Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:10

Renusatko No u mě taky problém s velkým množstvím cukru. 3 litry čaje denně to teda nebyly, ale když si k tomu přidáš džusy, ovocný šťávy a slazený minerálky...

Čili na normální vodu jsem musela takto, džusy ani šťávy mi aktuálně nechybí.

Čaje jsem zkoušela několikrát pít bez cukru a skončilo to tím, že jsem si to hrnku 0,3 l ještě loni na začátku prosince dávala 2 a půl lžičky čtyřikrát za den.

Takže jsem na to musela jít změnou postupného snižovvání a momentálně jsem už jen na jedné lžičce jak u toho Sencha, tak u toho mátového, čtyři hrnky za den musím mít pořád.

Co se týče celkového množství tekutin za den, tak jak jsem si kromě čaje nově navykla na tu vodu, tak jí potřebuju tak 1,5 l a k tomu upíjím průběžně zhruba 0,5 l neslazeného ovesného mléka (toho jsem se na rozdíl od černého čaje vzdát nedokázala, když už kvůli pleti nemůžu normální), takže za posledních 5 dní taky 3 litry celkově jak nic.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:31

Manžel mi kúpil zo súcitu po pohľade na množstvo skrípt Matcha čaj v ceremoniálnej kvalite, no pri tej cene  sa ho skoro bojím piť, skôr mám dojem, že by som sa tej krabičke mala chodiť z času na čas zdvorilo ukloniť ....ale je fakt úžasný!

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:42

Já teda upřednostňuju černý,jinak vypiju všechny,ovšem taky mi zničehonic začal vadit ibišek. Sladím ráno,to musím,pak už jsem schopná bez cukru. Ale musí to být čaj a ne smetí. Leze to do peněz,docela. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 21:54

rozarka S tím lezením do peněz souhlasím, ale zase už nejsem schopná vypít to, čemu říkají čaj v supermarketu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 22:56

Renusatko Tak na ty tvoje se ještě necítím investovat do čaje tolik(stačí, jak mi začala lézt do peněz moje nová bezlaktózová strava), niicméně teď už ani já Teekanne, Lipton a Pckwick aj. nepovažuju za čaj. Akorát ten Bio Sencha z DM mi fakt přijde chuťově srovnatelný s tím od Oxalis a pak je podle mě dobrej ještě Bio mátový čaj z Billy (na ten mě navedla andry), pokud člověk zrovna nemá k dispozici nějakou lepší značku sypaného anebo ideálně čerstvou mátu. Ale to je z té "běžně dostupné" nabídky opravdu všechno. I když je mi jasný, že s tvým vytříbeným čajovým vkusem by u tebe neprošly ani ty.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 00:14
Reakce na slniecko:

Manžel mi kúpil zo súcitu po pohľade na množstvo skrípt Matcha čaj v ceremoniálnej kvalite, no pri tej cene  sa ho skoro bojím piť, skôr mám dojem, že by som sa tej krabičke mala chodiť z času na čas zdvorilo ukloniť ....ale je fakt úžasný!

Hu, teď jsem nahlédla k Gschwenderovi, odkud jsem brala svůj Darjeeling, dokud jsem ho ještě pila, co ta sranda vlastně stojí. To bych se asi taky klaněla.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:27

wendulka Zase já si ty čaje vařím do půllitrového hrnku a i tak jsou dost silné. Piju je jen v zimě a v létě jen vodu. Nic jiného nekupuju (na pití). To je jak s vůněmi, než jsem poznaly ty kvalitní byla jsem spokojená, teď už bych si ty z marketu koupila jen, kdyby byly vyjméčné.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:33

Renusatko harney a sons maj skvělej jeden roibos, tenhle, a to mi normální roibos vůbec nechutná, z oxalisu, odnikud

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:11

Potrefenáhusa Ten jsem ještě nezkoušela.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 13:45

Renusatko Juj, no ale i tak máš pěknou spotřebu.

To máš pravdu, že tak je to se spoustou věcí, nejen s čaji, takže tomu rozumím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 13:21

Předevčírem jsem si u Gschwendera vzala kromě Japonské Senchy na doporučení zkušební množství i Japonské Banchy s tím, že prý ve srovnání se Senchou obsahuje nižší množství kofeinu a je tak vhodnější pro konzumaci večer.

Osobně za ty dva dny v tomhle ohledu teda žádný rozdíl nepozoruju. Když se mi chce spát, tak se mi prostě chce spát a šmytec.

Dá se taky na střídačku, ale chuťově mým favoritem zatím stále zůstává výraznější a sladší Sencha, kde ten kontrast lehkého ovoce a trpkosti víc vyniká.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. ledna 2019 12:30

wendulka Mám to stejně s tím spaním. Kamarádka že po páté už zelený čaj nemůže, že by neusla, já si dám v klidu v deset večer a pak jdu spát.  Jinak Sencha je prostě lepší třída čaje no... (aspoň žiju v tom domění a tvé postřehy to potvrzují).

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 25. ledna 2019 14:34

Panenka Kdyby v 17. Já už si zelenej nebo černej čaj a kávu nemůžu dát po 15 , to bych koukala do stropu celou noc. 

Dnes jsem si koupila ovocný čaj s příchutí Piňa Colady. No nevím, není nic moc a tu příchuť z něj necítím vůbec. Byl dost drahý, ale přitom mi přijde takový jalový, oproti těm Harneys

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 14:10

Přidávám Pure Bio mátový čaj od Sonnentor v pyramidálních sáčcích. Za mě dobrej. https://www.sonnentor.com/cs-cz/eshop/caje/pyramidalni-caje/mata-peprna-pure-bio-pyramidalni-sacky

A ještě dodatečný postřeh k té Japonské Banche a Senche od Gschwendera. Když tu Banchu nechám louhovat déle jak 2 minuty, potom má výraznější chuť, která už se blíží té Senche. Zatímco té stačí opravdu jen ta minuta až dvě, jak píšou, jinak je víc aromaticky nahořklá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:08

wendulka 

Zelenej čaj se slejvá? Já to sypu do litrový konvice a dokud nevypiju, je tam všechno 

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:16

barbucha já taky - a pak ty lupeny žvejkám

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:20

RoSa 

Přesně! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:49

barbucha Konvičku mám taky, ale do ní dávám filtr a sypanej čaj do něj a ten potom vyndavám. Nebo ještě Tescoma když tak vyrábí louhovací konvici, ze který se to pak přeleje do servírovací konvice. Takhle jsem byla poučená, že by příprava čaje měla správně probíhat. Přičemž zelený a bílý čaje se louhujou 1 až 2 minuty, silnější černý 3 až 5 minut a ovocný až 10 minut.

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:58

wendulka

Černej taky vyndavám páč by to byl smrťák nechutnej... ale zelenej teda ne.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 21:13

barbucha No to je právě špatně, jak jsem si přečetla v knize o čaji. Slévat se mají všechny čaje. A na tom Sencha se mi to jenom potvrdilo, že méně je někdy více.