Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. února 2019 11:26

Potrefenáhusa Wow, ale to je dobrý fígl, ta kombinace pletení dvěma styly! U mě byl problém evidentně v utahování, já utahuju obecně dost... Nicméně začíná se mi to líbit, přijde mi to skvělý takhle plést chvíli tak a chvíli tak...

Wanda von Dunajew To blokování udělá fakt hodně. Je to jedna z věcí, co jsem nikdy neřešila, ale teď u toho Dreambirdu to bylo nutný a fakt to udělalo obrovský rozdíl.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 14. února 2019 12:34

Potrefenáhusa Možná blbá otázka...co znamená  "blokování"?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 14. února 2019 13:08

rozarka že se to po dopletení namočí a vypne

jsou na to i takový různý sofistikovaný pomůcky, ale třeba svetry stačí jen vyhladit a urovnat na nějaký podložce, nepřipichuju je už nijak

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:38

Potrefenáhusa Aha,tak to jo. Myslela jsem ,že jde o něco jiného,než urovnání za mokra a cítila jsem se ošizená o další možnost vylepšit své dílo 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 15. února 2019 19:55

Prosim - z ceho usit podobne saty? sifon? da se koupit s takovym prechodem.barev nebo se to barvi potom?

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 15. února 2019 22:22

Candance takhle barevne latky se prodavaji, nejsou tak casto k sehnani, ale jsou. Material tezko odhadnout, ale sifon by to mohl byt. Jestli jsi z Prahy, tak v Moravske nekde na rohu (s Sumavskou ci Budecskou) je, ci aspon nedavno byl, obchod s latkami na tanecni kostymy atd. Tam by mohli mit neco vhodneho nebo aspon by umeli poradit, co hledat. Ty obchody jsou tam dva primo naproti sobe, jeden jsou Latky Cerveny, ten to neni, ale ma docela vyber. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 16. února 2019 08:24

Friga dekuju, z Prahy nejsem ale dostanu se tam casto. Ja vim, ze nekde takovy obchod byl ale nevedela jsem kde. Ja hlavne nevim, pod cim to hledat...

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 16. února 2019 08:48

Candance ted jsem si vzpomnela, obchod se jmenuje Bolenatex. Koukala jsem na net a vypada to, ze presunuli prodejnu do Konevovy 17. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 16. února 2019 08:53

Friga dekuji

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 16. února 2019 12:16

Jestli si to dobře pamatuju, tak taky dost dobře zásobený obchod s látkama na taneční/divadlení kostými býval v Karoliny Světlé. Teda koukám na netu, že tam pořád je (MarLen), ale už jsem tam řadu let nic nekupovala, tak nevím, jak je na tom teď. Pamatuju si teda, že jsme ho mívali jako východisko z nouze (jako první jsme většinou šli právě do Bolenatexu nebo k Červenému), protože býval dražší, ale něco se zase dalo sehnat jenom tam.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 03. března 2019 20:21

Projekt "tři tuby" dokončen. Fotka je mizerná, ale už se mi to nechce fotit znovu. Barva je ve skutečnosti světlejší, modrá Drops Air

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 03. března 2019 20:38

A mám dotaz - nevíte, jak se jmenuje materiál na pletení, který vypadá jak tenká plochá tkanička? Měla jsem z toho kdysi letní halenku, bylo to bavlněné a moc příjemné.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. března 2019 09:37

Kokoska Svetr 

Dutinková příze? Jako třeba toto ?

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 04. března 2019 10:20

Panenka něco takového, ale plochého. Ale dík, budu hledat.

Edit - našla jsem, že by to mohlo být něco pod heslem Ribbon :)

Offline umpalumpa
Avatar
27 příspěvků moje polička 12. března 2019 11:12

Kokoska Krásný, jaká byla prosím spotřeba příze? Díky

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 12. března 2019 16:36

Myslím že 30, 35 dkg, teď zpaměti nevím, kolik mi tam zbylo a nejsem tenhle týden doma. Je to velikost cca 40-42. Na stránkách ganella.cz maji u vsech přízí link na obrázky vyrobků a u nich je spotřeba podle různych velikostí. Já jsem objednala 40 dkg, původně jsem to chtěla trochu jinak. A jak říkám, něco mi zbylo. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. března 2019 17:50

Dopletla jsem. Na teplejší dny...

(vím, fotka strašná, ale snad je to aspoň trochu vidět...)

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:26

Panenka ty to mas vzdy uzasne. A z tak tenke vlny, jedno ocko jako druhe. Ja asi zacnu znova plest, na svetry jsem vysazena, ale obvykle se mi v obchode nelibi material.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. března 2019 20:45

Panenka Pekné! Čo je to za materiál, prípadne priadzu? Ja si práve vravím, že by som užila nejaké jarné a letné kúsky, mám len samé vlnené svetry a už pomaly končí ich sezóna zase... 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. března 2019 21:03

continuity Díky! Nevím, možná jsem to tu už na sebe napráskala, ale já pletu především proto, že se mi nelíbí, co je k dostání v krámě... zejména svetry. Ani střih ani materiál. Tak jsem si začala plést. Teď už jsem svetry saturovaná (njn, ono to celkem dost vydrží, když koupím kvalitní materiál), ale v mezičase se z toho pletení stal koníček, takže už vymýšlím i jiné projekty než svetry... Pletení jako koníček doporučuju. Kromě okamžiků, kdy se nedaří, člověk to už potřetí páře apod., tak je to po většinu času ohromně uklidňující činnost.

Wanda von Dunajew Je to Safran z Drops Garnstudio, 100% bavlna. (a taky děkuju )