Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline 999
Avatar
17573 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 18:04

Ounz Ty Příběhy jedné noci vypadají zajímavě, díky.

Můj otec je sečtělý člověk, čte soudobé romány, detektivky, cestopisy... Nevím, proč si vymyslel zrovna povídkovou knihu :-). Já věkovou hranici vypíchla u té konkrétní knihy, protože v recenzích na ní se píše, že je to o umírání, a že si lidé nedokážou představit, číst to v pozdějším věku...

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 18:06

@ 999 Jo tak, tak to bych mu vážně nekupovala. Já to s tím citronem neznám..povídky sou dobrý v tom, že je to takový (podle mě) víc oddychový čtení..

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 18:08

Zina Mně se Rybí krev líbila. Ale to všechny Hájíčkovy knihy. Autorův strohý styl mi vyhovoval. Žádné sáhodlouhé popisy, představování postav. Hanka mi byla sympatická tím, ze nezradila svoje ideály, bojovala do konce. Vesnice byla vykreslena skvěle. Ten pocit sounáležitosti lidí s půdou, domovem mi imponoval.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 19:35

Fakirka jj, taky ji mám moc ráda, ale jako první seznámení bych dala něco kratšího :-)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 20:30

Malvin Jsem ráda, že to píšete, říkala jsem si, že se třeba ozve někdo, na koho to působí jinak. Mně Hanka přišla navzdory svýmu konání nějakým způsobem hrozně studená, nebo možná trochu jako chlap, třeba při tý scéně s fakturami mi bylo líto hlavně Petra.
Nic jiného jsem od Hájíčka zatím nečetla, ale ještě se chci podívat na ty jeho povídky, třeba si s nimi porozumím líp.

mysmat
Avatar
14. prosince 2017 08:53

Malvin 

Tak ti pěkně děkuju...

Mám Medvědín a ještě 2 další knihy, takže nákup přes tisícovku, sákryš

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 08:59

mysmat Je to drahý koníček, to čtení . Radši se nedívám, kolik peněz v tom nechám. 

Offline cudzinka
Avatar
86 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 10:17

Dakujem vsetkym za odporucania.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 16:02

Mám rozečteného Mlsouna od Ian McEwan. Moc mě nebaví to téma, ale přijde mi to dobře napsané a čte se mi to dobře. Ráda bych si od něj přečetla něco jiného. Četl jste někdo něco?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 18:22

nellielovett Určite stojí za to Pokánie (aj keď ten film videli už asi všetci, ale napísané je to fakt dobre). Ešte som čítala Na Chesilskej pláži, to ma tiež pomerne dosť bavilo. Sobotu som dočítala už len zo zotrvačnosti, pretože téma mi vôbec nesadla a do ničoho ďalšieho od neho sa mi zatiaľ púšťať nechcelo.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 19:21

nellielovett cementová zahrada. Ale četla sem to kdysi dávno, v mládí..

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 19:25
Reakce na Ounz:

nellielovett cementová zahrada. Ale četla sem to kdysi dávno, v mládí..

​Ne Betonova zahrada? Tu jsem viděla, trochu dryák. Jinak jsem od něj četla Mlsouna, Pokání a Na Chesilské pláži, všechno dobré, ale Pokání FAKT dobré.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 19:53

brrr jj, vono je to v originále Cement garden, tuším..se mi to muselo splíst

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 20:32

Wanda von Dunajew děkuji, Pokání jsem viděla, ale už je to pár let. Knižní předloha mě zajímá.

Ounz ta Betonová zahrada mě taky zaujala.

Děkuji všem, jak budu mít příležitost, určitě si nějakou knihu od něj ještě přečtu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 09:12

nellielovett , ja si s autorem tezce nesednu, ikdyz jsem se pokousela s radou knih... ale Pokani, to ano, to je vyborne. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 10:11

nellielovett ja cetlaeste Enduring love, libilo se mi hodne.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 10:21

Lilly_Ku bezva, díky. Píšu si a uvidím, na co narazím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 10:45

Kniha Ranhojič (Noah Gordon) - mnohem lepší než filmová adaptace.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 08:35

nellielovett ja jsem od nej cetla asi vsechno, je to muj oblibeny autor, ale obecne mam rada ty starsi knihy

na chesilske plazi je jen takova jednohubka, prislo mi to ze to napsal za tyden

sobota vubec

solar me nejak nebral

mlsoun, to jsem cetla nejdriv anglicky, pak jsem to precetla jeste cesky, ze jako oprvavdu to chapu dobre, tema me nebavilo a zaver???

takze doporucuju: betonova zahrada, cizinci ve meste, dite v pravy cas, nevinny, cerni psi, neznicitelna laska, amsterdam, pokani a pak skoncit :)

ted jsem si nepoucitelne koupila tu novinku skorapka, ale jeste jsem necetla

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 08:39

999 tak jsem si konecne vzpomnela doma se podivat na ten stolek s citrony, jestli to muzu s klidnym svedomym doporucit starsimu muzi a normalne jsem to ve sve knihovne nenasla, nechapu, kde to mam, ze bych to pujcila???

no ale u toho me napadla varianta murakami, budto primo povidkova knizka Muzi, co nemaji zeny nebo sadu tech krasnych, ale kratkych knih Utok na pekarnu a Birthday girl (vyslo jeste neco?)