Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:29

dzizisketa Ten zloun, co ji týral? Já to teda asi číst nebudu, zas tak mě to období, ani Božena neberou, ale předpokládám, že se ukázalo, že byl v celku normální (ve smyslu obvyklý, průměrný), žádný tyran.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:30

Mutziputzi Jo, tak min. Martinus už ji má v předprodeji.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:32

brrr 

Přesně tak, to snad ani nemusíš číst! Ale fakt to doporučuji, o Boženě nebo národním obrození to je právě asi tak z desetiny, je to zajímavé i z dalších hledisek historie 19. století.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:35

dzizisketa Osobně považuju naše 18. a 19. století za mor, vůbec mě to nebaví, takže asi nee.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:55

BTW v Lazarský otevřeli, nebo aspoň já jsem si toho až dnes všimla Budget Books, levné knihy v AJ

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:03

Mutziputzi 

Akorát ten jejich layout se do toho krásného domu tak zoufale nehodí, že mne to pokaždé rozhodí

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:07

dzizisketa No to souhlasim, to praští nepěkně do oka!

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 27. července 2018 10:25

Doporučuji knihu Eleanor se má vážně skvěle. Hlavní hrdinka je inteligentní, ale sociálně úplně mimo. Má trauma z dětství, které postupně odhaluje. Nemá kamarády, žije stereotypně, není oblíbená, ale ona o obdiv okolí nestojí. V jedné pasáži trefně lituje krásné lidi, jak to mají těžké. Avšak na začátku knihy se zamiluje a rozhodne se vystoupit ze své kukly. Což ji díky tomu, jaký je mimoň, přivede do řady veselých situací. Pokud se vám líbily knihy Muž jménem Ove nebo S elegancí ježka, tak je velká šance, že si oblíbíte i Eleanor.

Online Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 27. července 2018 10:42

Malvin Souhlasím. Taky se mi ta knížka líbila, začátek teda nic moc (jak šla po tom zpěvákovi), ale pak se to rozvíjelo, bylo to vtipné, optimistické, pak zase drsné a zpátky na zem. Příjemné překvapení, tahle knížka.

A začala jsem číst Ostny a oprátky od J. Padevěta, zatím mám za sebou první kapitolu a myslím, že to bude hodně dobrý.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. července 2018 11:10

Tulipe ostny a oprátky jsou super, myslím, že jsem to tu i doporučovala.... z některých těch minipříběhů fakt až zamrazí... 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. července 2018 11:15

Když jste tu probiraly ty humoristické a válečné. . Co takhle Jak jsem vyhrál válku?  Patrick Ryan.

U toho jsem sr nahlas chechtala ja.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. července 2018 11:20

Dadoo To jsem četla někdy kolem maturity a pamatuju si, že se mi to líbilo, mně prostě ten britskej humor asi sedí tak nějak všeobecně. Goodbodyovský krok. :) 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 27. července 2018 11:32

Tulipe Mně se to dobře četlo od začátku. A když dostala Glen, tak mne to tak potěšilo.

Paděvěda mám ve čtečce, ale teď musím dočíst Dlouho cestu na malou rozzlobenou planetu a jednu oddychovku v angličtině, než se k němu dostanu. A o víkenmdu jsem u vody a k ní mám připravený balík časopisů. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:36

Eleanor bola fajn, jeden z mojich impulzívnych nákupov. Celkom príjemné prekvapenie.

Zrovna čítam Medvědín a zo začiatku ma to teda brutálne nebavilo, stále len hokej hokej a do toho to hrozne rýchle striedanie postáv (no áno, chápem, aj hokej je rýchla hra, má to niečo do seba)... cca v tretine sa to konečne nejak zlomilo a asi to teda aj dočítam. Možno potom pochopím aj tie nadšené hodnotenia 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:50

Ctu Kvitek karminovy a bily. Jsem cca ve třetině a zstim me to dost nebavi. Ma smysl se nutit?

Offline edinka
Avatar
23 příspěvků moje polička 27. července 2018 17:33

Dadoo 

Nemá:) Také mně to krutě nebavilo a nedočetla jsem, i když známé kolem z toho byly nadšené.

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. července 2018 18:41
Reakce na Dadoo:

Ctu Kvitek karminovy a bily. Jsem cca ve třetině a zstim me to dost nebavi. Ma smysl se nutit?

​Ja to četla dávno. Taky mě to moc nebavilo. Nechápala jsem to všudypřítomné nadšení.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. července 2018 18:45

edinka Fakirka Nebudu se tejrat. Projedu to ve zrychleném modu do konce a odkládám.

Já si taky pamatuju to tehdejší nadšení, proto jsem se ptala. Nejsem sama. Díky 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. července 2018 18:49

Dadoostejně rozpačitý pocit jsem měla že zde stejně pozitivně hodnoceného Mlýnu na mumie.... Chápu, že je to recese...ale byla to nuda. Jsem zvyklá skoro všechno dočíst...

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 27. července 2018 19:08

Dadoo Přidávám se - přečetla jsem to celé, ale nenadchlo mě to. A popis různejch tělesnejch šťáv a podobných legrácek mi tam vysloveně překážel, přišel mi hodně na efekt.