Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 30. května 2020 17:15

Just me chápem, že to naštve. Vyfotila by som im aj etikety, alebo napísala čísla šarží. Ak je to jedna šarža, tak by sa to stať rozhodne nemalo. A ak je to seriózny obchod, určite to ako dôvod k reklamácii uznajú. 

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 30. května 2020 18:53

etikety z vypletenych klubek nemám. Teď se dívám, že ta vlna je i tenčí. V pondělí to hned  pošlu a už se mi ani začínat přední díl. Zatím budu dělat medvídky. Jinou vlnu, než na medvídky doma nemám. vypadá, že má jednu packu delší, ale nemá. Blbý úhel

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:33

Just me šiš to je krásný! mmáš na něj recept?

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2020 20:40

Just me Má krásně optimistický kukuč

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:28

Milé,  jdu si pro radu... ve vzoru jsem přichycovala zadní nit stále na jednom místě (prostě to vycházelo tak, že to bylo hezky symetrické, přichycení uprostřed sekvence) a nenapadlo mě, že by to mohlo dělat nějaký problém. No, ale zjevně to nebyl dobrý postup, ta spodní nit v tom vzoru pak tak jakoby prokukuje. Mám to párat a předělávat nebo se to nějak dá dohromady při blokaci?  Má někdo zkušenost prosím? Třeba Potrefenáhusa nebo Wanda von Dunajew ? Nebo kdokoliv jiný...

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:33

Dadoo  nejde mi nebo spíš neumím vložit odkaz .  Na YT je to jako jednuduchý háčkovaný medvídek od Tommy´s  sheep crochet. Už jsem jich udělala asi 10.Za večer je hotový a udělá tolik radosti. Kombinuju různě barvy,abych se zbavila zbytků.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:35

Panenka já jsem  to nechávalala tak, a pak skryla řetízkovým stehem. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. května 2020 09:38

Just me dekuju. Najdu a uložím a snad se k tomu někdy dostanu. Ráda bych. Jsou moc krásní.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:16

Just me To si neumím představit... jakože vezmeš vlnu a po stranách toho oka naháčkuješ řetízek? To tam pak je další řada ok vlastně?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:43

Panenka no toto ma tiež štve, ale z mojej skúsenosti sa to blokovaním zlepší. Pokiaľ to teda nebude moc naťahované miesto alebo tak kontrastné farby, že by to presvitalo. Mňa teda prichytávanie tak nebaví (skončí to väčšinou tým že mám tie dve priadze zamotané do seba), že som sa na to takmer vykašlala, už som nechávala aj 7-8 očiek bez prichytenia a nakoniec to bolo úplne cajk. 

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 31. května 2020 16:05

Panenka neháčkuju , jehlou tam tu vlnu protáhnu. Vastně jakoby zdvojím tu svetlejší, aby ta tmavší tak neprosvítala

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. května 2020 22:31

Just me Aha, už jsem to asi pochopila. Díky za tip, zkusím udržet v hlavě pro případné další použití. Já to totiž psychicky nevydržela, vypárala a pletu znova... Usoudila jsem, že by mě to štvalo. A dávám pozor, abych to přichycovala pokaždé trochu jinde. Ten perfekcionista ve mně...

Wanda von Dunajew Mě už to přichycení nějak moc nezdržuje. Nějak jsem si to zautomatizovala a už to celkem jede. Jen rozmístění toho přichycení jsem nikdy zatím neřešila, ty vzory to nepotřebovaly. Teď jak to pletu znova a přichycení dělám nepravidelně,  tak je to o dost lepší. Ale teda přetahuju max přes 5 ok, víc si netroufnu. Takže říkáš, že můžu ty můstky ještě natáhnout?Sem tam by se to hodilo...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 31. května 2020 22:56

Panenka To je takovej ten novej vzor něco meadow? Je to strašně krásný 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 31. května 2020 22:57

Panenka Jo a jinak já to řeším blokováním

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. června 2020 09:34

Potrefenáhusa Je to Altheda, jen s tou měňavou vlnou mi to přijde k nepoznání,  jak to znám z fotek jen se střídáním jednobarevných přízí. Ale překvapená jsem mile.

Tak to je možná škoda,  že jsem psychicky nevydržela, jestli to blokace řeší... Ale je fakt, že jsem to měla nejen na tom jednom vyfoceném místě,  ale mezi všemi úseky vzoru (takže určitě na víc než 20ti místech), a je to sedlo, takže vizuálně "na ráně", tj. asi jsem nakonec ráda, že jsem to vypárala a přepletla - než trnout, jestli to ta blokace fakt vyřeší. Už to mám skoro přepletené,  přichycovala jsem různě a vypadá to líp. Občas ta červená někde prosvítá,  ale není to souvislá červená čárka mezi všemi sekvencemi vzoru no.

Díky za konzultaci všem! I když jsem se nakonec rozhodla tak, jak jsem se rozhodla, bylo pro mě cenné moct si o tom popovídat. Člověk si tak utříbí myšlenky a může zpracovat další podněty. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 01. června 2020 09:41

Panenka No já pletu asi víc chaoticky, ze to přichycení nemívam pravidelný 

ona má teď novej vzor meadow moon, a ten je taky úplně

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 01. června 2020 11:55
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. června 2020 13:55

Potrefenáhusa Jaj, to vypadá krásně! A podobně v té horní fázi...

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:24

Reklamace u prizealize.cz dopadla na výbornou. Zjistila jsem, že jiné šarže byly pravděpodobně  první dvě klubka a ostatní je už šarže stejná s tou, kterou má paní na prodejně. Píšu pravděpobně, protože etikety od nich nemám a doufám, že v jedné šarži nebudou klubka různé tloušťky. Paní  mi pošle jako náhradu nová 2 klubka. A já můžu plést znovu od začátku, ale už na tenčích jehlicích.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 02. června 2020 14:26

Just me pýtam sa len ako totálny amatér. Tie dupačky vyzerajú tak roztomilo, že je mi ich ľúto. Nedali by sa zachrániť tým, že by sa len tá tenšia časť prerobila znova podobnou hrúbkou trebárs v inej farbe?