Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 21. června 2019 20:12

Batist je na léto super a ve vzoru se ztratí i pomačkání.Já si ted' koupila tenhle,ale nějak nevím...na prodejně se mi to líbilo a najednou mi ta pravidelnost přijde zástěrojdní.

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:03

rozarka Vzor mi přijde v pohodě. Co z toho bude? Možná bych zvážila, jestli by třeba část nešla použít zešikma, mohlo by to být zajímavé.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:31

continuity Já jsem teda Drops Air jenom osahávala v Mojeklubko, a byla moc příjemná. Nakonec jsem ji teda nevzala - ale čistě proto, že neměli dost klubíček barvy, kterou jsem chtěla, a projekt dost spěchal (dárek k narozeninám). Místo toho jsem brala Drops Sky, která je složením jakžtakž podobná, a je to fakt takový hebký pohlazení a též lehoučká. Akorát jak už psala Wanda, tenhle typ přízí má sklony poněkud plstnatět, a oproti ostatním přízím jsem si teda musela na to pletení chvíli zvykat, a pokud člověk udělá chybu a potřebuje kus upárat, může to bejt trochu boj (ale zase žádná tragédie). Ale i přes tyhle drobnosti je fakt super, řekla bych, že jsem z Drops Sky/Drops Air nepletla naposled.

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 22. června 2019 06:39

Brioso Nakoso by to vyšlo na sukni,možná i na šaty,ale to by nemohly být dlouhé.A ke kolenům nechci. Tak asi ta sukně. Musím počkat,až mě chytne chut',momentálně jsem otrávená,že jsem nekoupila bez vzoru. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:09

Zacala jsem znovu plést šátek find your fade, už to pletu dva roky a moc už mi do konce nezbejva, ale nebaví mě to moc, ty šátky nějak nejsou moje parketa

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 22. června 2019 09:13

rozarka A nešlo by třeba jen část použít ze šikma? Třeba sukni u šatu narovno a živůtek ze šikma. Ale nevím, jestli by v tom nebyl třeba technologický problém. Jen tak střílím od boku.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. června 2019 10:42

Potrefenáhusa s šátkami to mám podobne, mám jeden rozpletený už pár mesiacov, poháňa ma akurát to, že tá priadza bola drahá (Malabrigo)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. června 2019 10:55

A predvčerom som v Helsinkách vliezla do obchodu s pletacími potrebami a pripadala som si doslova ako decko v hračkárstve...taký výber som ešte nikde naživo nevidela...

Vrchná fotka z netu (aspoň pre predstavu, v reále je to zlomok), dole môj úlovok 

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 22. června 2019 13:50

Brioso Asi jo,jestli mi to bude stačit,bylo by to lepší už kvůli navazování vzoru,stříhat nakoso.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 22. června 2019 14:54

Potrefenáhusa co to jako je? my chceme lepci fotku! Ale barva krasna!

Dopletam svetr pro druhe dite. Puvodni plan byl stihnout trup a alespon jeden rukav nez mi zdrhnou na prazdniny k babicce.

Jenze predevcirem na me udelala psi oci, jestli by ho nemohla dostat k narozeninam. ( ty ma sice v pulce cervence, ale oslava se spoluzaky je v utery a uz jsem avizovala, ze darky od nas budou az v terminu. Tak pry: alespon ten svetrik, maminko). No tak ted pletu az se ze me prasi

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 22. června 2019 14:58

Jo a satek vlastne. Taky me to ke konci dost nebavilo. A to jsem jeste v prubehu vymyslela psi kusy, abych se zabavila.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 22. června 2019 15:16

continuity bude to tohle, je to velký, už nemuzu

ˇoje bude od zelený přes modrou do fialový 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 22. června 2019 15:16

Wanda von Dunajew to je nadhera!!!!!

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 22. června 2019 15:28

Wanda von Dunajew a co z toho budes plest?

