Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:34

Potrefenáhusa vůbec! Nikdy jsem neměla tolik času na šití a pletení, jako když jsem byla na mateřské. Nikdy potom už to takové nebylo. V 7 večer do postele a pak už jsem nepustila jehlice nebo stroj z rukou. Pletení jsem si nosila i na písek.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:49

Dadoo Ha-ha-ha, to jsem na to zvědavá, tenhle malej čert na to teda zatím nevypadá. 

Offline Anema
Avatar
812 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:59

Potrefenáhusa nezda se to, ale opravdu to jde, tes se! Taky mi to ze zacatku prislo jako sci-fi.

Dadoo ze jo! Pleteni je na materskou ideal, taky to nosim s sebou na pisek a na prochazky do lesa, aspon me tak nenudi to tempo 30 m za pul hodiny. Nebo doma si sednu na koberec a dite se mrcasi kolem, treba knizku me cist nenecha, pleteni si prohlidne a pak uz ji to skoro nezajima

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:39

Panenka po vyblokovaní vyzerá fakt dobre

Triss  obidva svetry wow a skvelé je aj to zátišie na foto

Drops Nord je super priadza, za mňa jeden z najlepších pomerov kvalita/cena. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:42

Ja pletiem v poslednej dobe hlavne ponožky... prvé dvoje sú práve z Nord, tretie som zatiaľ po dokončení nestihla vyfotiť

(ponožky sa teda fotia pekne blbo, to vám poviem... tak krivé nohy snáď v skutočnosti nemám)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:44

A keďže svetrov mám len plnú skriňu, snažím sa krotiť... ale neodolala som zopakovať si Arboreal, tentokrát v jesennej farbe.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:54

Wanda von Dunajew Ponožky super! Zvlášť se mi líbí ty prostředí, béžové... 

Z jaké příze pleteš ten Arboreal, prosím? Ta hnědá se mi moc líbí...

Offline clothilde
Avatar
1776 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:04

na zalando lounge je sleva na pletaci prize

https://www.zalando-lounge.cz/campaigns/ZZO13BC/1

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 20:58

Panenka Díky! Arboreal je z Léttlopi. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 22:23

Wanda von Dunajew Díky za info!

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 21:57

PanenkaWanda von Dunajew - díky za potvrzení použitelnosti Nord na ponožky - vím, že se jako ponožková prodává, ale jak to má takový až skoro mohérový omak, tak jsem si tak úplně netroufala, nebyla jsem si jistá odolností.

Wanda von Dunajew Ty ponožky jsou krásné, všechny! Skoro asi závidím, nebo co :-)

Kdysi jsem jich pár pletla podle knížky, kterou teď zaboha nemůžu najít, pak jedny vyplétané podle návodů Drops design, ale ty byly časově fakt náročné. A teď jsem si rozpletla jedny podle návodu Petry Kouřilové - Basic Socks That Rock a jsem asi jediný člověk na světě, který ten návod nepochopil. Vím, že je jinak dost často používaný a oblíbený, ale já zůstala v půlce paty. A jestě ke všemu jsem dnes zjistila, že si asi pletu příliš velký Silverlining. Ale asi ho už dopletu jak je a rozpářu případně až jako slavnostní závěr.

Potrefenáhusa K zahojenému zápěstí každopádně gratuluju, dobře vím, jaká je to otrava. S časem na pletení uvidíš, no... Dceři je 14 a půl a je to už... hmmm... první svetr, který jsem jí upletla Ze všeho ostatního při pletení po chvilkách vyrostla dřív, než bylo hotovo. A časem mě znavilo posouvat zpola dokončené projekty plyšovým medvědům.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 22:03

Wanda von Dunajew Ten tvůj Arboreal z Léttlopi vypadá hodně nadějně! Návod na něj mám od jara, dceři se moc líbil. Teď vyhlásila, že ji nebaví čekat v pořadníku, než na něj dojde a uplete si ho prý sama. Má za sebou zatím jen nějaké ty šály plyšákům, moc nevěřím, že to dá - ale nechci ji odrazovat. Tak se snažím přemluvit svého vnitřního lakomce, že jí na něj můžu koupit nějakou rozumnou přízi, anžto plést z akrylové Dory, kterou jsem jí našla v zásobách na půdě, drahé dítě odmítlo. 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 22:19

Triss to dá, ty vyplétane vzory nejsou zas tak těžké. Já jsem taky rovnou upletla svetr a normálně jej nosila.  Šály me nebaví ani teď. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 06:39

Triss Jj, Nord je na ponožky fajn. Mám z něj jedny (a jedny podkolenky) a o dalším ponožkovém Nord- projektu uvažuju, neb mi zbyly dvě klubka, která potřebuju na něco využít...

