Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:01

Panenka To muselo dat práci , bomba!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 10:49

Friga Dík!

rozarka Též děkuju! No, bylo to o udržení pozornosti - nesplést,  ve které jsem řadě, vědět, co pletu teď... Pletla jsem Magic Loop, takže obě rukavice najednou - a musím přiznat,  že mi trochu dělala problémy ta zrcadlovost (a pak byla ještě náročná ta fáze, kde se plete jedno oko zavřené a druhé otevřené,  abych to nepopletla). Člověk má prostě tendenci opakovat vzor a tady nebylo moc co opakovat. Každá řada jiná. Ale zajímavá zkušenost to byla.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 10:56

Panenka Jsou fakt krásný, klobouk dolů. Začínám mít docela cukání, že bych nějaký vzorovaný přece jenom zkusila. Zatím jsem dělala buď hladký nebo s ploššíma copánkama, aby byly co nejskladnější do kapsy, ale tohle mě teda navnadilo. (no, ale zatím mám rozpletený jedny ponožky, naplánovanej asi tucet (jakože s předstihem na Vánoce), rozpletený čtyři svetry... - tak asi ještě chvilku další projekty nehrozí, teda alespoň doufám, že se udržím.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 12:57

Panenka Na trénování koncentrace je to určitě super. Mě by u toho bohužel odešly nervy a sebevědomí

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:04

Panenka krásne!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 17:09

Prosperina Díky! Ehm... o počtu projektů v procesu i v plánu (ať už je na ně už nakoupen materiál či ještě nikoli) pomlčím.Někdy mám pocit, že to všecko nikdy nemůžu stihnout.

rozarka Musíš prostě zkusit něco jednoduššího a pak přejít na složitější. Měla by to být výzva, ale ne na nervové zhroucení. A je těžké někdy to dobře odhadnout teda...

slniecko Díky!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 09:48

Dámy,  potřebuju se rozhodnout a víc hlav víc ví...

Pletu šátek a nelíbí se mi, jak se to vyvíjí. Celý se to roluje do takový roličky. Přitom fotky u návodu super a nepřijde mi, že by to nějak urputně rovnali na focení... Jsem lehce za půlkou, a když se mi začal rolovat i ten druhý hrot (na fotce vpravo, pečlivě narovnaný, jinak by vůbec nebyl vidět), tak přemýšlím,  zda ten projekt nevzdat a neuplést z té vlny něco jiného. Co myslíte? Na fotce jsem schválně urovnala i kus "přepony" toho trojúhelníku (na fotce strana vlevo), aby bylo vidět,  jak moc se to roluje...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 10:10

Panenka

Podľa mňa sa to zrovná, vypnutie fakt dokáže divy! Nedávno som plietla šátok, kde sa striedali rôzne textúry a v priebehu pletenia to vyzeralo strašne, neforemné čosi... po vypraní totálna premena. A u trojuholníku sa mi tiež rolovali rohy, ale už je to cajk. Škoda by ho bolo kvôli tomu párať, vyzerá pekne!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 16:38

Wanda von Dunajew Díky za konzultaci! Je fakt, že už jsem zažila, že blocking je mocná zbraň, jen jsem vždycky nervózní, jestli to vyjde...

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 19:42

Panenka Ten bude nádherný! Moje dcera tyhle odstíny podzimního javorového listí miluje. Taky věřím, že se blokováním srovná a bude z toho úplně jiný šátek - plastické vzory jsou většinou po namočení a vyrovnání poslušné.

I když si jedním dechem postěžuju, že nedávno mi vyblokování nepomohlo skoro vůbec. A to jsem do poslední chvíle doufala. Pletla jsem Airflow od Justyny Lorkowské, celou dobu jsem si fandila, že ty lemy, pletené celé hladkým lícovým žerzejem nemůžou být tak pitomý nápad, jak to během práce vypadá a že si to blokováním sedne a přestanou se vtáčet dovnitř. Nepřestaly. Ale to bylo právě celohladké - zkušenost mi říkala, že je to pitomost. Měla jsem dát na sebe a ne na návody.

