Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:35

nolita no právě, super edice, taky jich několik mám.

Karoleena no já zas četla Čachtickou paní asi v 12 letech  a hele mně se to Mycelium taky čte hůř, zase ale nutně potřebuju vědět jak to skončí..

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 17:12

Karoleena Mně se tyhle knihy tenkrát četly možná snáz než dnes. Žízeň po čtení v nějakých 12, 15, 18 převládala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 17:17

Sweet Potato  dneska uz to proste nechci, tehdy jsem si ty silene emoce “uzivala”, ted na ne postradam sily.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 17:30

viktorka_od splavu Přesně. Bylo to hrozné, ale nedotýkalo se mne to osobně. Jak stárnu (a taky s dětmi to souvisí), nesu všechno čím dál hůř. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 17:35

Sweet Potato presne. ted si to vsechno moc vztahuju k sobe/rodine

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 18:03

Já to četla taky ještě na základce, cachtickou pani, i toho merleho.ale jsou takový teorie, ze dítě není moc mladý na to, co zvládne číst a přečíst 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 18:15

Potrefenáhusa Merleho mám ráda. Četla jsem toho od něj víc. Líbilo se mi muži pod ochranou a hlavně ta historická trilogie Dědictví otců ad. Naopak mě nějak nezaujala Výlučná vlastnost člověka. Ale je to dávno, už nevím proč. A klasika Malevill.

Online Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 19:17

Sweet Potato viktorka_od splavu Mluvíte mi z duše, sestry!  Mám to tak i s filmy...

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 22:55

Garfie Sweet Potato viktorka_od splavu jj taky to tak mam. nejak jsem doufala, ze az se ty hormony sklidni, tak bude schopna znova cist tu drasavou literaturu... a houby, houby zlata rybka, akvarium nebude....

ted malem brecim i u knihy dzungli. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 08:18
Reakce na Ounz:

Potrefenáhusa no, tak není to úplně veselý čtení. Mě trochu nečekaně zasáhla Ke dnu, a to není válečný ani trochu. O Maus už sem četla, že je to dobrý, dík za tip

Karoleena tyjo, no já to četla později (myslím, že to vyšlo v tý edici od lidových novin, mimochodem to byl dobrej nápad a je škoda, že se to neudrželo)

​myslis ke dnu od anny bolave?

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:38

Lilly_Ku jj, přesně to

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 11:28

Lilly_Ku Ounz Ke dnu, ale i Do tmy, se mi hodně líbilo. Těším se na další knížky od ní.

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 11:31

nellielovett mně se to taky líbilo, ale v tom Ke dnu mi bylo děsně líto některejch těch lidí, nějak mě to vzalo..ale taky doufám, že ještě něco napíše

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 11:43

continuity já furt doufám, že třeba na důchod

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 12:29

Ounz anna bolava je nejlepsi ceska spisovatelka, co jsem za posledni roky cetla.

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 12:37
Reakce na Garfie:

Sweet Potato viktorka_od splavu Mluvíte mi z duše, sestry!  Mám to tak i s filmy...

​přidávám se do klubu, mám to tak s filmy i s hudbou

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 15:01

Lilly_Ku no, já sem českou scénu až na pár vyjímek dost opomíjela a pak sem dala na zdejší tipy a jako jo, bolavá je dost dobrá, skvělý ji najít a pak se mi líbila ale i mornšajnová i katalpa a teď koukám co bych kde ještě..

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 14:09
Reakce na Dadoo:

Potrefenáhusa Merleho mám ráda. Četla jsem toho od něj víc. Líbilo se mi muži pod ochranou a hlavně ta historická trilogie Dědictví otců ad. Naopak mě nějak nezaujala Výlučná vlastnost člověka. Ale je to dávno, už nevím proč. A klasika Malevill.

Kdepak trilogie - ​Dědictví otců má třináct dílů! Všechny jsem musela mít  První vycházely ještě před revolucí - co front jsem na ně vystála!

I když nejradši mám asi tu první sérii (která má i naprosto geniální překlad)... tak se skláním před autorem, protože ten na přísně skutečnejch událostech založenej děj musel dát fakt strašlivou práci a hrabání po archivech... je to lepší než učebnice dějepisu, a ještě ke všemu čtivý a zábavný... 

Zvláštní, jak se od v podstatě scifi dostal k historii. A obojí mu šlo 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 14:18

barbucha Dědictví otců Ty další, vyprávěné Petrem mladším už nejsou takové, ale těch prvních šest jsem četla mockrát. Můj první Merle bylo asi ve 13 Až delfín promluví. Už jsem se k té knize nikdy znovu nevrátila, ale tenkrát to byla pecka. Pro Merla byla budoucnost i minulost jen prostředek, ale vždy perfektně propracovaný.

Offline Vilemina
Avatar
2265 příspěvků moje polička 05. zaří 2018 14:56

barbucha Sweet Potato Petr ze Sioraku, jo to se mi líbilo velmia připojuju se k ostatním, co jsem načetla za kvatum knih do cca 25 let, tak něco už bych teď asi nedala, myslím tím třeba  Dostojevskýho jmenovitě. Teď na mě hodně zapůsobila Hana od Morštajnový, ale teda hodně, už dlouho jsem nemusela o nějaký knize přemejšlet. A Němci od Katalpy, na Doupě se chystám. A Malý život taky. Mám tu připravenýho Pohřbenýho obra, prý je to skvělý, tak se těším.