Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 12:46

viktorka_od splavu mne se Pisecny muz libil. I dalsi knizky od Keplera, ja je beru jako oddychovky.  Prokladam to Adler-Olsen. Dost podobne.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 19:02

před nějakou dobou tady někdo (už si nepamatuju kdo), sháněl příběh služebnice. dnes jsem to viděla v knihkupectví v novinkách...

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 19:06

Candance viktorka_od splavu Mi Kepler připadá trochu na jedno brdo, ale čtu dál. Jednou za rok/dva nebo jak často to vychází to nevadí a čte se dobře.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 19:08

rasaNori Dočetla jsem Havranní kruhy. Ten třetí díl mě bavil asi ze všeho nejmíň. Je to jedna z knih (teď myslím celou trilogii), kdy by mi vůbec nevadilo, kdyby hlavní hrdinka umřela/odešla sama někam daleko; ty sladké konce moc nemusím.

Offline rasaNori
Avatar
7746 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 01:59

brrr mne se to docela libilo jak to bylo propracovane ale to je asi tak vse.

Offline Malvin
Avatar
1035 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 19:14

Ještě před Vánoci přečtena jako oddychovka kniha Ledové sestry. Thriller s nádechem duchařiny. Jedno zemřelé dvojče, to druhé živé ani neví čí je. Malý ostrov u Skotka s majákem, starý dům. Manžel s tajemstvím. Manželka, co začíná bláznit. Komponenty, co slibovaly mnohé. Nebylo to špatné. Škoda, že příběh hlavně ke konci začínal ztrácet dech a nelogiky přibylo. Líbilo by se mi to vidět to jako film.

Další oddychovka česká fantasy Bílí havrani od Luisy Novákové. Vymyšlené králoství, mladý princ neprávem připravený o trůn, na útěku se svou sestrou, špetka magie. Příběh se táhne, spousta popisů okolí i myšlenkových pochodů postav. Minimum zvratů. Rozhodně to není fntasy ve stylu Maas, Ryana nebo Tahir. Ale přesto se mi kniha víceméně líbila. Pomalý děj mi nevadil, přesně jsem věděla, proč co postava dělá a o co usiluje. Jazykově se mi to moc líbilo. Na záčatku každé kapitoly je básnička a ty byly povedené.

Ježíšek mi přinesl Nejlepší pro všechny od Soukupové. Příběh tří postav - rozmazleného vnuka, dcery herečky a stárnoucí matky. Příběh, který se mohl klidně stát. Postavy i dialogy jsou věrohodné. Každý to s každým myslí dobře, pro všechny chce to nejlepší, přesto je vyznění knihy spíše smutné. Pokud se vám líbily předchozí knihy Soukupové, bude se vám líbit i tato.

mysmat
Avatar
29. prosince 2017 20:17

Malvin 

Víš, co by mě zajímalo? Proč, krindapána, proč prodávají tu Soukupovou zatavenou v igelitu.

Jako že by si jí nikdo nekoupil, kdyby nahlédl?

Nebo že je TAK DOBRÁ , že se ani nemusíš dívat dovnitř a víš, že kupuješ výhru? To mě tak nazdvihlo, že jsem ji nekoupila.

Offline Malvin
Avatar
1035 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 21:20

mysmat Nevím, proč tomu tak je

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 21:48

brrr já přečetla první díl, od půlky už jsem se do toho musela trochu nutit, takže po dalších jsem se ani nedívala. nápad dobrej ale fakt ta husa mi lezla na nervy

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 22:39

viktorka_od splavu Myslíš ty Havranní kruhy? Já jsem z ni taky nebyla odvařená, ono je to asi spíš pro teenagery.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 22:45

brrr jj havraní kruhy. no to určitě jo, ale i tak by mi hirka lezla na nervy. já jinak lehčí čtivo pro mládež celkem zvládám:-) btw teďka sem dočetla ze stejného ranku https://www.databazeknih.cz/knihy/zkurvenej-pribeh-326564?c=all a můžu pro starší dítka doporučit

mysmat
Avatar
30. prosince 2017 07:31

Malvin 

Díky za Medvědín.

Já tedy hokej vůbec nemusím, ale asi jsem si ho zamilovala 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 08:13

viktorka_od splavu to je zajímavé... čteš ty knihy, proto abys měla přehled, co čtou tvé děti nebo jen tak, že se ti to líbí?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 10:53

nolita spíš že čtu cokoliv, co mi přijde pod ruku:-)

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 14:50

Pustila jsem se včera večer do Poslední aristokratky a bavím se ohromně 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 14:56
Offline Malvin
Avatar
1035 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 16:32

mysmat Není zač. Hokej mne taky neba. Kdyby tu knihu nenapsal spisovatel, co znám, tak bych po té ní nešáhla.

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 18:10
Reakce na nolita:

viktorka_od splavu to je zajímavé... čteš ty knihy, proto abys měla přehled, co čtou tvé děti nebo jen tak, že se ti to líbí?

​No ja som to tak robila a malému ešte furt pri novom autorovi...nekúpim detskú knihu, ktorú si najprv neprečítam v kníhkupectve.

A musím skonštatovať, že keď je mi nanič, tak nie je nič príjemnejšie, ako si prečítať niečo z detských kníh.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 18:58

slniecko jasně, každý to má nějak.... jako u dětí, jako "kontrola" to chápu, ale jinak bych já knihy pro děti a mládež číst nemohla, neb bych se asi unudila... ale chápu, že pro někoho to může být oddech a relax třeba ...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 19:04

nolita tak asi jsem poměrně nenáročný čtenář:-) jedna za mých nejoblíbenějších knížek je tahle. mám ji přesně takhle očtenou, od puberty jsem ji četla už asi stokrát, pravidelně když jsem nemocná třeba