Mmch. že mají prodejci Drops (Garnstudio) 30% slevy na merino během celého září asi není novinka, ale nedá mi to nezmínit.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 08. zaří 2020 22:14

Triss Tak ono je to defacto taky celé hladce... respektive lícovým žerzejem. Kraje tedy úplně hladce nejsou,  ale zatím to moc nepomáhá,  vzor plochy je skoro celý až na malé kousky na hladkém podkladu. Proto mám pochyby... taky mi zkušenost (a dosavadní vývoj) říká něco jiného než návod. No ale rozhodla jsem se pokračovat, tak uvidím. 

Airflow jsem si musela najít,  ale vypadá moc pěkně. Ten přední lem se jim ale roluje i na některých fotkách fest... I když,  možná to vidím jen proto, že se na to dívám ve světle Tvého příspěvku. 

Jinak díky za upozornění na akci na merino, ale já počkám do půlky října na Alpaca Party,  snad zase bude... potřebuju doobjednat na rozpletený projekt.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 20:20

Vmísila bych se tu s pitomým záčátečnickým dotazem- jak uzavřít šálu pletenou vzorem brioche? Je to můj první, několikrát přeplétaný projekt, a při hledání (Katrincola, Vlněné sestry) jsem se dopídila nanejvýš k tomu, že je k tomu dobré použít pružné zakončení. OK, ale to je  vysvětlené jen na předchozí hladce pletené řadě, a u brioche mi není jasné, jestli k takovému tomu křížku (v předchozí řadě pletené jako nahození a sejmutí hladce) přistupovat při uzavírání jako k jednomu oku, nebo dvěma.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:10

Isca Bohužel s brioche nemám absolutně žádnou zkušenost.

Fotka zejména pro Wanda von Dunajew a Triss aneb vyblokováno a imho dobrý.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:59

Isca Taky netuším, brioche jsem pletla jedinkrát na nějakém šátku a tam to bylo jen jako pár pruhů uprostřed. :-( Asi bych to chápala jako jedno oko a jako důvod, proč tam má smysl to pružné zakončení, aby se to moc nestahovalo, ale nevím nic, jen hádám.

Panenka Fakt je nádherný! Byla by bývala škoda to vzdát. Přiznám se, že mi pak trochu leželo v hlavě, že jsi psala že je taky ten okraj šátku skoro hladký žerzej. Ten můj kardigan se nosit dá a vypadá při nošení docela dobře, ale kdybych upletla okraje třeba hráškem, byla bych asi ještě spokojenější. 

Začala jsem trochu přemýšlet, jestli ten vzdor vůči blokování částečně neudělala příze,

pletla jsem z Nord... Pak jsem se zadívala na tu tvoji fotku a znejistěla jsem nad klubkem - vypadá, že by to klidně taky mohl být Nord. Tak jsem se rozhodla radši držet hubu, abych tě ve finále vznikajícího pěkného šátku ještě neodradila. :-)

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:07

Jinak jsem koncem léta dopletla dceři Gardengate, taky z Nord - baví mě ta příze víc než jsem myslela. Předtím jsem od Drops pletla jen z Alpacy a vůči tomuhle jsem byla trochu nedůvěřivá, jestli to nebude moc hryzavé. Ale je to prima. A jak se teď dostavily chladnější večery, konečně je na tyhle svetry ten správný čas.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:46

Triss to je krásná barevná kombinace!

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:54

Triss Máš to všechno nádherný.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:03

Isca Děkuju!

MaeGandal Dík - je vlastně náhodná. Objednávala jsem na svetr k té fialové světlounce šedou. A u téhle rezavé jsem si jen říkala, že bych ji hrozně ráda viděla naživo, tak jsem jí dvě klubka k objednávce přihodila, že se tak či tak dřív nebo později upotřebí. Když jsem ji pak viděla pohromadě s ostatními klubíčky, byla volba jasná :-)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:45

Triss Díky!

Tvůj cardigan i Gardengate . Musím přiznat, že ta barevná kombinace, cos zvolila pro Gardengate, by mě asi nenapadla, ale upletené se mi to líbí moc. A na správné osobě,  kterou to nepřebije svou intenzitou, to musí vypadat úchvatně! Jinak na Nord nedám dopustit, je měkký a zároveň pevný (důležité na ponožky,  ty z Alpacy fakt nejdou, resp. nevydrží). Šátek je ze sestry Nordu, tedy z Limy...

Jo a na Gardengate mám nakoupeno, je v pořadí...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:15

Krásný všechno tady!!! Mne teda konečně přestala bolet ruka, způsobená otokem zápěstí, ale s casem na pletení to asi teď bude několik let velký špatný