Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline continuity
Avatar
33764 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:42

Panenka Wanda von Dunajew jee, mate stejnou vuni

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:45

Panenka To je práve divné, tie zakorenené predsudky voči vlne. Ako samozrejme, že sú menej kvalitné vlnené priadze, ktoré škriabu, ale za mňa napríklad Drops, čo je stále ešte cenovo low-end, väčšinou úplne v pohode a príjemné i priamo na telo. A ja osobne teda radšej vydržím aj trochu kúsania, ale za tie funkčné vlastnosti mi to stojí. Mám jeden rolák s alpakou, ktorý ma na krku trochu škriabe, ale je v ňom úplne nádherne teplo. Oproti tomu akryl nezahreje a človek sa v ňom hrozne rýchlo spotí a ako bonus zasmradne... fakt nie, radšej si priplatím. 

Kamenné obchody u nás vo väčšine katastrofa, no... super sú Vlnené sestry v Brne, ale samozrejme nemajú zatiaľ taký výber (ale neustále ho rozširujú)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:54

Panenka já to beru jako koníček a do koníčků investuju, když mám, bez výčitek

mně spíš mrzí, že u nás není vůbec rozvinutej ten vlnařskej průmysl - myslím teda, že to tak ale bylo vždycky, že se u nás pěstovaly ovce uiverzální, jak na maso a mlíko, tak na vlnu a nemůžou v tom konkurovat těm ovcím anglickým/irským/novozélandským/islandským/chilským...

jinak kdybyste měl někdo cestu do Krušných hor, tak kamarádka mi doporučovala česárnu vlny v Nejdku, prý tam mají i firemní prodejnu a skvělý ceny, ale na vlastní oči jsem to neviděla (kamarádka neplete, ale přišlo jí to úžasný)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:58

continuity Sorry, za mystifikaci, už jsem změnila, Shalimar byl v pátek. 

Wanda von Dunajew Já ti nevím... mi přijde, že fakt asi nemám tak citlivou kůži jak někdo jiný, například můj muž. Ten neví, z čeho to je pletené, takže toho bych z nějakých předsudků nepodezírala, ale vlna ho obvykle kouše. A dítě, to něco vlněného zkousne a něco ne. A taky neví, z čeho to je pletené, to je pod jeho rozlišovací schopnost.

Ale zase s tebou musím naprosto souhlasit ohledně toho, že pokud ti vlna sedne, je to úplně skvělý funkční materiál. Jasně, ve třicítkách vedrech to není ono, ale jinak tak mezi 5ti a 20ti stupni je ti v tom vždycky akorát, když to zpotíš, často stačí jen to nechat vyčichnout, když to zmokne, aj tak to hřeje... co víc si přát? (aby ti to nikdo nehodil do sušičky...)

Jo, a oproti tomu Dropsu v akci ten akryl bez akce zas až tak výhodně nevyjde - když se s Drops akcí dostanu na cca 45,- za klubíčko, tak to ten akryl stojí taky... ale je to akryl. Já jsem vlnař.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:58

Wanda von Dunajew já mám teď požadavek na pánskej svetr, ale aby nekousal, taky teda nevim, z čeho to uplést, abych si byla jistá, že to nebude odložený ve skříni, z toho důvodu do toho zas nechci vrážet úplnej majlant. Z bavlny pletu strašně nerada. Možná to baby merino, nebo něco s tou alpakou 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 13:59

Panenka chlapy to dost často podle mě kouše, jak se jim do toho motaj chlupy, jakože ne kouše, ale rve jim to ty chlupy

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:02

Potrefenáhusa Tak já když mám namyšlený projekt, tak fajn. Ale jen tak... to si neodůvodním. 

Česárna vlny v Nejdku v Krušných horách? Tam někde býval VSV Pilníkov a to jsou samý akryly... (ale je fakt, že jejich nabídku už jsem dlouho nezkoumala, tak možná se něco změnilo). Jdu googlit. 

Chlapi: aha, to mě nenapadlo. Ale to jim to teda dělá jen ta vlna?

Edit: Neporadíš prosím ohledně toho sedla? Myslíš, že by mohlo fungovat to vyměnění jehlic za větší (jen pro to sedlo, páč s tělem a rukávama jsem takto spokojená)? 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:06

Panenka dělaj jim to různý materiály, třeba i necelobavlněný košile (prej, nevim, mě nekouše nic)

s tím nejdkem, jestli jsem to dobře pochopila, to není nic národního, ale prostě zpracování vlny z celýho světa - fakt jsem tam nebyla, je možný, že je to nějaká hrůza, která přišla někomu, kdo neplete, fantastická, na stránkách jsem se ničeho nedobrala

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:07

Panenka jo a ty některý vlny, co maj Vlněný sestry, jsou tak strašně krásný, že kdyby to bylo ve slevách, tak to nakupuju taky jen tak do foroty

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:17

Potrefenáhusa Našla jsem toto a po prokliku toto.

