Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 24. března 2019 23:06

Panenka jj, uklidnuje to, to rozhodne. Kdysi jsem cetla, ze tyto prace jsou takovou zenskou meditacii. Pletla a vysivala jsem kdysi hodne a ja treba k tomu ani neposloucham televizi. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 25. března 2019 01:16

Panenka  moc hezké. Já jsem zatím všechno, co jsem od podzimu upletla, rozdala. Jen ten červený tlustosvetr musim předělat na raglán, rovně nabrané rukávy se nelibily.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 11:20

continuity pletení je výborná terapie, jak člověk může nechat myšlenky plynout, ale ne až zas tak uplně volně, takže mozek si relaxuje, ale nevymejšlí hovadiny a katastrofy (můj případ)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. března 2019 13:08

continuity Já dělám u TV jen (pro mě) jednoduché věci. Zvládnu většinou i copánky u TV teda, pokud nejsou moc složitý, páč těch jsem se už napletla hafo, ale krajkové vzory nikoli, tam postrádám potřebnou prax. Na to musím být v klidu a koukat do vzoru (aktuálně mám takhle rozpletený podkolenky s krajkovým vzorem). A předpokládám, že až začnu ty norské vzory, co mě tu navnadila Potrefenáhusa (ano, už mám vybraný návod na ponožky, co chci plést na další zimu, a jsou s norským vzorem - musím si na to jen nakoupit), tak u těch tipuju, že ty asi taky nedám u TV. Ale zjistila jsem, že se mi výborně plete ještě když s někým jen tak kafrám. A úplně mě mrzí, že to dneska není společensky únosné třeba na návštěvě (nebo když je návštěva u nás). Tak si to užívám, když se občas zadaří a není doma tlak a člověk se zakecá s dětma nebo tak. Jen se bohužel poštěstí spíš výjimečně...

Kokoska Děkuju! Já teda pletu převážně pro sebe neb děcka jsou nevděčná, často když jim něco upletu, tak to nenosej (a to si samy vybraly vlnu i kousek k upletení). Ale některé ty bezprstové rukavice, co jsem sem dávala fotky před časem, tak byly taky pro jiné.

Jinak až předěláš ten tlustý svetr na raglán, tak sem určitě hoď foto, to mě zajímá.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:10

Panenka Ja si teda vôbec neviem predstaviť, že by mi to pri návšteve bližších ľudí (nehovorím trebárs nejakú prvú oficiálnu návštevu, alebo niečo podobné) vadilo, keby si niekto vybral ihlice a plietol pri tom.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:21

Panenka vono se pořádá i komunitní pletení různě po kavárnách, ale já fakt nevim, jestli mě to spíš víc děsí nebo víc láká :-))) ale ty pletařský komunity mi přijdou fajn, na fb nebo na insta.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:22

Panenka Díky za tip na priadzu, mrknem po nej. Z bavlnou zatiaľ moc skúsenosť nemám, dajú sa tie veci potom normálne prať v pračke? Nezožmolkuje to? Väčšina bavlnených svetrov, čo som mala z obchodu po pár vypraniach vyzerala hrozne. 

Inak ja som túto zimu plietla hrozne moc. Nemám teraz bohvieaké obdobie, čítať ma moc nebaví a to pletenie pomáha sa odreagovať. Možno to súvisí aj s tým, že som sa dokopala zaregistrovať na Ravelry, sledujem kopu pletáriek aj na insta a tej inšpirácie je všade toľko, že neviem čo skôr... 

Vrhla som sa na tie nórske vzory, už som stihla upliesť dva svetre  

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:26

Wanda von Dunajew máš to krásný, ten spodní mám taky na ten vrchní se výhledově chystám

Ravelry je strašnej mor

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:31

Potrefenáhusa Díky  ten Arboreal je hrozne populárny, na prvý pohľad ma zaujal... a asi si upletiem ešte jeden, až zoženiem nejakú peknú zelenú (táto fialová je Drops Lima, na fotke nevynikne, ale je fakt pekná, len nejak mi k tomu lístiu úplne nesedí)

S Ravelry potvrdzujem, tých krásnych výtvorov a priadzí, ja tam prokrastinujem niekedy celé hodiny 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:38

Wanda von Dunajew ona má ty svetry všechny krásný, já jsem pletla ještě tenhle Sigrún a upletla jsem ho z blbý vlny, takže je moc velkej a jak prkno, ale neměla jsem zatím morál ho vypárat

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:39

Wanda von Dunajew ten arboreal si vyloženě říká o nějakou zelenou nebo rezavou, já ho pletla z tweedu a příště bych taky zkusila rezavej

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:50

Potrefenáhusa No tak kto by mal to srdce ho rozpliesť, keď chlpáč vyzerá tak spokojne v novom pelíšku  

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:50

Panenka Pokud ta předělávka dopadne dobře, tak dám, ale odvezla jsem si to na chalupu, tak se do toho pustím asi až o Velikonocích.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:54

Wanda von Dunajew Potrefenáhusa Smekám! Já jsem vyplétala lodičku na břiše na dětském svetru a stačilo, natož norské a jiné vzory. Pletu u TV, takže max. pruhy (taky dětský svetr), hladce - obrace a sem tam copánek :) 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:56

Wanda von Dunajew no já ani snad radši nebudu říkat, že ten svetr byl docela investice, jelikož to měl být dárek k narozeninám a vlna je islandská Ístex Léttlopi, takže psa klackem!!!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 14:56

Kokoska no u tadytěch je právě pointa v tom kruhovým pletení, pleteš jen hladce jak se ti to jeví, pohoda uplná

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 15:01

Wanda von Dunajew a chlupáči a pletení, to už jsem sem určitě taky dávala, že vyfotit něco na zemi je docela výkon

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. března 2019 15:09

Potrefenáhusa Tú Lettlópi mám práve na zozname na vyskúšanie, mám si ušetriť sklamanie? Má recenzie celkom dobré, akurát by som musela objednávať naslepo 

No ja keby som dala sveter na vyfotenie na zem, tak to dopadne podobne a môžem ho potom dve hodiny válečkovať od bielych chlpov 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 25. března 2019 15:14

Wanda von Dunajew ne, ona je dobrá, jen já si pořádně nepřečetla návod na ten svetr, ona má ty svetry každej z jiný tloušťky vlny a já navrch pletu dost volně, musim brát na všechno menší jehlice.

Ta vlna je dost silná a dost kousavá, je to fakt na ty pořádný zimní svetry. Ale krásná!!!!!

Tady to barevný sedlo je navíc chvílema ze tří barev naráz a to už je pro takhle silnou vlnu moc, je to fakt jak prkno a moc tlustý

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. března 2019 15:24

Potrefenáhusa Aha, tak to jej dám asi šancu, ale zohľadním to pri výbere vzoru, vďaka za info! Tento problém som mala s Drops Alaskou, to je tiež dosť hrubá priadza a v tom vypletanom vzore to moc nefunguje.