Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:41

Že to tu tak plevelím, ešte si sem odložím tie dokončené šaty... svetlo vonku teda naprd a postoj divný, ale chcela som ukázať ten detail rukávu

a plánujem k nim nosiť Martensky nech to má grády

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:45

Zu nic na tom neni, fakt...já do svýho prvního svetru taky nevěřila, že bych mohla někdy v životě uplést svetr

jinak ta cena k litru za svetr je takovej základ, von pak taky člověk chce vyzkoušet něco onačejšího, že jo...já mám teď koupenej návod na svetr, původně jsem si říkala, že si koupim teda origo přízi, ale při součtech jsem skončila někde u 3,5, což už mi teda fakt přijde trochu zu viel.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:46

Wanda von Dunajew ty jsou pro tebe jak vymyšlený......a moc-li žerou? 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:49

Potrefenáhusa he, no však som si návod komplet vymyslela (teda pozliepala), ešte aby neboli a sú super príjemné (drops cotton merino - normálne bavlnu moc nemusím, ale tento mix je fajn) nechcela som nič ultra teplé, pretože mi nepríde úplne praktické sa v tom variť

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:01

Wanda von Dunajew já myslela, že je to nějaká ta ultrakousavá lopi

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:04

Potrefenáhusa z tej pletiem práve ten Telja sveter, ako som ho sem dávala nedávno (aktuálne je stále v štádiu jednoho rukávu), je to teda skoro rovnaká farba, sa mi to zrovna zišlo... 

z tej by som ale šaty fakt nechcela

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:10

Wanda von Dunajew Ty jsou krasny!  

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:18

Potrefenáhusa Nedavno jsem byla v obchode s vlnou si tyhle islandsky lopi osahat a strasne se mi libi, myslim, ze muj dalsi svetr bude prave z nejake lopi :) jsou opravdu hodne kousave? Ja jsem si jedno klubko v obchode prilozila ke krku a neprislo mi nejak moc kousave, jen hrube. Je pak dojem nejak jiny, kdyz je z toho neco upletene? Ja s tim nemam zkusenost, nevim, jestli se klubko a uplet z nej lisi v kousavosti?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:24

Friga záleží asi, jestli tě obecně vlna spíš kouše, nebo ne, já na to nijak náchylná nejsem, ale ta lettlopi prostě kousavější je, někomu háklivýmu už bych to nedoporučila. Ale ta Alaska od dropsu teda taky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:25

Friga jo a já ten svetr upletenej z toho mám, ale musim ho vypárat a přeplést, vzala jsem nevhodnej návod k typu vlny

ono to vypráním většinou malinko změkne

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:04

Potrefenáhusa diky, ja si to teda pro jistotu pred pripadnym nakupem promyslim, i kdyz me vlna obecne moc nekouse, citim obcas takove jemne skrabani, coz si myslim, ze je to to, co jine lidi kouse. Mne se totiz tyhle hrube vlne libi vzhledove, pusobi tak nejak rustikalne :)

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 23:25

Wanda von Dunajew mas to vsechno uzasne. Fakt te obdivuji. 

Dnes jsem snad konecne dopletla full metal jacket, jeste zaposivam, ale nejde mi to potme vyfotit.

A mam rozpleteny uplne jednoduchy svetr pro dite, to jde alespon rychle. Kdybych dnes jeste neprepletala rantl na veci vyse, uz ho mam hotovy

Online Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 11:15

Wanda von Dunajew šaty jsou krásné a sluší ti.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 11:22

Friga continuity Tak Betty vďaka, tešia ma pozitívne reakcie

Už zajtra ich snáď vyvenčím

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 11:23

continuity potom určite hoď fotku, na full metal jacket som zvedavá

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 06:20

Wanda von Dunajew Koukám, že sem fakt nechodím dost často, zas dočítám pozdě... ale taky chci pochválit šaty!

continuity Za foto full metal jacket se též přimlouvám.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 11:45

Panenka Wanda von Dunajew nejsem ted doma za svetla. Ale myslim na to.

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 19:34

Děkuji zdejšímu osazenstvu za pozitivní vliv.

Před 20 lety jsem upletla svetr, ale nepovedl se mi límec. Límec jsem vypárala a svetr putoval do skříně, kde v zapomnění zůstal - až donedávna.  Vlivem tohoto vlákna ve mně uzrálo odhodlání nešťastný svetr pořešit. Tak jsem ho včera vytáhla, oprášila zapomenuté dovednosti, a tu je výsledek:

:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 19:37

SunEclipse No ale to je majstrštych, kterej dlouho čekal na svou chvili slávy!!!!!!

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 19:41

SunEclipse 20 rokov v skrini? a ja mám výčitky, keď sa pár týždňov nejakému projektu nevenujem...

ale teda výsledok

plus teda mi príde ako výhoda, že tieto vzory snáď nikdy nevyjdú z módy..