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 22. června 2019 15:29

Potrefenáhusa ja se taky stavim na zidli, kdyz to fotim.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. června 2019 15:59

continuity to ešte musím vymyslieť... bohužiaľ som nemohla vziať dosť na sveter, pretože som letela akurát s malým kufríkom a už by som to tam nenacpala, takže len takto symbolicky ako suvenír a buď nakombinujem s niečím, čo mám doma (tá červenočierna by sa mi páčila vo vypletanom vzore na svetlejšej farbe) alebo budú rukavice, prípadne ponožky

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 22. června 2019 19:57

Prosperina diky,moc za vycerpavajici popis. Jsem zapomnela...

Prave bych pro sebe chtela nejaky fair isle, tak podle popisu mi to prijde fajn. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:02

Brioso Wow, pěkná sukně, povedla se!

rozarka Jo, to chce "přežvýkat a nechat uležet". Teda aspoň já to tak mívám... Je fakt, že se pak může stát, že z látky na sukni je pak halenka nebo kalhoty nakonec, ale o co jde.

Wanda von Dunajew Obrázek z prodejny je impozantní, to jo, ale hlavní je, co je to za klubka. Já takhle často vlezu do prodejny tady, vypadá to podobně, ale všecko je to akryl, akryl a zase akryl. Je-li tam naskládáno něco kvalitnějšího, je to super. A tvůj úlovek je pěkný.

continuity Šátek se mi líbí. Ale chápu... Já právě ty části, co mě jako nebaví, beru na ty cesty nebo k telce. Pak to jde...

Jinak já se moc nikam výrazně neposouvám - na vestu jsem nastříhala jen vrchní látku (podšívku ještě ne) a na svetru (či spíš teplém tričku, je to z tenké Alpaky) jsem dodělala sedlo, načež jsem si to vyzkoušela, zjistila, že je mi to v tom sedle dost fest, ačkoli jsem to počítala s positive ease, jak někde radili/psali... tak jsem to sedlo vypárala a přemýšlím, co za jiné sedlo tedy... nebo jestli zkusit vyměnit jehlice za větší na to sedlo...Ještě že ty norské podkolenky snad už celkem finišuju. Myslíte, že na to sedlo by ty větší jehlice pomohly?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:17

Panenka No majú práve prevažne tie luxusné značky... ceny tak okolo 20-29eur za 100g, väčšinou ručne farbené priadze a výlučne prírodné materiály. V Škandinávii vrátane Fínska je pletenie strašne populárne a tiež kúpna sila je o dosť vyššia, takže chápem, že majú lepšie zásobené obchody.

Ale ten akryl mi príde, že sa predáva už snáď akurát u nás (a nechápem, kto to ešte kupuje, sveter z akrylu brrr)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:33

Wanda von Dunajew Jo, já doufala, že tam na té fotce není akryl... a tudíž naprosto super. Ceny nekomentuju (čtu občas někde pletařky z US apod... "měli výprodej, tak jsem jen tak koupila vlny, stály jenom 6 dolarů za klubko, tak jsem jich vzala deset, ono se z toho něco časem uplete..." - no nechat ve vlně "jen tak" takový peníze... to si fakt nemůžu dovolit ani v tý akci, je to úplně jiný cenový svět). Takže chápu. Ale co se týče toho akrylu, tak já si myslím taky, že je to snad už jenom česká (a slovenská?) specialita... Pro mě to ale znamená, že v kamenným krámě téměř nepořídím. Jinak kdo to kupuje, to ti povím. Třeba moje kolegyně z práce. Vždycky když přijdu v něčem vlněným, tak komentuje, že pěkný, ale jak na to šáhne, tak se úplně oklepe a "jak to můžeš nosit? to tě to nehryže? no já už se snad osypávám a to jsem na to jenom sáhla, fakt, jak to můžeš nosit, to bych na sobě nesnesla, mám citlivou kůži." Takže asi jsou tu vlnařky v menšině proti akrylačkám.