Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 12:14
Reakce na Panenka:

Super, díky moc! To s kapucí je docela dobrej nápad! Takže asi půl kila vlny koupím.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 12:17
Reakce na RoSa:

Tak to jsem ráda, že to půjde, jen půl kila na to fialové s kapucí je málo. Ono je to z dost tlusté vlny a píšou tam spotřebu 900g na vel.S...

Edit: ale jestli je tetička schopná modifikovat návod na tenčí vlnu třeba, tak té bude potřeba určitě míň, to jo. Já touto schopností bohužel neoplývám, jak něco chci udělat jinak, tak se mi to obvykle vymstí, že něco nedomyslím a nefunguje to.

Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 13:33
Reakce na Panenka:

Ještě jsem tam našla toto:

To by taky mohlo vypadat dobře s kanýrkem (a bez prostřední krajky) - a nebo tak, jak to je na fotce.

Jo, tetička je šikovná: udělá si zkušební vzorek, nechá si to ode mě schválit, a jede

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. zaří 2014 09:47
Reakce na RoSa:

Jo, to vypadá taky dobře.

Mít takovou šikovnou tetičku se občas hodí, že...

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 13. října 2016 14:52

Rada siju podle Named Patterns. Kosile Tyler, od rana uz trochu pomackana... 

Offline Taita
Avatar
10 příspěvků moje polička 13. října 2016 19:09
Reakce na LennH:

Rada siju podle Named Patterns. Kosile Tyler, od rana uz trochu pomackana... 

Ha, nový příspěvek - mám radost!

Košile je na velké zelené, a prosím, nebylo by ještě nějaké foto?

(a snad se někdo další přidá!)

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 13. října 2016 20:29
Reakce na Taita:

Oo, dekuji, mam na siti strasne malo casu, ale jak bude nejaka nova vec, tak pridam. :)

Offline Taita
Avatar
10 příspěvků moje polička 13. října 2016 21:04
Reakce na LennH:

Oo, dekuji, mam na siti strasne malo casu, ale jak bude nejaka nova vec, tak pridam. :)

Beru i něco staršího!

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 14. října 2016 18:36
Reakce na LennH:

To je hezka kosile! Gratuluju k povedenemu vysledku ( tenhle smajlik je super)

Ja ted siju tuhle sukni, az bude hotova, tak se pochlubim.

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 14. října 2016 19:29
Reakce na Friga:

Dekuji! :) Na ten vas strih jsem se uz nekolikrat divala, sukne se mi velmi libi, ale mam trochu problem s materialem, nemuzu najit nejaky, co by se mi libil. Takove ty "neopreny" mi vetsinou prijdou docela neprijemne na dotek. Z ceho sijete vy? A myslite, ze by se ta sukne dala usit i z tkaniny? 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 15. října 2016 14:58
Reakce na LennH:

Ja ji siju ze silneho viskozoveho upletu. Je to ten druh, co vypada z obou stran stejne. Koupila jsem ho v Textilforum, je to v Praze, kousek od namesti Miru.

A z tkaniny ji tusim sila Jana ze http://stehzastehem.cz/, je tam cela serie clanku ze spolecneho siti. Na jare se sily saty a Jana sila zivutek a sukni oddelene.

A pak vim, ze ji sila Vendulael z MP a psala, ze se ji u toho rozeviraly kapsy a musela je zasit. Ja je z toho duvodu nesiju vubec (beztak je nepouzivam).

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 16. října 2016 08:47

Jdu s prosbou...

Koupila jsem si takovou měkkou poměrně drahou "teplákovinu" a nechci si šít klasickou mikinu. Mám takovou nejasnou představu, něco ležérního, oversize, nebo i šaty volné, podkasané, spadlé rukávy, nevím.

Nemáte prosím někdo nějaký tip? 

Děkuju!

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 17. října 2016 08:18
Reakce na Friga:

Super, diky za informace. Moc by se mi libilo zajet si do Prahy nakupovat latky, ale bohuzel ted do konce roku budu dost vytizena v praci, tak zadna dovolena nehrozi. Zkusim se na neco podivat online. Vubec nestiham blogy, Jana ze steh za stehem = Jana ze Sewing Boudoir? Zarucene na to mrknu, ta sukne me fakt zajima, hodila by se mi. Pencil sukni mam uz dost, ted chci neco jineho. :)

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 17. října 2016 08:24
Reakce na Jehelníček:

Nechci vypadat, ze jim delam reklamu, ale mam je fakt rada, tak zkuste mrknout aspon pro inpiraci na Named z Finska, takovy svezi styl.  :)

https://www.namedclothing.com/

Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 17. října 2016 09:57
Reakce na Jehelníček:

Pro inspiraci: tyhle šaty jsem si koupila na zoot.cz - jsou moc pohodlné a na ušití to bude určitě jednoduché (jen já jsem líná, už tolik nešiju, co dřív... ):

https://www.zoot.cz/polozka/220852/tmave-sede-saty-s-dlouhym-rukavem-vero-moda-nora

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 18. října 2016 08:15
Reakce na LennH:

Děkuju! Doufám, že nebudu utrácet :-)

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 18. října 2016 08:16
Reakce na RoSa:

Děkuju. Já bych ještě nějak ležérněji ty rukávy, ale už se to dost blíží...

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 18. října 2016 09:07

S podzimem mě nějak chytá "hnízdění", mám potřebu začít plést a háčkovat. Nemáte někdo tip na nějakou pěknou "chumlavou" maxi šálu/šátek ke kabátu - pletený, háčkovaný, pro pokročilého začátečníka. Loni jsem začala háčkovat tento, z tmavě tyrkysové vlny, ale strašně pomalu to přibývá, tak nevím, jestli budu mít nervy to dokončit...

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 18. října 2016 16:56
Reakce na LennH:

Ano, je to ta sama Jana 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. října 2016 13:35

O víkendu upleteno. Mám teda i na druhou ruku...