Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 07:20

continuity do zimy je daleko...

To mi připomnělo, že jsem teď nedávno narazila na toto. 

Takže žádné daleko! 

Offline Kokoska
Avatar
28285 příspěvků moje polička 02. května 2019 12:12

Ganella má v květnu slevy. Už mám zase cukání, přitom zásob dost a nějak stagnuju, nestíhám.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. května 2019 13:20

Kokoska Díky za echo, jdu tam mrknout, jestli mají příze v odstínech, které potřebuju - nějak se mi sešlo víc věcí, co mám nedodělaných z toho důvodu, že jsem spotřebovávala zbytky... a zbytky nestačily. Už to odkládám hodně dlouho, tak proč do toho nepraštit ve slevách... Teď jenom najít e-shop, kde to budou mít všecko pohromadě...(třeba to bude Ganella)

Edit: hmm, tak ne no. Zrovna to, co potřebuju, tam nemají. Sice ušetřím, ale moc mě to netěší.

Online Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:45

Dosila jsem saty dle strihu 109 z Burdy 9/2012. Pridala jsem zasevky na zadni dil a provedla upravu pro rovna zada. Material je uplet, vlna s necim. Saty jsou tmave modre. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33714 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:47

Friga moc pěkný! Tyhle jsou fajn - mám je taky, jen jsem zrušila zip na zádech, šly v pohodě oblíkat i bez něj, i když mi nijak zvlášť volný nebyly.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. května 2019 15:14

Friga Krásné! A tedy překvapilo mě, jak ten střih vyšel - nemám s tímto typem šatů žádnou zkušenost a asi proto mě vůbec neoslovoval. Ale tobě to vyšlo perfektně. ;-)

Mně teď šití poněkud stojí, nejsem schopná se k tomu dostat... Ale sehnala jsem konečně nějaké ty chybějící vlny a včera dodělala podkolenky. 

Online Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 14. května 2019 16:49

Potrefenáhusa diky! Ja je mam se zipem, pri jednom zkusebnim oblekani jsem omylem zip neotevrela uplne a desne se lekla, protoze jsem je nepretahla pres zadek :) Mam v planu jeste letni verzi, jen chci predelat rukav/pruramek na prinechany rukav, prijde mi, ze to bude vypadat vic sik nez obycejny kratky rukav. 

Panenka taky diky! Ja tenhle strih objevila kdysi davno, snad jeste na mp, nekdo ho tam usil a vychvaloval. Takhle z technickeho nakresu by me taky nezaujal. Trochu jsem jen posunula zasevky smerem doprostred, upravila ty zada  (tyhle upravy delam obvykle) a lehce zuzila mezi pasem a podpazim, velikost u Burdy prekresluju 38-36-40. A podkolenky jsou moc hezke!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:45

Friga Wow, že já preparuju ze střihů chybějící 34ku a vždycky si u toho přijdu jako že mi vaří mozek, mi teď ve srovnání s tebou přijde jako úplná brnkačka!

Podkolenky: díky!

Mmch jsem teď po fakt dlouhé době koupila Burdu. Přijde mi poslední dobou úplně nezajímavá, ale v té květnové mě zaujala jedna halenka. Tak jsem zvědavá, jestli ji budu šít, případně kdy se k ní dostanu... jestli ještě v této pětiletce.

Online Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 15. května 2019 05:32

Panenka Taky mi prijde, ze v Burde posledni dobou nic zajimaveho neni. Ted jsem si predplatila casopis Fibre Mood, je to celkem novinka a zatim meli zajimave, moderni (narozdil od Burdy) a jednoduche modely.

Ja ty velikosti kopiruju tak, ze proste plynule prejdu k jine velikosti, pak delam zkusebni model, kde to nejak doupravim. Obvykle ty prsni zasevky a zada, aby mi to nedelalo hrb ci neodstavalo za krkem. 

