Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:32
Reakce na Mutziputzi:

cetlas to vubec? dyt tam pisou ze to ma smysl u nadoru ledvin kterej roste pomalu (a vtipne ze se neco dela az kdyz to poporoste po roce:-) to jsou teda clanky se picnu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:33
Reakce na Jiná Realita:

Co já vám nezávidím, je ta negativita v pohledu na téměř cokoli.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:34

Já jo, ty evidentě jedním okem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:37
Reakce na Mutziputzi:

pac jsem to druhy musela primhourit abych pominula ze tu nekdo cerpa medicinske informace z takovych srandaplatku

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:40

Ode dneška už čerpám medicínské záležitosti a problematiku legislativy EU jenom od tebe, ty rozumíš evidentně absolutně všemu nebo spíš jsi o tom přesvědčená, to na mě funguje jako 100% placebo! Léčení jedeš na pojišťovnu nebo kešem?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:43
Reakce na dzizisketa:

já mám jen zkušenosti typu:

- pane doktore, strašně mi trne noha, už s ní skoro nemůžu hýbat, mám v ní křeče, bolí to tak, že mi tečou slzy. - ale pani, to máte od plochých nohou, to chce rehabilitaci (vyhřezlé dvě ploténky)

- pane doktore, každý měsíc mám extrémní krvácení, musím chodit na infuze, je mi hrozně zle, musím ležet doma - ale pani, to chce antikoncepci (rakovina čípku)

- pane doktore, jsem dušný, špatně se mi dýchá, je mi zle (v nemocnici s diagnózou těžký zánět v těle, velká zátěž pro srdce, hospitalizace již několi dnů) - ale pane, to je asi zánět žaludku, uděláme dvě tři sondy do žaludku (infarkt!! opravdu to nepoznali, až v jiné nemocnici, kam jel již umírající)

- pane doktore, trpím nechutenstvím, hrozně jsem zhubla, už dvacet kilo - ale pani, to chce injekce b komplexu (rakovina jater)

a asi několik desítek podobných případů (naše nemocnice je skutečně špatná)

nezlobte se, ale jsem si jistá, že ve všech těch případech by ta diagnóza jako jedna z možných napadla i mě jako laika. a pacient by ani nemusel nic říct, bych mu změřila srdce, viděla, že zhubnul dvacet kilo za dva měsíce, nebo že mu trne noha. co na tom je k zatajování.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:48
Reakce na Jiná Realita:

Tyhle "jedna pani povidala" berete jako něco, co vám bere důvěru k lékařům? Jak říkám, snad vás nikdo s vaší skepsí nebere vážně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:48
Reakce na Jiná Realita:

holt syty (mlady a zdravy) neveri... tak ale je to fajn, neber ji iluze treba vydrzi az do chvile kdy ji jako krasnou zdravou zdatnou stoletou prejede auto pri prebihani silnice;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:52

podle mě ty chodíš místo k zubaři ke kováři furt, páč tydle mladý doktůrci co, depak iluze že by něco uměli, vývoj medicíny, na tebe si nepřídou co?))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:54
Reakce na Mutziputzi:

nechodim pokud mozno nikam, aby mi nic nenasli

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:56
Reakce na Mutziputzi:

myslíte, že moje vlastní rodina, můj otec, moje matka, můj bratr, je jedna pani povídala? jak říkám, vaši naivitu a zaslepenost vám snad leze jen závidět.¨já jsem to s nimi osobně prožívala.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:56

No bodejc, já tě děkuju, že mi přispíváš na prevenci, čerpám naplno

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:59
Reakce na Jiná Realita:

Vy máte zážitky ze všech koutů lidského poznání a oborů koukám, ti lékaři co je takhle diagnostikovali bylo těch X co jich máte v rodině? Vaše blízká setkání s okolnostmi všeho druhu mě naplňujou jistou nedůvěrou se přiznávám.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:00
Reakce na dzizisketa:

ještě k tomu zlehčování.

já mám právě opačný dojem. že mnoho lidí umře, protože věřili doktorovi.

viz ten případ, kdy žena měla hrozné gynekologické problémy. už i okolí jí říkalo, že je to divné, prostě to nebylo normální, ale jí doktor řekl, že je to naprosto ok. a teď už asi umírá na pokročilou rakovinu toho čípku. jen příklad, zase jich mám mnohem víc, bohužel.

kdyby šla na konzultaci k jinému, třeba by to dopadlo jinak. moje matka obešla s hroznými bolestmi tři zubaře, než jí ten poslední konečně neřekl, že si má vzít brufen a moc to neprožívat, ale že má zánět trojklanného nervu, což jsem naštěstí nezažila, ale je to prý jedna z nejhorších bolestí vůbec.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:02
Reakce na Mutziputzi:

co vám na to mám říct? že máte štěstí, že žijete na obláčku? nebo že jste chudák, když tak ráda zlehčujete lidské neštěstí? že každý nemá život jak namalovaný a že i okolí říká, že už snad není možné, čím jsme si prošli? nebo že jste prostě ....(dosaďte si, nesmí se tu být neomalený)?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:06
Reakce na Jiná Realita:

Já rozhodně nezlehčuju cizí neštěstí, nepřála bych vám, aby desetina z toho co píšete byla pravda, asi tak. Na můj vkus podezřele často po primární obecné reakci argumentujete osobní zkušeností jako nejvyšší pravdou, protože kdo nezažil, je naivní, nejen zde.

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:07
Reakce na Jiná Realita:

Nezačala tato debata náhodou tvou příhodou s otcem, kterého rozhodně nelze nazvat vzorným pacientem, kde doktor, i kdyby se rozkrájel, s ním nic nenadělá?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:11
Reakce na dzizisketa:

ne, tato debata začala maminou janulika s rakovinou slinivky.

můj otec je trouba, který si za to může bohužel sám. nicméně to přesto nebrání tomu, že by mu třeba v nemocnici ten infarkt poznat asi měli, a nemuseli by mu předtím dělat tři sondy do žaludku co dva dny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:13
Reakce na Mutziputzi:

vy jste jako argument předložila zas jeden článek v idnesu, no. 

já bych raději osobní zkušenosti neměla, ale nic proti tomu neudělám.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:19
Reakce na Jiná Realita:

Já myslím, resp. nenapadlo by mě, že důležitost prevence je vůbec nutné někomu dokazovat. Nezlobte se, ale i ve vztahu pacient - lékař jsou dvě strany, pokud jste jak to vypadá vychovaná k nedůvěře k nim, zřejmě se to odráží v komunikaci a respektu k nim ze strany vaší rodiny, upozorňuju, že to nemá vyznít jako zlehčování. Ve vašem případě bych se zamýšlela i tou věčnou negativitou co z vás plyne, ne že bych tupě cpala něco o přivolávání si problémů a síle negativní myšlenky, ale nějak mě ta vaše skepse tíží i na dálku.