Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 25. června 2019 07:57

continuity Máš očko jako očko,krásné. I po zvětšení je to tak pravidelné,že tiše závidím

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 25. června 2019 09:23

Wanda von Dunajew Zkus to s tou psí srstí Z toho tvého chlupáče by musela být krásná vlna. Mě to taky zaujalo, protože skorotchýňáci mají Bernského salašnického a z něho je chlupů taky vždycky hrozně moc. A mohly by být i dost dlouhé.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. června 2019 12:15
Reakce na Edus:

V Nejdku je Vlnap, ti vyrabi i prodavaji. Chodila jsem tam s mamou, uz jako decko, takze funguju uz opravdu dloooho

​Nemyslím, že Vlnap je to, co bylo myšleno. Ta česárna je podle mapy hned vedle

I když kdo ví, možná kamarádka nepletařka mohla myslet i ten Vlnap...

continuity Svetr skvělý!

Jinak koukala jsem na ten Vlnap na e-shop a není to už tak tristní, jak to bývalo - akryl furt v převaze teda, ale už tam není jen jedna příze s 50% vlny a šmitec... Viděla jsem i jednu 100% vlnu, víckrát 80% nebo 75% vlny - vše při celkem zběžném prohlížení. Netvrdím, že je to extra hitparáda, ale rozhodně jsem byla mile překvapená. S jakými konkrétně přízemi máš zkusšenosti, že žmolkují? - ať vím, kdyby mě popadl rapl a chytala se tam něco objednávat...

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 25. června 2019 12:45

Panenka ja to jenom nekde cetla o tom 50% merinu.  Nezkousela jsem to ale.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:04

continuity Jo tak. Já mám jeden svetr z Vlnap Merino, to je právě ta jedna jediná příze s 50% vlny, která tam tehdy byla k dispozici mezi tím vším akrylem. Žmolkování teda imho celkem v normě... je fakt, že svetr už tak moc nenosím, ale vypadá furt velmi dobře. Hlavně to byla moje první aspoň částečně vlněná příze a oproti akrylu to bylo fakt jak nebe a dudy. Pak jsem se právě začala zajímat, kde ještě nějakou jinou vlněnou přízi seženu - páč tam byla ta jedna jediná tou dobou. Teď koukám, že to není až tak tristní na tom Vlnap - e-shopu... No chtělo by to nějaké reference. Proto jsem právě vyzvídala.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:17

Panenka To Vlnap Merino nie je zlé - pletie z toho dosť priateľova mamka a vyzerá to fajn, aj na omak príjemné.

Ja mám ešte skúsenosť s Vlnap Exclusive, to je 100% vlna, ale v porovnaní napríklad s Alaskou od Drops nie je tak jemná (aspoň mne tak pripadá teda), trochu škriabe. A cenovo už to nie je taký rozdiel.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:23

Brioso Ja myslím, že berňák by šiel tiež musím doma zvážiť, koľko toho vlastne mám, a ak by to vyšlo, tak určite poreferujem!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:36

Wanda von Dunajew Díky za info! Já bych na jednu strau ráda podpořila českého dodavatele, ale na druhou stranu si člověk už na něco zvykl no... 

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:36

Wanda von Dunajew Řeknu jim to a uvidíme, co na to řeknou Jen teď je teda ostříhanej kvůli vedru na krátko.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:11

Brioso Jejda, to si ani neviem predstaviť, ako by sa náš tváril, keby sme ho vzali ostrihať ale zas mu snáď je aspoň trochu príjemnejšie...

Ono čo som pochopila je, že by to malo byť práve vyčesané, nie ostrihané, takže ideálne zozbierať na jar/začiatkom leta, keď línajú najviac.

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:22

Wanda von Dunajew Podle mě vypadá hrozně Ale ožil, takže to asi splnilo svůj účel. Omlouvám se za spam, už toho nechám

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:26

Brioso no ja preferujem dlhosrstých psov, ale moc praktické to v lete veru nie je... a je to stále krásavec

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. června 2019 14:32

A späť k pleteniu (aspoň čiastočne) - je toho plný instagram... Ravelry zakázalo podporu Trumpa a jeho administratívy na svojich stránkach. Ako niežeby mi bol Trump čo len vzdialene sympatický, ale čumím a nechápem, ako môže zrovna taký nevinný koníček ako pletenie súvisieť s politikou... 

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/jun/24/white-supremacy-popular-knitting-website-ravelry-bans-support-for-trump

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:13

Wanda von Dunajew ze a všichni maj teď na svých insta účtech, jak milujou ravelry...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:39

Tak toto na mňa akurát vykuklo...nič nie je náhoda!!!

Offline Edus
Avatar
6 příspěvků moje polička 25. června 2019 19:22
Reakce na Panenka:

​Nemyslím, že Vlnap je to, co bylo myšleno. Ta česárna je podle mapy hned vedle

I když kdo ví, možná kamarádka nepletařka mohla myslet i ten Vlnap...

Na mapě to trochu mate, je to v podstatě jeden velký areal, akorát vchody jsou z opačných stran. Celé je to bývalý státní podnik Vlnap. Část na zpracování surove vlny na vlakna se po privatizaci prodala, z ní je Nejdecká česárna. A přádelna - zpracovani vlaken, je stále Vlnap. Prodejna může být u obou firem, já znam jen tu Vlnapu. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. června 2019 09:10

Edus Aha, tak to to vrhá zas do trochu jiného světla... Díky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:16

No proste tam budeme muset někdo jet...

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 27. června 2019 19:40

uvazuju ze si koupim sici stroj, asi janome, nejaky uplne zacatecnicky okolo 6-7 tis max. nechci investovat prilis, ted mame doma lucznik a to je katastrofa...

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 27. června 2019 21:14

rasaNori Janome není špatná volba