Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 24. zaří 2014 20:53
Reakce na Hoolinkah:

...svetr + košile + čapka = super!

Sekne Ti to

dusty
Avatar
24. zaří 2014 21:00

Hoolinkah, Panenka - krásne pulóvre, kedy to preboha pletiete, po nociach?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 24. zaří 2014 21:05
Reakce na dusty:

Každá chvilka dobrá. :) Třeba když si v podvečer dáváme kafe...kluci si hrajou s vláčkama a já mezitím upletu pár řad. Nádobí apod. prostě musí počkat (někdy bohužel až do pozdních nočních hodin, kdy by si za to člověk naopak nafackoval ).

dusty
Avatar
24. zaří 2014 21:11
Reakce na Hoolinkah:

Tak to si na tom ešte dobre plus Kukadelník a domácnosť. Ja musím byť neustále v pohotovosti /mám už štyri služobné telefónne linky/ a knihy stíham čítať len cez víkend a počas týždňa len večer vo vani alebo ráno na záchode. Niekedy už aj babke alebo kamarátom zdvíham telefón s pozdravom: Zdravím, aplikačná podpora, máte problém?" 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. zaří 2014 22:23
Reakce na Hoolinkah:

Ani se moc nerozjíždí, přijde mi to naopak dost těsné kolem krku a na tu fotku jsem to trochu aranžovala do správného tvaru vytahnutím do stran. Ale tak on je to přece jen jiný svetr... může to reagovat jinak než ten tvůj. Jestli se to fakt rozjíždí, tak by gumička možná pomohla. Za zkoušku určitě nic nedáš. Jinak výborná práce, moc ti to sluší v něm.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. zaří 2014 22:29
Reakce na dusty:

Hoolinkah, Panenka - krásne pulóvre, kedy to preboha pletiete, po nociach?

Já pletu nejčastěji na cestách, ideálně delších vlakem, tj. povětšinou o prázdninách. Nebo po večerech na horách třeba o vánočních prázdninách. A nebo večer u telky, ale to jednak není nijak často (se k ní moc nedostanu) a druhak mi brzy takhle večer ve všední den nebo i o víkendu dojdou síly a odložím to. A z toho plyne, že mi trvá hodně dlouho (řádově měsíce - minimálně dva, ale spíš víc), než vždycky ten svetr dokončím.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 24. zaří 2014 22:53
Reakce na Panenka:

Ptám se proto, že oba jsou na kruhových jehlicích a ze stejné příze (pokud jsi tedy pletla podle návodu z Nepalu...). Je ale pravda, že já pletla na "sedmičkách", takže ta oka jsou o dost volnější...

Děkuju. :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 08:32
Reakce na Hoolinkah:

Ten můj je pletený podle návodu, ale to znamená na pětkách. To asi udělá dost rozdíl, na omak ta pletenina bude asi úplně jiná díky tomu... Tvůj svetr bude celkově volnější a měkčí, ten můj jakoby tužší a kompaktnější.

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 11:28
Reakce na Panenka:

Včera jsem dokončila, pokusím se vložit. ;)

Mi je šílený hic už jen když to svetřisko vidím!

To bych musela bydlet na severní točně, abych ho unosila!

Platí i pro svetr od  Hoolinkah.

Já pořád chodím ještě v letních hadrech a botech, akorát jsem na to hodila sako.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 12:02
Reakce na Barbarella:

Bledá závist, momentálně chodím buď ve svetru nebo v kombinaci sako+baloňák. Při setkání s lidmi jako ty se často ptám, kde můj termoregulační systém dělá chybu...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 12:10
Reakce na Panenka:

Jo, máš pravdu. Můj svetr z "Alasky" pletený na šářce 4,5 je mnohem tužší a pevnější než svetr z té samo příze, který jsem příteli pletla na jehlicích č. 6.

Tohle se ještě pořád učím...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 12:13
Reakce na Barbarella:

Tady v podhůří je poslední týden už pěkná kosa a já mívám nízkej tlak...

Teď jsem koukla na webkameru. Necelých 12°C.

Offline edinka
Avatar
23 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 12:30

Jako svetry pěkný, ale já jsem taky celá zpocená, jen když to vidím.  To bych neunosila, ani kdyby bylo venku mínus dvacet, a ten rolák!  Škrtí mně to jen při pohledu na fotku

Já jsem taky přes letní oblečení přehodila jen sako, na mně je ještě teplo, po ránu trochu chladněji, ale odpoledne super. Včera ráno jsem přemýšlela, jestli si vzít ponožky, ale nakonec jsem je nevzala a nevadilo.

Ale holky jste šikovný, to zas jo !!!!!

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 25. zaří 2014 20:02
Reakce na edinka:

Já když nefouká, tak jsem v pohodě. Takže i po ránu v mlze hopkám na MHD jak kdybych měla čekat červenec.  

