Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:25

Ja mam rada Kusmi, Pukka, ovocné sypané od Grešík.

Najlepší je ale ručne zberaný čaj z Libanonu  Ten neprekoná nič. 

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:28

Honeybush Medový polibek z Oxalisu zrovna kouřící přede mnou

Online Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:30
Reakce na jinx:

šmarjá, to bude drahý :-D

Herney and sons mám ráda, na Národní vedle Louvre ho prodávaj i po jednotlivých pytlíkách, nejradši mám jejich roibos, ač jinak roibos zas tak ráda nemám.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:34
Reakce na paktofonika:

čaje Pukka už jsem měla několikrát hlavně kvůli obalu, ale zatim mě nějak nepřesvědčily

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:58
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak najradšej mám Vanilla Chai, Three cinnamon a Turmeric golden. Neskúšala som všetky. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:00
Reakce na paktofonika:

ten ani jeden neznám, tak možná jim dám ještě šanci. Já mám teď nějakej love a to je takovej obyčejnej nezajímavej bylinkovej

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:02

Tento Vanilla Chai mam tiež veľmi rada. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:12
Reakce na Potrefenáhusa:

No mala som od nich ešte detox a bol tiež taky o ničom. Ale tie co som spomenula mi fakt chutia. Ono ani od Kusmi mi všetky nechutili. Najprv som si kúpila Kusmi tea kit s malým množstvom čaju v plechovke a z toho som si vybrala. 

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:20
Reakce na Potrefenáhusa:

No, ta cena mě taky donutila mírně nadzdvihnout obočí,ale pak sem to šla koupit jako dárek a dostala sem jeden sáček Anasthasia na ochutnání (to byl jedinej, kterej sem tam kdy dostala, bez ohledu na velikost nákupu nedaj ani prd, kolenovrti) a fakt mi chutnala, je mirně do earl grey, ale ne úplně. Jinak co sem tam koupila kamarádce, tak si pochvalovala. I ten earl. Pak sem tam kupovala nějaký bylinný, ten prý taky ok, jen ten organic Lov mě moc neuchvátil, ale měla sem jen fenykl. Takzě pro Anasth se vracím. Já si teda nedělám moc silný ty čaje, takže mi ta sypaná vydrží docela dlouho. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:36

A tento som si kúpila nedávno a pijem každý deň, je skvelý 

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 12:58

Skvělé téma, miluji čaje. Čaj má pro mě i relaxační význam. Dříve jsem nedokázala sypaným čajům přijít na chuť, přišly mi strašně silné a aromatické. Pila jsem tehdy právě lapacho, které má mít pročišťující účinky a je vhodný na konzumaci ve větším množství. Mám ráda i aromatizované zelené a bílé čaje pro jejich jemnost a spojení s ovocem mi přijde osvěžující zejména v létě. Z oxalisu jsem měla nejraději ananasový zelený čaj a pak s jahodami, kde byly celé kouksy jahod. Velkým svátkem a vlastně i takovou relaxační chvilkou jsou pro mě japonské zelené čaje. Právě mám na stole banchu, která má nízký obsah teinu a proto se hodí ke každodennímu pití, je velice jemná a taková nevtíravá. Údajně je to čaj, který pijí rolníci při každodenní práci. Nejlepším čajem je pro mě gyokuro, které se i teď v Japonsku podává významným osobám. Je už silnější, ale stále si zachovává jemnost. Vždy se při jeho pití zklidním a uvolním. Co mě kdysi hodně nadchlo bylo maté. Jsou to různé čajové a bylinné směsi s vyšším obsahem kofeinu, takže jsem je pila místo kafe. Líbilo se mi podávání maté, které se pije z vydlabaných tykví a brčkem. Čemu jsem ale nikdy nepřišla na chuť byl matcha tea. Tak nějak mi přijde, že to totálně dehonestuje chuť čaje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 13:25

Kromě zelenýho čaje si vystačím s Earl Greyem a Darjeelingem. Minimálně konvici denně. Kafe si dělám většinou jen o víkendu a ještě bezkofeinový. Zásobuje mě (kromě zelenýho sypanýho) Marks a Spencer.

