Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Myrtila
Avatar
3018 příspěvků moje polička 06. března 2024 10:04

Friga Na to bobtnání látek je docela dobrý mít to dítě, ale zase to není úplně univerzální rada Když skokově povyroste a najednou je potřeba ušít 10 trik s dlouhým rukávem, patery tepláky a tři pyžama, s těma zásobama to dost zamává. Pak najednou zjistím, že co jsem si původně koupila pro sebe na tričko, jsem nastříhala na ty pyžama, a podobně

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 06. března 2024 11:50

Myrtila ja nemam moc latek, ze kterych by se dalo sit detske obleceni, mam spis latky na saty, halenky, saka, sukne a tak, hlavne kostymovky, popeliny, krepy, gabardeny a manzestry. Nejake uplety mam taky, to ne ze ne. Ale tvori pomerne malou cast mych zasob. Krome toho si myslim, ze kdybychom meli dite, tak nebudem uz stihat vubec nic a zemreme bidnou smrti hlady ve spine, muj muz je stejne zmatenej jak ja

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 06. března 2024 12:08

Myrtila Zásob moc nemám, ty bych i chtěla, ale s nedostatkem obchodů s metráží to uz není ono, objednávat naslepo je u látek risk,to vždy trnu, co přijde. Ale právě těch pomůcek je dost, no a navic se neumim zbavovat zbytků  

Offline RoSa
Avatar
8245 příspěvků moje polička 06. března 2024 13:19

rozarka zajeď si někdy do Holešovic, v tom obchodě maj i spousty zbytků - mě baví vymýšlet, co by z toho šlo ušít... nakonec to tady ale mám všechno ve skříni a není čas... šít jsem přestala před lety, když jsem si pořídila štěně: vždycky se uvelebilo na látce na zemi, když jsem chtěla začít stříhat, tak jsem to vzdala

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 06. března 2024 15:28

RoSa z Flex-texu objednávám, naživo jsem tam tedy nebyla, ale jinak mám dobrou  zkušenost

Offline RoSa
Avatar
8245 příspěvků moje polička 06. března 2024 15:50

rozarka tam někdy zajdi, to je úplně jiný zážitek než e-shop

Offline DruI
Avatar
3277 příspěvků moje polička 06. března 2024 16:05

RoSa Ano, z flex-texových zbytků mám většinu svých skladových zásob, protože jsem kolem několik let chodila z práce

Ale teĎ konečně občas něco zužitkuju, když děti potřebujou masku na karneval

Offline Myrtila
Avatar
3018 příspěvků moje polička 06. března 2024 18:23

Friga No, třeba popelínové košilky, manšestrové lacláče... něco by se z toho taky vymyslelo

rozarka No, to je pravda, obchodů s metráží dost ubylo. Nevím, odkud jsi, já od Brna, a měla jsem to tu docela zmapované, že jsem věděla, kde co zhruba seženu, ale po covidu nejdřív ty obchody zmizely a teď se tu teda objevují jiné, nebo se stěhují z místa na místo, ale když potřebuju na jistotu něco speciálnějšího než černý zip, obvykle to spíš objednám z netu. A pak se modlím, aby to vypadalo tak dobře jako na fotce Nemám už tolik času, abych to obíhala a hledala, kde co mají. 

Offline Mulen
Avatar
4272 příspěvků moje polička 14. března 2024 09:59

Mrs.Robinson tak voskovanou bavlnu mám doma. Je to to co jsem čekala, ale zase nemám srovnání s tou dražší. Hrozně dobře se na to kreslí křídou :)

Jinak co se týče zásob, nemám žádný , jen zbytky. Nějak neumím kupovat látky do foroty..

Online Mrs.Robinson
Avatar
439 příspěvků moje polička 14. března 2024 10:42

Mulen Bezva, jsem zvědavá na výsledek a další reference :-) 

Jinak, co se zásob týče, nějaké mám, ale vnímám to spíš jako zátěž, než výhodu. Ideálně bych si tak představovala, vybrat si projekt, koupit na to perfektní látku, s radostí ušít a mít čistý stůl. Tak mám pocit, že mám hromadu látek, které bych měla nějak zpracovat a přitom bych potřebovala něco jiného na to, co bych chtěla dělat...

Offline letfenixa
Avatar
8023 příspěvků moje polička 17. března 2024 08:26

Keď som mala 10 rokov, kúpila mama ružový mencester pre mňa na nohavice, so všetkým,  gombíky, zips, nasivka. Tam to má v skrini, ešte v pôvodnom zabaleni s papierom Prior  aj s blockom.

Offline Anema
Avatar
832 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:30

letfenixa haha, to je vtipný, ale směju se trochu hořce, po mě toho takhle taky určitě spoustu zůstane....

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:39

Tak se po delší době hlásím s dopletenýma mrtvolama s loňska. Extra se mi toho nechtělo, ale dala jsem si závazek, že budu mít rozpletené maximálně dvě věci najednou, tak jsem na sebe zvědavá

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:53

monis Moc pěkné to máš .