Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:19

Malvin Hanu mám staženou, tak se na ní chystám... zatím jsem od autorky nic nečetla, resp. vůbec jsem jí doteď neznala (asi je to ostuda?)

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:19

999 Větvička je boží

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 15:24

Magráta jakápak ostuda, knih vychází tolik, ze to ani všechno nejde znát. Šifra mne poučila, jaké mam mezery.byť

jsem si myslela opak.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 19:29

Magráta Je.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 05:26

mysmat Aha, tak to těžko říct....mně se třetí díl právě moc nelíbil, vůbec nemám ani chuť číst čtvrtý. Jednička i dvojka se mi líbily. Nemůžeš si to třeba jen někde půjčit? Asi bych to nepotřebovala mít doma.

mysmat
Avatar
22. prosince 2017 14:01

Garfie 

No, díky mému přechozímu pocitu z prvních dílů a díky vašim informacím se nechystám si to ani půjčovat...

to nemrzí, je tolik krásných jiných knih 

Offline Marbuša
Avatar
955 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 15:28

Nevím, jestli to dát sem nebo do vlákna, co mi udělalo radost nebo jestli je tu pejskařské vlákno, ale dnes mi přišla knížka Potkala jsem psy, útulek a lidi. Tak se moc těším, jak si počtu, určitě to nebude žádná Velká literatura, ale to mi vůbec nevadí. A mám věnování:-)

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 09:33

Hanu právě dočítám a zatím dobrý. Právě ve strohosti vyprávění o tragickém osudu té rodiny vidím sílu té knížky. Jak je tam vidět plíživý nástup omezení pro Židy, jak se to stupňovalo... 

Geniální přítelkyně 3 mě taky moc nenadchla, přišlo mi to takové naivní, škoda, hlavně první díl byl skvělý, způsob vyprávění, reálie... 

A moc se mi líbila kniha Mokrá ryba od Volkera Kutschera, Berlín 20. léta, zajímavá hlavní postava mladého detektiva, prostředí výmarské republiky - skvělé. A na HBO běží seriál Babylon Berlin, natočený podle této knihy - strhující - doporučuji! Naprostá pecka 

mysmat
Avatar
23. prosince 2017 10:16

Při shánění Medvědína jsem natrefila na "Co by měl můj syn vědět o světě". No když už jsou ty Vánoce, stejně bych se pro něj zase vrátila... Pod stromeček jsem si připravila Medvědín, tak tohle přece už můžu číst dopředu ... místy jsem se smála nahlas  

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 10:42

mysmat u některých pasáží jsem se taky smála nahlas.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:00

Koupila jsem mladýmu pánovi Deníček moderního fotra. Ať ví, do čeho jde. Tak to tady otevřel a ihned se začal dusit  Snažil se nás obohatit předčítáním zvlášť vtipných úryvků, leč z výrazu jeho ženy jsem rychle pochopila, že si to bude muset napříště číst tajně, a rozhodně ne nahlas 

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:02

barbucha Měla jsi oběma dát Líného rodiče od Hodkinsona

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:12

brrr 

To asi nebude třeba, zvlášť v případě mladého pána  

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:56

barbucha A tak Deníček není špatný. Vtipnější mi přijde z pohledu, že už to mám za sebou . Druhý díl už nebyl nic moc a manželsví už jsem si nekoupila. 

mysmat
Avatar
26. prosince 2017 20:24

barbucha 

na takových situacích je zvláštní, že když člověk něco " fakt, ale fakticky" vtipného čte sám, tak se baví

ale jakmile se to pokusí reprodukovat ostatním, tak mu to už zas tak vtipné nepřijde a ke konci odstavce si už jen přeje, aby s takovým blbým nápadem jako předčítat nahlas nikdy nevyrukoval ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 21:28

mysmat 

Tak zvlášť když vedle tebe sedí osoba, na kterou zrovna popisovaný jev sedí jak prdel na hrnec. Třeba hysterická/plačtivá/vztahovačná těhotná... z který si citace zrovna poněkud utahuje... 

mysmat
Avatar
27. prosince 2017 12:09

barbucha 

aha, já to myslela na sebe... to já jsem moula, co předčítá

pamatuji si, už jako maličká jsem se hystericky smála jednomu obrázku v kocourovi Vavřincovi a děsně mě zklamalo, že se nikdo z dospělých vůbec nesmál , když jsem jim to vnucovala

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 12:15

mysmat jojo tyhle pocity přesně znám...

k tématu: pod stromkem Písečný muž/Lars Kepler, no dala jsem to na jeden zátah, napínavý od první stránky. akorát dost přitažený za vlasy teda:-)

mysmat
Avatar
27. prosince 2017 12:20

viktorka_od splavu 

má ta knížka něco společného s filmem?

https://www.csfd.cz/film/303228-pisecny-muz/prehled/

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 12:26

mysmat nee, to je uplně něco jiného