Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 09:05

Dočetla jsem Zulejka otevírá oči a nevim, moc mě to nezaujalo, s tématikou gulagů mi přišla mnohem lepší antologie Jen jeden osud

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2018 09:47

Potrefenáhusa mě zulejka dostala totálně, zatim nej kniha v tomto roce. Ale dala sem ji kamarádce k narozkám a trichu sem se obávala, jestli nebude zklamaná, knihy sou dost individuální. Tu co zmiňuješ ty, neznám, díky za tip..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 09:53

Ounz mně takhle rozsekala ta antologie, hlavně jedna z těch povídek tam

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2018 09:57

Potrefenáhusa no budu muset do nějaký knihovny, už sem zjistila, že je rozebraná.. (zulejka mě překvapila, ze  začátku sem si myslela, že to bude blbost..)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 09:58

Ounz jako ono to asi nemá nějakou extra uměleckou hodnotu, jsou to fakt dojmy lidí, kteří to prožili, ale zas mi to přišlo takový autentický

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:02

Potrefenáhusa jasně, tak zase je to zajímavý z tohohle hlediska..

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:12

Já teďka čtu Amerikánu, jsem cca v půlce řekla bych a moc mě to baví, paradoxně mě teda až tak moc nezajímá ta "hlavní" zamilovaná story, ale spíš mi přijde zajímavý to všechno okolo, všelijaký rasový a společenský otázky, problematika přistěhovalectví, dobře se to čte, občas se u toho i směju nahlas, přestože to vlastně v důsledku pak moc k smíchu není... no takhle na léto fakt příjemný čtení musím říct.

A s přítelem jsme si teď četli po večerech Tři muže ve člunu a to se nedá vůbec číst nahlas, u pasáže, kdy Harris zpívá kuplety jsem se tak strašně chechtala, že jsem nemohla poměrně dlouhou dobu vůbec pokračovat v četbě... :)

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:13

Karoleena jojo, ta zamilovana linka to zbytecne kazi

mne mozna prizemne nejvic zaujaly ty pasaze o vlasech, co vscehno musi cernosky podsoupit, kdyz chteji rovne vlasy

a pak ty "naivni" predstavy pristehovalcu a jejich rodin doma

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:16

baltik No jasně, u těch vlasů jsem zrovna byla, to mi náhodou taky přišlo superzajímavý, googlila jsem si pak všechny ty styly o kterých tam píše, jak vypadají, a taky složení relaxéru... :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:22

Karoleena tři muži ve člunu a šťastnej Jim, to se fakt nedá, pro mě je to fakt na umření

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:33

Potrefenáhusa No přesně, Tři muži a Šťastný Jim! Stokrát to můžu číst a vůbec to neomrzí, naopak se už začínám smát předem páč vím, co přijde. :D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:37

Karoleena vim, že scénu s podpáleným prostěradlem atd. si nesmim nechat do tramvaje

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 19. července 2018 10:55

Potrefenáhusa Karoleena Musím se přiznat, že jsem nikdy nečetla Saturnina, ale teď se u nás objevilo cd, načteném Svatoplukem Benešem. A chechtáme se u toho v autě celá rodina, i děti ve věku 5 a 7.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:01

brrr mně se Saturnin nikdy nelíbil, ale mám ho zkaženýho hlasitou četbou na základce

(Ale Můj sluha Jeeves se mi líbil)

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:12

Na základe tejto debaty som si postahovala veľa kníh do čítačky. Som zvedavá, či sa k tomu aspon na dovolenke dostanem. Ale zvolila som fat miš maš, tak uvidíme, čo ma osloví.......

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:48

Potrefenáhusa já sem Saturnina četla a dobrý (stačilo jednou teda), ale Tři muži ve člunu pro mě bylo úplný utrpení..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:53

Ounz vono se fakt nedá nikomu nic doporučit, mně přijde, že ten výslednej dojem je nakonec spletenej z tak podivnejch a různorodejch vjemů, že fakt uplně těžko říct. My si to jednou četli nahlas právě v dálkovým autobuse a bylo to na umření, a to já to četla snad 20x

ale vůbec jsem nedala Spolčení hlupců a pana Kaplana

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:56

Potrefenáhusa to já zas jo, oboje. Podle mě je opravdu důležitý v jaký rozladě a situaci a životní etapě to člověk čte (např hardboiled wonderland sem dala napotřetí a to už mi to přišlo super, před tím sem nebyla schopná to číst..) 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. července 2018 11:57

Ounz Potrefenáhusa No jako je to zajímavý tenhleten vkus na humory, já když jsem to četla poprvé tak mi přišlo, že tohle přece musí připadat každýmu ohromně vtipný, ale evidentně vůbec, hned u táty jsem narazila, ten fakt nehnul ani brvou... A přítel byl docela spoko, zasmál se, ale znova by to, na rozdíl ode mě, už číst nemusel, bych řekla. 

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 19. července 2018 12:28

Karoleena tri muze miluji! Manzel je nedava,ten zas zere saturnina.ja ho cetla az nedavno a jako jo,ale nahlas jsem se nezasmala ani jednou.

Jak nad tim tak premyslim,tak jsem asi vekem nejak zakysla a uz nevstrebavam humoristickou cetbu.co jsem precetla do puberty a prislo mi vtipne,tak k tomu jsem schopna se vracet.ale fakt si neuvedomuji,ze by me nejaka nova knizka rozesmala v dospelosti.mozna tak zacatek stoparova pruvodce,ale i tam to bylo uz jen cuknuti koutku:)