Ale moudrá z toho nejsem.

Ohledně kupování do foroty... ujišťuju tě, že v tom US případě rozhodně nešlo o Malabrigo (i když většinu vlny to asi mělo). Sorry, si nepamatuju, co to bylo, páč tam jsou k dostání úplně jiný vlny, než co má člověk v merku tady. Ale je fakt, že o Malabrigu bych taky vážně uvažovala, jen bych asi rychle vymyslela nějaký projekt, na který to nutně potřebuju koupit, když je to teď v akci. (takže se usvědčuju z pokrytectví...)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:23

Panenka jj, tohle jsem našla taky, oni podle mě na koncovýho spotřebitele vůbec nejsou zaměřený, prodávaj to asi jako polotovar dál. Ale prej v tý podnikový prodejně prodávaj normálně. 

já mám teď v merku portugalsko, až vymyslim projekt, asi objednám, maj boží etikety (já jsem fakt snadnej terč)

Offline slniecko admin
Avatar
17603 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:25

Potrefenáhusa inak toto je fakt divné, práve som sa nad tým zamyslela. U nás je salaš na salaši, nedá sa prejsť stredným a severným Slovenskom, aby človek neprešiel okolo X stánkov s bryndzou, oštiepkami, korbáčikmi, ale že by bolo nejako podchytené spracovanie vlny ...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:28

slniecko Díra na trhu!!! Rozhodně bych radši objednávala ze Slovenska než z Portugalska! Ale možná se jen pěstujou ty mléčný plemena a v tý konkurenci neobstojí? 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:30

Panenka no chápem, že sú holt ľudia na vlnu citlivejší a menej citliví... som teda asi z tých odolnejších, ale je fakt, že som si kedysi v začiatkoch uplietla sveter z nejakej lacnej 100% vlny a nevydržím v ňom, leží v skrini.

Potrefenáhusa Ja mám doma Drops Cotton Merino (myslím 50/50) a príde mi to fakt príjemné, myslím, že to nemôže kúsať nikoho. Tej bavlny v zložení by som sa nebála, pletie sa z toho fajn a vďaka tomu merinu by to mohlo aj trochu zahriať. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:33

slniecko Potrefenáhusa To je ale tým, že sa primárne nepestujú plemená na vlnu... a ono je to fakt rozdiel, mala som v rukách nejakú doma pradenú priadzu a pripadalo mi, že by to bolo jednoducho nenositeľné, neuveriteľne to škrabalo.

A niekto mi kedysi vysvetľoval, že u nás by sa merino ovce chovať síce dali, ale v našom podnebí by nedosiahli takú kvalitu vlny, neviem čo je na tom pravdy.

Offline slniecko admin
Avatar
17603 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:34

Potrefenáhusa vôbec netuším, ale normálne to vo mne vzbudilo takú zvedavosť, že to plánujem pozisťovať...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:34

Potrefenáhusa No jde o to, co tam normálně prodávaj... ale asi ta kamarádka nemyslela ty polotovary. Možná zkusím vymyslet nějaký výlet tam. Jenže o víkendu tam asi mít otevříno nebudou, že... 

Ty pokoušíš s tím Portugalskem. Některý věci je líp nevědět... tyhle vlny jsem zatím neznala...

Offline slniecko admin
Avatar
17603 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:35

Wanda von Dunajew tmu verím, ale čo sa vlastne deje potom so všetkou tou vlnou?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:35
Reakce na Potrefenáhusa:

Panenka jj, tohle jsem našla taky, oni podle mě na koncovýho spotřebitele vůbec nejsou zaměřený, prodávaj to asi jako polotovar dál. Ale prej v tý podnikový prodejně prodávaj normálně. 

já mám teď v merku portugalsko, až vymyslim projekt, asi objednám, maj boží etikety (já jsem fakt snadnej terč)

​Tak tie bordó odtiene sú krásne! Ja som na túto farbu úchyl...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33763 příspěvků moje polička 24. června 2019 14:36

Wanda von Dunajew já jsem měla jednou nějakou českou vlnu, nebarvenou, jen přírodní a byla v pohodě, pletla jsem z toho ponožky a kamarádka na mimino vlňáčky (a nesežralo ho to), ale těm vlněnejm velmocím samozřejmě konkurovat nemůže