Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 09:28

baltik tak jednak to vypravel a pak myslim, ze tam pozval vic lidi ze svyho zivota, nejen soudce

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 09:44

Mutziputzi tak to jsem teda uplne mimo

pak jsem zaznamenala jen liliputanku a ta tam byl ze sve vule, ne pozvana

a proc mel potrebu tomu soudci vypravet svuj zivot? Kdyz se znali jeden skolni rok jako deti?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 09:52

baltik musis mit fantazii, ji taky znal z detstvi prece, cely je to takovy metaforicky, treba bilancoval na konci zivota...zjevne je potreba si to domyslet podle sveho, vypraveni to neni, dost to vypovida i o spolecnosti, nejen izraelsky

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 09:54

Mutziputzi jako realie zajimave, ze bilancoval jsem to taky pochopila, ale furt jsem cekala na vysvetleni, proc si tam pozval soudce, asi jsem prizemni :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 09:58

baltik na tom prece vubec nezalezi koho pozval

Offline Malvin
Avatar
1025 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 07:50

5.9. vychází pokráčování Medvědína od Backmana pod názvem My proti vám. Začátek knihy se už dá koupit v předprodeji.

Offline dzizisketa
Avatar
7425 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 22:27

Brian Jay Jones, George Lucas. Život stvořitele Star Wars. 

Doporučuji nejen fanouškům SW, ale i zájemcům o biografie či filmový průmysl a tak podobně. Nevím, zda za to mohou překladatelé, korektorka nebo redaktor, ale je to vážně bezchybné (narazila jsem asi na dva překlepy na 450 stranách, faktografie je pak 100%).

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 08:46

precetla jsem tu Priseru z Essexu - dobre napsane, dobre se to cte, takovy jakoby viktoriansky roman, ale je citit, ze to psal soucasny clovek, trochu feministicke, suma sumarum nic co si budu pamatovat do konce zivota ale prijemne stravene dva dny

muzu doporucit i jako nedrasavou lilteraturu to 999 :)

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 08:55

baltik Díky za tip, budu mít nápad pro další dárek. Nakonec jsem na základě místních rad objednala Zátiší s kousky chleba, Každá sedmá vlna a Dobrý proti severáku. Vypadá to, že jsem se trefila do vkusu :-).

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 11:37

Já sem dočetla Tatéra z Osvětimi, a tak přemejšlím nad tím, co k tomu napsat. Je to další (z mnoha) příběhů odtamtud, má to spád, na konci už mi to přišlo takový letem světem, podobně jako Mischling. Chvílema až neuvěřitelný, ale je to dle jeho vyprávění..nevím jak moc se na tom podepsala ta autorka, přijde mi, že trochu jo. Kdo ste měl v plánu to přečíst,určitě to stojí za to.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 14:12

Ounz to jsem dnes hledala v knihovně a je to vypůjčené. Určitě si to přečtu. Minulý týden jsem dočetla Továrnu na smrt, k tomu nějak nemám, co dodat.

A konečně se ke mně dostal Malý život, tak k tomu večer sednu. Knihu mám na seznamu už dlouho.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 14:36

nellielovett Továrnu na smrt četl bratr, doporučoval mi to, že bych měla. Ještě sem se k tomu nedostala a taky sem na to pozapomněla, tak já kouknu. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 15:07

Ounz já mám u těchto knih typu mischling, osvětimská knihovnice, atd. (tatéra jsem teda nečetla) pocit, že ti autoři to prostě - nevím, jak to mám říct - neumí... problém je, že je to sice silné téma, ale tolikrát zpracované, že i čtenář tak nějak otupí a nedostaví se pocit, že ta kniha je něčím zvláštní... jako jo, dobře se to čte, má to spád, ale to je tak nějak vše... teď jsem po delší době četla sophiinu volbu a ten dojem z té knihy je někde úplně jinde ... 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 15:57

nolita no, myslim že si poměrně přesně vyjádřila moje pocity. Jen líp :) Hlavně, jak je to docela citlivý a vážný téma, tak to nikdo moc nekritizuje. Ale i tak to stojí za přečtení (ani toho Mischlingu nelituju). Jen sem měla dojem, že tohle téma (a ještě to od něj dostala z první ruky) mohlo být zpracovaný trochu líp. Sophiina volba byla drsná kniha, a pak taky Smrt je mým řemeslem od Merleho, to je imho dobře napsaný.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 15:59

Ounz já se teď na tyhle knihy cítím nějak málo otrlá (moc nevydržím), ale co mě zasáhlo strašně moc a nečekaně, byl komiks Maus, fakt doporučuju.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:02

Ounz Smrt je mým řemeslem je fakt dobrá knížka, si pamatuju, jak jsem kdysi na 2. stupni ZŠ měla vypracovat referát do dějáku o koncentrácích a táta jen tak mimochodem zalovil v knihovně a prý na, přečti si tohle. Pro citově labilní puberťačku hodně silnej zážitek... :)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:13

Ounz jj, smrt je mým řemeslem je skvěle napsaná kniha...  

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:14

Potrefenáhusa no, tak není to úplně veselý čtení. Mě trochu nečekaně zasáhla Ke dnu, a to není válečný ani trochu. O Maus už sem četla, že je to dobrý, dík za tip

Karoleena tyjo, no já to četla později (myslím, že to vyšlo v tý edici od lidových novin, mimochodem to byl dobrej nápad a je škoda, že se to neudrželo)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:18

Ounz vyšlo to v lidovkách, resp. v té jejich knižní řadě,  taky to mám od nich :-) a spoustu dalších dobrých knih, bylo to super, knížka za stovku :-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 16:21

Ounz No já od té doby trochu pochybuju o tátově schopnosti rozlišovat co se hodí číst v jakém věku... :))

Jinak já se konečně po předposledním díle Mycelia (pořád mě to hodně baví, ale současně se mi to nečte moc dobře, nevim proč) přes Norské dřevo (první Murakami, historický okamžik!) propracovala stohem knížek až ke Geniální přítelkyni, teď končím druhej díl a přijde mi to boží, moc mi to sedlo, dobou, atmosférou, stylem vyprávění, na rozdíl od toho Mycelia se to čte úplně samo... Ale teda hrozný emoce to ve mně vyvolává, zrovna včera jsem nevědomky už i nahlas komentovala konání jedné postavy slovy "tak seš už blbá nebo co", můj chlapec si asi musí myslet, že mi začíná hrabat.