Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline žluťásek
Avatar
7652 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 16:29
Reakce na Konijntje:

Jo, přesně k tomuhle závěru jsem došla, když jsem si četla o té technologii, jakou se to superwash vlákno upravuje. No ale co se nutného impregnování týče, tak to jsou jen ty svrchní kalhotky přes plínky a to si je radši koupím už hotové, než abych tím trápila babičku :) Svetříky, botičky a čepičky už má v oku, na ty nemusím shánět žádné návody.

Offline Konijntje
Avatar
20 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 17:07
Reakce na Friga:

Děkuji, vaše sukně je taky krásná, líbí se mi barva.

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 09:32
Reakce na Friga:

To vypada dobre! Kurnik ten strih jsem si tak chtela koupit a zase nekoupila. :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 11:09
Reakce na žluťásek:

kamarádka ty vlňáčky pletla sama, i impregnovala lanolinem, myslím na to ale kupovala nějakou českou vlnu, jestli chceš, můžu se jí zeptat 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 11:56

Ach jo a nakoukla jsem díky téhle diskuzi do své inspirační složky na pinterestu a potřebuju nejmíň deset svetrů...líbil by se mi nějakej béžovej s pořádnejma copánkama nebo s kulatým sedlem a norským vzorem...

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 13:12
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten poslední chci taky! Já bych teda byla schopná ho uplést (s návodem), ale jak se znám, dodělala bych ho až v důchodu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 13:22
Reakce na coralline:

tak to jsme na tom asi tak stejně....:-D

Návod by měl být ke koupi tady

je fakt pěknej

Offline žluťásek
Avatar
7652 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 16:42
Reakce na Potrefenáhusa:

Já s vlněnýma kalhotkama hodlám počkat, až jak se mi osvědčí látkové plíny. Oproti jiným svrchním kalhotkám je to varianta nejnákladnější i nejnáročnější na údržbu, i když pro miminko asi nejpříjemnější. Ale i tak případně koupím hotové buď nové nebo z bazaru, klidně i doma pletené, ale babičku s tím otravovat nechchi. Každopádně děkuju!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 12:14

jsem se tady tak navnadila, že jsem si normálně objednala vlnu na svetr...tak jsem zvědavá, jestli ho zvládnu uplést aspoň do důchodu, to je ještě čas.

A zaregistrovala jsem se na stránky ravelry.com, kdo plete, tak to asi zná, ale je tam spousta návodů ke stažení i zdarma a pro mě docela cenná galerie hotových výrobků. Já jsem si vybrala svetr ze stránek drops design, taky jsem ho tam našla a na fotkách od ostatních jsou další barevný kombinace, který mi daly naději, že by ten svetr mohl dopadnout dobře, i když bude jinak barevnej.

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 15:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Ukažte vlnu!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 16:11
Reakce na Jehelníček:

Svetr bude na kruhový jehlici s kulatým sedlem a norským vzorem, už po něm toužim dlouho, ale potřebuju to potrénovat na návodu v češtině, rovnou na ty anglický bych si asi netroufla, ale maj na tom ravelry některý teda krásný.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 16:13
Reakce na Jehelníček:

ps: tu Limu maj teď ve slevě

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 16:29
Reakce na Potrefenáhusa:

Krásná!!!

Radši si sedím na rukou, nemám morál si uplést čepici...a že by se teď hodila!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 17:09
Reakce na Jehelníček:

To mate hned.ja na kruhových jehlicich pletu nejradši,nesnáším obrace totiž,i mi přijde, ze to rychlejc odsejpa

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 17:59
Reakce na Potrefenáhusa:

To je teda...nevím, jestli se mám přiznávat, ale já na kruhovejch pletu rovně! Obrace mi nevadí, naopak mám to střídání ráda. A kruhový používám, že se na nich dá pěkně měřit v procesu :-) Pletu teď teda hlavně na medvědy, kulichy a tak.

Já vím, že bych čepici měla hned, co mi brání je, že se mi nechce dělat vzorek. Většinou to nějak odhadnu, ale tohle je ručně předená příze, tu bych nerada párala. Ale už to mám nachystané na víkend, tak snad!

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 08. prosince 2016 18:56
Reakce na Konijntje:

a @LennH dekuju za pochvalu, jsem rada, ze se vam sukne libi.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 09. prosince 2016 09:26
Reakce na Potrefenáhusa:

tak to jsme na tom asi tak stejně....:-D

Návod by měl být ke koupi tady

je fakt pěknej

Tak nad tímhle svetrem slintám už asi měsíc. Ale mám teď rozjeto dost jiných projektů, tak se držím zuby nehty a neobjednávám ani návod ani vlnu.  Snad to vydržím...

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 09. prosince 2016 09:39
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja taky nerada pletu obrace, vzdycky to honem upletu, at to mam zase sebou. A nesmim to pred obrace prerusit, jinak se mi nechce potom pokracovat 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 09. prosince 2016 13:38
Reakce na Candance:

já nechápu, jak je někdo schopnej plést naruby copánky nebo barevný vzory, já to z toho rubu prostě nevidim, musim jedině dokola po lícu

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 09. prosince 2016 13:59

Mám hezkou kostku, směs s vlnou, a nemám chuť na další úzkou sukni. Při prohlížení netu mi padla do oka tahle. Vivien Westwood, ze staré kolekce Anglomania. Připadá mi vlastně skoro klasická, ale netuctová. A ta krásná práce se vzorem! Na netu se dají najít nějaké střihy, asi by šel střih i dovymyslet, ale... nejsem si jistá, jak to bude vypadat naživo. Nemám nijak velké boky, ale mírná oblina je. Neviděla jste některá tuhle sukni naživo? Jak vypadá?