Jinak ja mam taky spoustu planu a latek, ktere cekaji na svuj cas  a taky par mrtvolek cili nedodelku, obvykle mi u nich chybi treba jen podsivka ci zacisteni lemu, proste same desne narocne veci

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 17. května 2019 14:00

tam mi dorazila zasilka z Ganelly a je to parada. merino je mekke, ale hlavne teda kid silk, upletla jsem vcera zkusebni vzorek je jak pavucina.

ale potrebovala bych jehlice na kruhove pleteni s mekkymi lanky. mam ty deti male, rukavy asi budu muset na ponozkovych nebo sesivat, ale alespon rolak bych na tom rada upletla. nekonecnou smycku znam, ale mam nejake obyc jehlice, to je hruza, cuka se to, lanko se krouti. priobjednala jsem ty Drops tak to vecer zkusim, na cem to pletete vy?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33714 příspěvků moje polička 17. května 2019 16:10

continuity drops jsou prijemny jehlice (nekonečnou smyčku jsem stále nepochopila, takže malý veci pletu na ponozkovych)

Offline Kokoska
Avatar
28285 příspěvků moje polička 18. května 2019 07:55

continuity na radu zdejších zkušených pletařek jsem zakoupila sadu drops kruhovych s vyměnitelnými lanky a je to nebe a dudy proti těm obyčejným. 

Co je nekonečná smyčka? Taky pletu roláky a konce rukávů na ponožkových. Objevila jsem to "bezešvé" pletení do kruhu a to mě baví.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33714 příspěvků moje polička 18. května 2019 08:00

Kokoska pletení malých veci na kruhových jehlicich s dlouhým lankem, aspoň to doufam, ze continuity mysli.anglicky se jmenuje magic loop, když zadas do googlu, hned vylezou videa na YouTube 

(Tahle technika mi zatim nějak vzdoruje)

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 18. května 2019 09:55

Kokoska jj, jak pise Husa, je to magic loop. Hezky to ma vysvetlene Katrincola, neni to slozite, pro me rozhodne jednodussi nez se trapit s ponozkovyma. Ale nemam na to uplne vhodne jehlice, prevedu si to dnes na ty drops a zkusim to, jestli to bude lepsi. 

A ted mam vlnu, ktera by chtela jehlice s ostrym hrotem. Zachvili budu mit vic penez v jehlicich nez v prizi

Online 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 18. května 2019 10:37

Friga Já tě vždycky obdivuju, jak krásně šiješ a jak to máš vymakané, ale na tvém místě bych toho, že to máš ve svých rukou, víc využívala :-). Možná je to fotkou, ale ty šaty by mohly mít lepší délku. Já bych je buď udělala nad kolena, uzavřený výstřih a dlouhý rukáv to vyrovnají - klidně by ty rukávy v tom případě mohly být i delší, nebo bych ty šaty, když už je máš projmuté, udělala delší :-).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33714 příspěvků moje polička 18. května 2019 10:45
Reakce na continuity:

Zachvili budu mit vic penez v jehlicich nez v prizi

​věř, že to je porad ta lepší varianta

Online Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 18. května 2019 12:37

999 ty saty jsou cca do pulky kolen, ale svagrova mi taky na zaklade te fotky psala, ze nad kolena by to bylo lepsi. Ze bych je zkratila o par cm?  Ja mam problem, ze se mi moje kolena nelibi, prijdou mi velka ke zbytku nohy a jakoby oplacana.  Ted mam zrovna naspendleny strih na latce na letni verzi tech samych satu, jen jsem predelala vrsek na reseni u tehle satu, naroubovala jsem prinechane rukavy a vystrih (predni i zadni) na puvodni strih. Myslis, ze by taky vypadaly lip kratsi nad kolena? Nemam bohuzel moc latky na saty pod kolena

Online 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 18. května 2019 14:11

Friga Určitě by to vypadalo líp, jen jde o to, jak se v tom budeš cítit :-). Nechceš to našpendlit a vyfotit se? 

Online Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 18. května 2019 15:52

999 tak jsem se vyfotila :) pro jistotu i v puvodni delce 

A ted naspendlene zkraceni o cca 4 cm

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. května 2019 15:56

V utery jsem nastrihala, ve stredu usila a v patek uz se fotilo.

Kolova sukne a body z upraveneho princess strihu - vystrih s holymi rameny a zuzene rukavy. 

Material je strecove bavlnene platno s (asi) vypalovanymi sametovymi ruzemi.

Fotku delala Morgana/Ilusior Pictures