Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:07

Dalia Copak to je!? 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:12

MP Marge Prý se mu říká medový keř 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:14

Dalia Dekuju, to jsem vubec neznala, ale rada vyzkousim 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:16

MP Marge Ani já to do dnešního dne neznala. Za vyzkoušení určitě stojí. Mně osobně moc chutná. 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:18

Dalia Ja jsem v tomhle velice "easy-going", mne chutna z caju snad uplne vsechno 

Jedine takovy ty ovocny, zalozeny na ibisku, nemusim, protoze mi prekyselujou zaludek. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:25

MP Marge Jsem zvědavá na Tvé dojmy. 

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 18:41

Dalia Dam vedet  

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 09:42

Dalia honeybush přímo miluju

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. ledna 2019 09:52

Kolegyně mě obdarovala čajem, který jsem právě ochutnala. Jednak mi moc chutná, le hlavně mě upoutal svou vůní. Voní tak krásně, že bch si přála mít takový parfém. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 23:54

Dlouhá léta jsem jela výhradně v černém čaji, většinou s mlékem, občas Darjeeling, ale co jsem před víc jak měsícem začala cvičit a změnila životosprávu, jsem jeho množství začala postupně snižovat, protože byl na trávení opravdu těžký a nahrazovat mátovým a zeleným s tím, že od nového roku už piju jen tyto a musím říct, že mi vůbec nechybí.

Zkoušela jsem pár zelených s ovocnou příchutí, no já na to v čajích nějak moc nejsem, takže mi nakonec nejvíc zachutnal Sencha od Oxalis. Ale dobrý je podle mě i obyčejný Bio Sencha z dm, přičemž teď ve čtvrtek jsem ve Vídni u Haas & Haas objevila zelený čaj s mátou, ideálně servírovaný navíc s čerstvou mátou, což je nejvíc.

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 05:41

wendulka Hele, a vam prijde cerny caj opravdu tezky? Ja to slychavam ze vsech stran, ze jako ma byt tezky na zaludek, ale nemuzu si pomoct, kdyz ho piju, tak mezi cernym a treba zelenym necitim zadny rozdil (krome samozrejme v chuti). Zadne priznaky na sobe nepozoruju... 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 08:04

MP Marge mne naopak byva docela blbe ze zelenyho caje nalacno. hlavne s nim nemuzu zapijet jakykoliv leky, to mi stoprocentne otoci zaludek. pritom piju dost slaby a mam ho rada.. cerny uplne v pohode:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:23

viktorka_od splavu já to mám se zeleným stejně, černýho můžu vypít hektolitry, zelenej musím dávkovat, lehčí mi rozhodně nepřijde

ale možná jak psala wendulka , že pije černej s mlíkem

 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:45

MP Marge No dokud jsem nezačala s tím matovym a zeleným, tak ne, ale žaludek pak ten rozdíl poznal.

Potrefenáhusa No to jsem si napřed myslela, že mi to dělá mliko, respektive laktoza, tak jsem ho pak na začátku prosince bezlaktozovym anebo pila bez, což bylo lepší, ale prostě pořád ve srovnání s tím Sencha je už černej pro můj žaludek těžkej. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:42

wendulka Já jsem někde právě četla, že čím světlejší čaj (bílý, zelený, černý) tím víc kofeinu a teinu.

Osobně piju všechny, protože v zimě do sebe vodu nedostanu.  Odpoledne už jen ovocné. Nejvíc mám ráda zelené a bílé s různou příchutí od Harney and Sons. Rozdíl (v těžkosti) mezi černým a zeleným nepociťuju. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 12:07

Renusatko No možná záleží na konkrétním druhu čaje jak toho zeleného, tak toho černého. Prostě ty dva druhy černého, co jsem pila doposud a chutnaly mi, jsem najednou začala vnímat těžce. Těch zelených jsem za ten měsíc vyzkoušela několik, i s různou příchutí, od přijatelných až po super hnusný ale chuťově u mě zatím vyhrává ten čistý Sencha.

S vodou přes zimu jsem si to taky myslela, ale stačilo si minulý týden koupit ochucenou Poděbradku Prolinii s tím náhradním sladidlem místo cukru a najednou to jde i bez příchuti.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:18

wendulka To náhradní sladidlo je mnohdy horší než cukr, to bych si já nedala. K tomu mám výhrady. Jinak ty čaje piju strašně různý. Třeba teď tady mám černý s čokoládou a mátou a ráno zelený s grepem a vanilkou. Já si vždycky na podzim nechám poslat velkou zásilku abych nepila pořád to stejné. Původně mě na ně navedla kdysi Barbarela, když jsem řešila, že nevypiju čaj bez cukru. Doporučila mi jejich skořicový, který je sladký sám o sobě. A už to jelo 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:44

Renusatko Vím, ale abych si zvykla na větší množství vody i teď přes zimu, tak jsem musela jít touhle cestou, že ten první den tuhle a pak už to šlo s normální vodou samo.

Já si naopak ty zelený s ovocnou příchutí musela prislazovat, přičemž jeden byl zrovna s jablkem a skořicí, ten Sencha mi stačí jen minimálně.

Holt každá máme ty mechanismy nastavený jinak a asi to chce odzkoušet víc značek a druhů

Online MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:06

Ja piju vsechny, akorat ty ovocne (jak maji zaklad z ibisku a barvi do cervena) ne, protoze mi prekyseluji zaludek. Jinak snad na svete neni caj, ktery by mi nechutnal. Cerny jsem pila leta rano k snidani, s mlekem a trochou cukru, ale pak jsem se preucila na kavu, takze caji odzvonilo. Je zajimave, ze ani zeleny, ani bylinkove me nelakaji po ranu, to jsou pro me caje odpoledni, pripadne vecerni. Taky mam rada domaci zazvorovy, v zime piju k veceru kazdy den, s medem a citronem. 

Jinak ale co se tyka tech umelych sladidel, souhlasim s Renusatko, na tech fakt neni nic zdraveho, treba aspartam tady v USA povolila FDA jen s odrenyma usima (a existuje cela kniha, ktera popisuje, jak cely proces probihal a kolik existuje dukazu, ze to vyrobce nakonec podplatil - v USA pomerne obvykly jev). To je proste hrstka chemikalii, ktere telu nic dobreho neprinesou, ale naopak studie ukazuji, kolik problemu muzou zpusobit. 

Ze ja si nikdy, kdyz neco ctu, neschovam odkazy, at taky svoje kydy muzu jednou vedecky podlozit 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:19

wendulka Já to chápu. Zase já jsem pila vždycky čaje a vždycky hodně, tak tam problém nebyl. Jen s velkým množství cukru. Až si myslím, že to byl určitý druh závislosti. Sama jsem musela přestat sladit úplně ze dne na den, jinak by to nešlo. Piju tak 3 litry denně, ale právě s tím množstvím různých druhů čajů si vystačím. Maximálně proložím vodou z kohoutku. 

MP Marge Ovocné čaje vybírám taky ty bez ibišku, ale zase mi nedělají problém ani ostatní. Jinak jsem strašně citlivá na kofein a on v těch kvalitních čajích je celkově dost. Takže po 15 hodině už nemůžu ani kávu a ani zelený a černý čaj.