Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:30

Potrefenáhusa sci-fi mám ráda, fantasy moc ne, kromě vyjímek. Jinak jsem celoživotní milovník S. Kinga. Nepohrdnu dobrou detektivkou, cestopisem nebo i něčím z historie. Nemám ráda tzv. ženské romány. Většinou mám různě dlouhá období, kdy čtu jeden žánr a pak přecvaknu na něco jiného. Teď jsou to psychothrillery

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:36

Malinko odbočím od tématu, ale snad nevadí. V Knižním klubu jsem právě objednala nástěnný kalendář a diář na příští rok. Doufám, že i "naživo" se mi budou líbit. Objednáváte někdo tyto záležitosti také z netu? Já to dosud vždy kupovala v kamenných prodejnách.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:38

Dalia léta používám diář Moleskine a už vím, co mi vyhovuje. Objednávám z netu

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:46

Proč ne Eva já to myslela spíš tak, že psychoterapeut odpočívá u knihy, kde psychoterapeut vraždí svoje klienty. - že bych spíš čekala, že na vyčištění hlavy sáhne po nějakým jiným žánru, žánr nehodnotim, však oddechovka, já čtu nejradši fantasy pro puberťáky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:26

Potrefenáhusa no to mne nahodou dava docela smysl...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:33

viktorka_od splavu vraždit ty klienty? :-D

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:37

Potrefenáhusa Leda tak. Protože normálně třeba doktoři nebo kriminalisti nad beletrií ze svého oboru dost zvracej.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:23

Sweet Potato tak asi to musi byt absurdni a ne “opravdovy”?

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:24

viktorka_od splavu Obávám se, že plánovaně absurdních moc není.

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:26
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge Proč ne Eva přijde mi zajimavy, ze po psychicky narocny práci sáhnete na vyčištění hlavy ještě po psychothrilleru, já čtu sci-fi a fantasy ...

To me prave nikdy nechytlo, ani na vycisteni hlavy, ani na nic jineho.   Samozrejme s cestnou vyjimkou Terryho Pratchetta   Psychothiller funguje, protoze tim jak je poutavej, tak me proste vtahne do deje a cte se tak jak sam, pokud to dava smysl... Samozrejme musi byt dobrej - ne vsechny jsou!

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:28

Potrefenáhusa no to mne nahodou dava docela smysl...

​Ze jo!? 

Ale celkove dulezitej neni ten terapeut, ale to napeti!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:50

MP Marge chapu:-)

Online dzizisketa
Avatar
7446 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 13:39

Lajla Rolstad(ová), Vlčí ostrov. - Záznam pobytu autorky, Norky, v Kanadě a v USA, přírody, co viděla, lidí se kterými se potkala, zážitků. Útlá knížka, civilní jazyk, velmi příjemně se to čte.

Lauren Groff(ová), Osudy a Běsy. - Příběh manželství, vyprávěný jak z pohledu muže, súpěšného dramatika, tak z pohledu jeho na první pohled nenápadné ženy. Šokující momenty, trochu psychothriller, ale napsaný tak dobře, že vás to nenutí odkládat, ale číst stále dál.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 16:59

Dotáhla jsem si teď z knihkupectví druhou Geniální přítelkyni, čtvrtýho Petera Granta a Brno okupované a nejen že právě vyšel poslední díl Problému tří těles jak jsem zjistila, ale další Peter Grant (číslo 7!!) bude za měsíc a v regálu u Mycelia měli napsáno, že poslední díl vyjde 31. 8. a ne až v říjnu jak jsem si doteď myslela. Bych fakt potřebovala minimálně čtrnáct dní dovolené jen na čtení, to se nedá tohle...

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 17:42

dzizisketa Mi se Osudy a běsi líbily z pohledu muže, ta ženská část mne už moc nebavila.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 17:44

Karoleena A já už jsem se začala těšit na Petera a on výjde teprve anglicky. Na začátku jsem uvažovala, že ty knihy budu číst v AJ, ale ta česká verze má tak pěkné obálky ... Takže jedu v češtině a budu muset čekat

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 17:47

brrr Ahaa, teď na to koukám na webu Arga a on to není díl sedmej, ale díl pětapůltej. :) A má jen 144 stran. Každopádně myslela jsem ten no, Nejodlehlejší stanice, vyjít má 30. 9. 

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 18:24

Karoleena tyjo už vyjde sedmička? A to mycelium teď? No to se hodí, akorát dočítám tu pětku..

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 18:33

Ounz No jako já úplně nevim co si o tom myslet, u Dobrovskýho všude v regálech kde je Mycelium píšou, že Vrstva ticha vyjde 31. 8., jenže na webu nakladatelství furt je ten původní termín 31. 10. kterej jsem měla v hlavě...  

Peter Grant opravdická sedmička, Lies Sleeping, bude teprve začátkem listopadu v originále jak se tak koukám, takže bůhvíkdy v češtině, ale na ten zářijovej polovičatej díl se těším i tak.

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:45

Karoleena no, já mám ale urputnej dojem, že sem někde viděla to datum 31.8. a pak, když sem to hledala znovu, tak sem našla to 31.10. no myslela sem si, že sem se spletla, ale třeba s jedním dílem od Aaronovitche se to taky stalo, vyšel prostě dřív, ale v Neoluxoru, kde razili ten pozdější termín, ho fakt měli až pak, a já ho koupila jinde dřív..  takže možný je cokoli a já budu jen ráda, teď končím ten pátej díl a už bych to ráda dorazila celý, než to zase pozapomenu..

a co je to ten polovičatej díl, to vůbec nevím, že neco takovýho bude, zkusim googlit. No a holt vydržim do listopadu :)