis na vyzkouseni. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 23:40

continuity No tak. To bych mohla...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 00:23

MP Marge s kindľou to zvládam aj ja a to mám občas problém aj s rýchlovarnou kanvicou

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 01:40

slniecko To ja taky  

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 08:48

Dadoo Tak ono Jak voní tymián jsou v originále tři knihy - Tatínkova sláva, Maminčin zámek a Čas tajemství. Ten společný název to má pouze v češtině.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 08:50

MP Marge Tchán Kondelík a zeť Vejvara je náhodou boží. A ještě Vdavky Nanynky Kulichovy.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 09:54

Čítam Tatéra z Osvětimi a som teda... sklamaná  Štýl písania je fakt amatérsky, neviem nakoľko je to prekladom, ale nemyslím si, že v originále to môže byť o toľko lepšie. Úplne chýba budovanie atmosféry, popisy prostredia i pocitov postáv. Niežeby som sa práve v takýchto detailoch nejak extrémne vyžívala, ale tu ma tá absencia zaráža. Príbehu to škodí, pretože rozprávač pôsobí tak nejak odosobnene, ako keby mi niekto hlasom uspávača hadov predčítal strhujúcu drámu. No, asi dočítam, som fakt zvedavá, či ešte dám zapravdu tým nadšeným hodnoteniam. Skoro mi to príde, že to každý hodnotí tak vysoko len kvôli téme. Že kniha o holokauste nemôže byť proste nudná a zle napísaná... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 09:59

Wanda von Dunajew Ha a já jsem měla radost, že jsem to sehnala, všude je to vyprodaný. Chyystám se na to až dočtu novou Kristinu Ohlsson - Potopa....jsem v půlce, ale zatím mohu doporučit.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:00

Sweet Potato MP Marge tchán a zeť mě pobavily, doteď jsem znala jen otce a ženicha, obálka tato

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:05

Mutziputzi Ja som sa práve tiež potešila, keď som na to v piatom kníhkupectve konečne narazila. Až teraz som si inak prečítala informáciu, že pôvodne to bolo napísané ako scenár (autorka je scenáristka), no myslím, že to vysvetľuje mnohé. Takže možno ísť do toho proste s tým, že si človek v hlave prehráva film a tie pocity a prostredie si domyslieť po svojom...  Príbeh za to asi stojí.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:13

Já jsem teď dočetla 1Q84 od Murakamiho a nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Některý části se mě až dotkly na duši, na druhou stranu mě dost rušilo častý opakování, prostě jsme z toho taková rozpolcená, tak se jdu zeptat, co o tom soudí zdejší čtenářská obec.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 10:33

Zina mela jsem podobne smisene pocity, ale atmosfeta se mi libila, je to “muj typ” knizek.. magicky realismus:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 11:04

Potrefenáhusa Tchán a zeť navazují, jsou ještě roztomilejší. Nejsou tam takové ty scény, z kterých Vejvara vycházel chudák hrozně ponížen.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 11:18

Wanda von Dunajew ja podobné knihy čítať nedokážem, ale príde mi, že majú viac dokumentaristický zmysel, než literárny.