Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 19. července 2018 12:31

Gatita no zrovna sem to chtella napsat, že už vlastně ani knihy u kterejch se nahlas směju nevyhledavam..(ale zároveň si nemyslím, že je špatný že někdo jo..dodávám jen pro jistotu)

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 19. července 2018 12:53

Potrefenáhusa   Karoleena jo, když jste zmínily Tři muže, vytáhla jsem knihu z regálu a scénka s otvíráním plechovky ananasovýho kompotu funguje furt kaplana mám taky ráda, spolčení se mi líbilo kdysi, teď už bych to asi nedala.

Online barbucha blogger
Avatar
30617 příspěvků moje polička 19. července 2018 13:18
Reakce na Karoleena:

Potrefenáhusa No přesně, Tři muži a Šťastný Jim! Stokrát to můžu číst a vůbec to neomrzí, naopak se už začínám smát předem páč vím, co přijde. :D 

​Mně stačí si na některý pasáže jen vzpomenout, a jsem vyřízená 

Offline Magráta
Avatar
7773 příspěvků moje polička 19. července 2018 13:34

Vilemina Tři muže miluju, ale Kaplana, Saturnina, Jeevese jsem dočíst nedokázala

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 19. července 2018 14:08

Magráta A já mám ráda všechny tři :-) ale je fakt, že jsou to všechno knihy, který jsem četla (několikrát) už v mládí a teď mě nenapadá žádná současná, která by mě rozesmála (teda nejvíc se stejně tlemím u těch třech mužů).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33753 příspěvků moje polička 19. července 2018 14:15

Vilemina no já tenhle typ knížek už taky vůbec nečtu, ale tohle z nostalgie čas od času jo a furt mi to přijde stejně vtipný. Dokonce jsem teď Šťastnýho Jima držela v ruce v antikvariátu na Mělníku, že ho někomu dám, ale nakonec jsem se ovládla...

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 19. července 2018 14:18

Potrefenáhusa maj tam docela výběr, viď? Lovím tam LP desky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33753 příspěvků moje polička 19. července 2018 14:27

Vilemina smrtící kombinace antikvariátu, nových knih, kavárny a otvíračky v neděli...

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 19. července 2018 14:35
Online brrr
Avatar
10030 příspěvků moje polička 19. července 2018 15:23

Spolčení hlupců u mě vůbec nefungovalo, ale u pana Kaplana jsem se řezala smíchy. Tři muži taktéž. A hlasitě jsem se smála, když jsem babičce jako mládě (přelom zš/gympl tak nějak) četla začátek Báječných let pod psa od Viewegha.

Offline Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 19. července 2018 22:37

Já jsem Tři muže měl hodně ráda, ale čtení po letech dopadlo vcelku podobně jako pokus o znovusledování Sandokana. Naštěstí Pratchett (myslím tím ty starší věci) funguje pořád stejně.

Jo, a při čistce knihovny na mě vypadl životopis Agathy Christie a je to docela dobrý. Na začátku mě teda trochu iritoval popis dětství a termíny jako "chůvinka", ale jinak se to čte dobře. Krom toho, že autorka byla osobnost, tak žial v hodně přelomové době - narodila se ještě do viktoriánské éry a zažila obě světové války, už samo líčení chodu domácnosti té doby, respektive těch dob, stojí za přečtení. 

Edit: Spolčení hlupců ano, ano; Kaplana jsem naopak asi vůbec nepochopila 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 19. července 2018 22:43

mě naopak nějakým řízením osudu uplně minuli Tři muži ve člunu, Saturnina jsem poprvé četla uplně znechuceně, pak jsem se k němu vrátila po pár letech a dobrý. Kaplan geniální, můžu furt dokola a Spolčení hlupců též, ale to bych se už dneska bála že asi dopadne jinak. Viewegh měl u těch Báječných let zůstat, zbytek je zapomenutelnej.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 19. července 2018 22:58

Kaplan forever! Nejzničenější kniha, co mam. Četla jsem ji spoustukrat a je to kniha, po které sahnu, kdyz se potřebuji uvolnit a zvednout náladu. Tři muži taky super. Saturnin mne nikdy nebral.

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 19. července 2018 23:39

Malvin hlásim sa do fanklubov J.K.Jerome (Jalové myšlienky lenivého človeka tiež nie sú márne), L.Rostena a P. G. Wodehousea. Treba niečo podpísať?

Čo sa Saturnina týka, toho som ešte furt nečítala.

Zina ten životopis máme v slovenčine a vždy sa mi páčil, inak ak máš rada biografie, tak fakt odporúčam Feynmanovu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 19. července 2018 23:45

slniecko saturnin v téhle konkurenci neobstojí, toho je třeba číst napřed:-) ale zas je to taková rychlovka na hodinku max dvě, to dáš

ale že tu natrefím na milovníka Feynmana to bych nečekala

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 20. července 2018 08:09
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 20. července 2018 09:18

slniecko u parfémů ještě tak chemika, ale fyzika? (já ho uplně miluju, To snad nemyslíte vážně.. jsem četla snad dvacetkrát - jedna z mých knížek proti špatné náladě:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 20. července 2018 09:25

viktorka_od splavu tak chémii nerozumiem vôbec a pred organickou sa schovávm pod posteľ

Online Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 20. července 2018 14:08

Kaplan

Saturnin

Kaplana občas znovu vytáhnu, už i děti si ho užily, u Saturnina mi nějak stačí vědět, že existuje, že lidi kolem mne nadhazují citáty a rozumíme si.

Tři muže si asi budu muset přečíst znovu, když jsem je tenkrát četla, přišel mi ten humor místy moc trapasový a to já nemusím.

Spolčení hlupců jsem kdysi přečetla, protože to bylo “must read”, ale dřelo to fest.

@

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. července 2018 14:22

já četla kaplana, líbílo se mi to tehdy hodně a vrátím se k němu... saturnin se mi kdysi taky líbil, ale nejsem si jistá, zda tomu bylo tak i dnes... tři muži ve člunu mě minuli - ve smyslu, že mě to nijak nenadchlo, sama nevím proč, možná tomu dám ještě šanci...