Kusmi čaje mě moc nechytly, nemusím ty příchutě.

Naopak kafe s kardamomem mi strašně chutnalo, vozívala jsem si vždycky několik balení, ale už ho v tom (jakože indickým) obchodě nevedou  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 13:29

barbucha mi pripomenula čaj z M&S ktorý mám tiež veľmi rada. A áno, mám rada vanilku :D

A Zhourat Shamia a Zhourat Lebnania od Al attar sú takisto skvelé. (tie moje opisy)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 13:47
Reakce na paktofonika:

me na těch všech MaS čajích strašně štvou ty obaly, který nejdou otevřít, aniž by je člověk uplně neroztrhnul a pak to nejde zavřít. Tyhle trojuhelníkový jsou teda o něco lepší.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 13:52
Reakce na Potrefenáhusa:

No ja po otvorení takýchto balení dávam čaje do zatvárateľných sáčkov a nechám v krabičke aby som vedela ktorý čaj to je. Kupujem tie z ikea, majú aj malé veľkosti. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 14:04
Reakce na paktofonika:

tyhle pytlíky jsou boží, mám v nich na mrazáku nakrájený odměny pro psa. Ale na pytlíkování věcí pro sebe jsem strašná lemra :-D

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 14:11
Reakce na Dalia:

Právě včera jsem si v obchůdku s čaji a kávou koupila ochucenou kávu. Nechala jsem si pomlít zrnkovou s příchutí havajský ořech a musím říct, že nejenom vůně je skvělá. Chutná mi. 

Také jsem koukala, že v nabídce měli kávu zelenou. Tu neznám. Pijete ji někdo?

Tak jsem rada, ze nejsem sama 

Ale priznam, ze o zelene kave jsem v zivote neslysela, co to je?

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 14:13
Reakce na slniecko:

Prosím Ťa, to nerieš. Pi to, čo Ti chutí. Ja mám rada kvalitnú čistú kávu, ale zas - som tak netrpezlivá, že si do nej zvyknem hodiť kocku ľadu, aby som ju mohla piť hneď. Tiež sa tým pred konzervatívnymi kávomilcami nechválim, ale minule ma príjemne prekvapilo, že to robí aj jeden známy....hneď som bola spokojnejšia:)).

Tak to je dalsi hrich, ktereho se dopoustim pravidelne 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 14:17
Reakce na MP Marge:

Já jsem dřív občas ochucenou taky pila. Teď se chystám, že po cestě do města vyzkouším vánoční edici Nespreso s kokosem a vanilkou. Možná i tu čokoládu s pomerančem. Jedině lékořice mě teda vůbec neláká. 

Kde kupujete ochucenou kávu, že bych něco vyzkoušela?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 14:40
Reakce na Renusatko:

Ten havajský ořech má Oxalis. 

MP Marge K zelené kávě jsem našla toto:

 Všichni známe černou kávu, samotná zelená káva je známá méně. Jedná se o původní zrnka kávovníku, z nichž se teprve pražením připravuje všem známá černá káva. Plody kávovníků, které se sbírají, jsou bobule. Nasbírané bobule se několik týdnu suší na slunci. Poté prasknou a vypadnou z nich zrnka zelené kávy. Tyto zrnka se poté praží určitou dobu (uvádí se několik vteřin až minut) při vysoké teplotě, až vzniknou zrnka černé barvy, které již mají aroma a chuť pražené kávy.

A zrovna jsem si uvařila svůj oblíbený čaj Padající vločka (Oxalis) bílé čaje Shou Mei, Pai Mu Tan a Snow Buds, pravý zelený čaj China Bancha, plátky kokosu, kousky pomerančové kůry, přírodní aroma, květy heřmánku římského, hřebíček, kousky skořice.