Né že bych to ráno nesnesla zavřenou botu, ale prostě zarputile oddaluji den, kdy vytáhnu ty klasické podzimní a zimní hadry a 1/2 roku je nesvleču. A to prosím léto nesnáším, takže nejsem vyznavač tepla. Ale prostě krásné září, to je moje. Já se měla narodit na Madeiře, to je moje dokonalá lokalita pro život.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 09:29

Včera ráno, když jsme vyráželi z domu, tak bylo 7,5 stupně (dneska bylo lépe - 14stupňů), takže včera mi po ránu v tom svetru nijak vedro nebylo. Jako odpoledne, když bylo 19, tak jsem ho vláčela v ruce, to jo.

Edit: Ale koukám, že jsme už těžce offtopic, takže sem hodím, na čem dělám teď (pro kamarádku, v červené):

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 09:51
Reakce na Panenka:

Mám jeden návrh (poznámku) k vysokým bielym (akýmkoľvek) ponožkám.

V návode píšu celkovú výšku ponožky/ podkolienky okolo 52 cm.

Za minulý rok, od novembra do marca som niečo podobné nosila počas aj pomerne obtiažnych poveternostných podmienok (aj vietor, aj trochu mrazu, určite blato, určite dážď, určite rozprášená voda z hadice alebo tlakového čističa) a veľmi, veľmi si chválim tento kus odevu.

Mám však také, ktoré majú celkovú výšku ponožky približne 70 cm. Moja výška je asi 163 cm.

Teda navrhujem zvážiť, či by sa aj kamarátke nehodla skôr nadkolienka, približne 25 cm nad koleno.

Vždy sa to trochu pokrčí, teda pri bežnom použití končí nižšie ako na naaranžovanom obrázku.

A zvyšok je veľmi subjektívny pohľad: odev (ponožka, nad/podkolienka) končiaci tesne okolo kolena alebo do 5 cm nad kolenom nevyzerá moc pekne. Ten istý druh odevu končiaci okolo 25 cm nad kolenom vyzerá fantasticky. A vrchný krajkový vzor bude určite vidieť pri sedení (za stolo, v kine, v aute), pri nastupovaní do auta, iného prepravného prostriedku, pri chôdzi do schodov.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 10:01
Reakce na Panenka:

Taky mam ten  dojem, ze kdyz si sedne, bude to divne trcet kolem kolena, nebo tesne pod. Urcite delsi.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 10:24
Reakce na michaela:

Mám jeden návrh (poznámku) k vysokým bielym (akýmkoľvek) ponožkám.

V návode píšu celkovú výšku ponožky/ podkolienky okolo 52 cm.

Za minulý rok, od novembra do marca som niečo podobné nosila počas aj pomerne obtiažnych poveternostných podmienok (aj vietor, aj trochu mrazu, určite blato, určite dážď, určite rozprášená voda z hadice alebo tlakového čističa) a veľmi, veľmi si chválim tento kus odevu.

Mám však také, ktoré majú celkovú výšku ponožky približne 70 cm. Moja výška je asi 163 cm.

Teda navrhujem zvážiť, či by sa aj kamarátke nehodla skôr nadkolienka, približne 25 cm nad koleno.

Vždy sa to trochu pokrčí, teda pri bežnom použití končí nižšie ako na naaranžovanom obrázku.

A zvyšok je veľmi subjektívny pohľad: odev (ponožka, nad/podkolienka) končiaci tesne okolo kolena alebo do 5 cm nad kolenom nevyzerá moc pekne. Ten istý druh odevu končiaci okolo 25 cm nad kolenom vyzerá fantasticky. A vrchný krajkový vzor bude určite vidieť pri sedení (za stolo, v kine, v aute), pri nastupovaní do auta, iného prepravného prostriedku, pri chôdzi do schodov.

Jo, to je zajímavý postřeh, jen nevím, jak ten návod přizpůsobit - tak dobrá nejsem. Místo tý mašličky nahoře (nebo pod mašličku) plánuju dát tam gumku, aby to nepadalo. Snad to aspoň v něčem pomůže. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 26. zaří 2014 23:28

Holky, nemáte některá návod na takový to úplně hladký pončo, tvar čtverce, s kanýrkem kolem dokola?

Chtěla bych si to nechat uplést od tetičky... takže bych potřebovala i doporučení vhodné vlny, jaké množství koupit, a nějaký ten návod...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 12:03
Reakce na RoSa:

Tohle není asi úplně to ono, ale vyjít by se z toho dalo možná...

http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=5156&lang=en

Taky bez kanýrku, ale teplejší a s kapucí

http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=3763&lang=en

A bez kapuce ale aspoň s třásněmi

http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=1734&lang=en

A s rolákem

http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=775&lang=en

Nic z toho asi není podle popisu ideál, ale třeba se něco bude dát použít.