Napiš, čemu nerozumíš na té patě ponožek (zkopíruj tu část), to by bylo, aby to místní CML nevymyslel - ponožky tu myslím plete víc lidí než brioche, se kterýmžto dotazem jsme si moc neporadily...

Dceři bych klidně pěknou vlnu koupila. Ve čtrnácti se to rychle všecko naučí a má tě blízko, abys poradila, pomohla,  ukázala všecko,  co bude třeba. Navíc můžete uspořádat takové "přástky" a plést spolu a u toho povídat. Když takhle pletu s dětmi,  je to vždycky fajn čas. Pleteme, plkáme, do toho jim s něčím pomůžu, mám to na očích,  aby chudáci třeba nepřepletli a nemuseli pak frustrovaní párat (i když už se mi stalo taky, že jsem to neuhlídala, ale furt jsem víc zklamání předešla), puštěné oči jim hned pochytám a tak. No a kdyby to přece jen vzdala třeba (což si nemyslím, ale kdyby), tak to prostě dopleteš ty.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:14

Triss Panenka Ja ešte dodám k oslavným ódam na Nord, že mám dojem, že žmolkuje omnoho menej než iné priadze... mám z nej dva svetry, ktoré nosím snáď najviac zo všetkých a ani ťuk. Oproti tomu sveter z Limy, Alasky alebo Air, tie boli žmolkovaté po pár noseniach (ale zas tie žmolky idú dobre obrať aj ručne, takže to nie je žiadna katastrofa). Asi tých 30% polyamidu urobí svoje.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:31

Triss A díky za chválu ponožiek, sú to návody od Helen Stewart, málokedy si kupujem knihy s viacero návodmi, ale tentokrát som spravila výnimku a z tých 6 určite upletiem postupne všetky a možno aj viackrát. Má to všetko fakt nádherné, tie vzory.

Arboreal bol inak môj prvý vypletaný projekt, síce som ten vzor párkrát párala, lebo sa mi nedarilo trafiť uťahovanie, ale postupne to šlo. Určite nechaj dcéru sa do toho pustiť a kúp jej nejakú peknú vlnu, to sa pletie hneď inak! Akryl (z toho som v 15 uplietla svoj prvý sveter, také ružové čudo, čo som nikdy nenosila ale vtedy nebol taký výber vlny online a ani toľko inšpirácie na insta alebo youtube)

Ja som svoj prvý A. plietla z Limy od Dropsu, tú by som určite doporučila. 

Léttlopi je teda už dosť pre fajnšmekrov myslím to tak, že sa z nej rozhodne nepletie tak príjemne, je tvrdšia a dosť škriabe (ale zas má iné skvelé vlastnosti, takže jej tie žravé chúťky odpúšťam)

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 14:21

Wanda von Dunajew Jj, že bude Léttlopi při chuti je vidět už od pohledu, s tím se do křížku nepustím. Dívám se na Ravelry na tu Helen Stewart a fakt jsou to moc krásné kousky. Navíc se mi moc líbí ty náladotvorné texty, kterými ty návody doprovází. Jsem docela sugestibilní, dělalo by mi to radost. 

Panenka Dík - já to později cvaknu, v kterém bodě jsem skončila (prostě v půlce paty) a zkusím ten kousek návodu zkonzultovat. Zatím jsem si říkala, že tu patu upářu a udělám tu hranatou podle Drops design, ale tahle se mi tvarově zdála taková elegantnější, ráda bych to pochopila.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:32

Triss Na ten návod Basic Socks That Rock som sa zrovna dívala a päta sa tam pletie rovnako ako pletiem väčšinu ponožiek vrátane tých, čo som sem dávala...  Tak by som snáď mohla byť schopná poradiť. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. října 2020 08:41

Čerstvě dopleteno, recyklace vlny z vypáraného nenošeného svetru. Z transformace mám radost.

A vypadá to, že bude čas... a protože se ochlazuje, tak zase začínám plést letní triko.

Offline Just me
Avatar
134 příspěvků moje polička 17. října 2020 09:01

Můj první pletený shora dolů.