Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:51
Reakce na pecka:

hehe, to mne tiez prezetovali HO 2x mesacne ako kdovieaky benefit. v povodnej praci som mala, kolko som potrebovala, sef mohol ofiko schvalit 3 dni v tyzdni (a vo vysledku som si urcite nebrala viac ako 20 dni do roka), uviazat ludi k pracovnemu stolu nebolo zarukou efektivity vobec nikdy a dnes uz toboz nie.

sestra pracuje v takej firme, co maju dochadzku na cip a musi tam odpracovat presne tych 168 alebo kolko hodin. no tak vysledkom je, ze cast ludi si nosi obed so sebou a oficialnu pol hodinu na obed vyuzije na vybavovanie svojich veci. su tam umelci, co v pracovnej dobe hraju kazdy den hodinu ping pong - este sa na to prezlecu, aby neboli spoteni. (lebo stol tam maju, ale na prechazku, aby si vyvetrala hlavu uz ist nemoze). no na palicu cele. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:07
Reakce na pecka:

diky moc, zatial si nerobim hlavu, mam nieco rozjednane a teraz som kukla na jobs a nevyzera to vobec zle. nejak to uz dopadne.

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:19
Reakce na continuity:

Tak u nas pocet HO zniizuju z tychto dovodov (teda o ktorych vieme):

a) ked sme v praci,mozeme viac timovo pracovat,vymienat si informacie,radit si,pracovat na projektoch a pod.-prave preto mam pocit,ze napriek tomu,ze som v open office obklopena ludmi,nemam castokrat ani s kym slovo prehodit 

B) Sefka centra nie je fanynkou HO a zaroven tvrdi,ze ked plati najom za miesta,tak nech su stolicky obsadene..No napr. v nasom time niektori nemaju vlastne miesta a tak putuju vzdy tam,kde je nahodou volne.

Holt,brala som ten job s tym,ze 3-krat do tyzdna to dochadzanie v pohode dam.A to nehovorim,ze som ratala s pohyblivou pracovnou dobou a skoncila som na oddeleni,ktore ako asi jedine ma pevnu prac.dobu zacinajucu bud o 9 alebo 9:30.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:34
Reakce na pecka:

ved to su vsetko validne dovody k odchodu, naviac tie reporty. to je strasne pokial nakoniec clovek viac riesi reporty ako vlastnu pracu. niekedy som hovorila, ze dalsi rok uz budeme reportovat, ze sme reportovali. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. června 2017 07:45
Reakce na pecka:

jéj, viem, kde robíš, moja kamarátka mi hovorila presne tie isté dôvody. Ako cez kopirák

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 13. června 2017 08:26

Jéj, to mi připomíná včerejší úspěšné setkání s novou náměstkyní naší sekce. Tyjo, každý dotaz a námět brala jako osobní útok. Práce přibývá, ale lidí ubývá, a v dohledné době se to nezmění, tak můžeme přece pracovat po nocích, jako paní XY, ne, z lásky k oboru, teda aspoň ti, co nemají malé děti, že jo. A pláčeme na špatném hrobě.

Tak tvl, kdybych mohla s každým námětem chodit rovnou ke generální, ne-li přímo k ministrovi, nepotřebovali bychom hierarachii s náměstky, ne?

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 13. června 2017 08:57
Reakce na betsey:

Tak a som odhalena len dufam,ze Tvoja kamoska nie je moja kolegyna.Este kolegom nebolo oznamena,ze odchadzam

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:14
Reakce na Janulik03:

je to moc smutný :/

ale u rakoviny slinivky platí zásada, že je nejlepší se tu diagnózu dozvědět co nejpozději. protože se s ní nedá nic dělat, a pak už člověk ví, že 100% a velmi brzo umře, to všechno ztíženo často nesmyslnými lékařskými zákroky, protože lékaři mají povinnost nebo možná často jen nutkání "něco" dělat. tak je lepší nevědět a ještě nějakou dobu "normálně" žít.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:20
Reakce na Jiná Realita:

No to snad neee, zrovna nedávno jsem četla rozhovor o důležitosti její prevence, resp. včasného podchycení, doporučuje se kontrolní ultrazvuk a lid nemá šetřit a zaplatit si ho, pojišťovny to neproplácí. Není pravda, že se nedá nic dělat, to až v pokročilejších stádiích. To mi připomíná takový to Radši nechodím k doktorovi, abych se nedozvěděl, že mi je něco strašnýho, středověk.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:25
Reakce na Mutziputzi:

Já mám s rakovinou slinivky bohužel taky smutnou zkušenost v rodině a bohužel, ona je v raných stádiích skutečně v podstatě nezjistitelná. A když už je to vidět, je pozdě.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:25
Reakce na Mutziputzi:

jenže to rané stadium musím být tak rané, že ještě není skoro ani vidět na tom ultrazvuku. já si to nevymyslela, tento názor mají i doktoři. prostě podchytit rakovinu slinivky v takové fázi, aby byla léčitelná, a ne abyste se třeba tři roky neskutečně trápila a pak nakonec stejně umřela, je spíš náhoda, rozhodně ne výsledek poctivé lékařské práce. navíc je to tak rychlé, že půl roku po tom ultrazvuku, který byl v pohodě, už můžete být ve fázi, že už umíráte. což ale ostatně i u rakoviny prsu. pokud už máte příznaky, je pozdě.

zatím na rakovinu slinivky prostě nemáme.

Online Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:25
Reakce na Jiná Realita:

ďakujem, ja som skôr bola nahnevaná, že ked mame bolo fyzicky zle, tak jej to neverili a stále tvrdili, že je to psychika. To že potom to išlo rýchlo, s tým sa nedalo nič urobiť. Ale nemuseli sa k jej problému postaviť tak, že z nej pomaly urobili blázna.

A nejdem sa rozpisovať o tom, že ked som ju prvý krát s vracaním doviezla vyčerpanú na pohotovosť a poslali ju na oddelenie, tak lekárka po nej začala kričať, že ako by k tomu prišli, keby si každý, čo mu je zle od žalúdka prišiel ľahnuť k nim na oddelenie. Mama nevedela reagovat, tak bola slabá. No ja som sa nadýchla a mama ma pohladkala po ruke, že nechaj, moha. Tak som mlčala, ale inak by som vedela urobiť rýchlo veľa kriku. Ja neviem bojovať za seba, ale skúste sa krivo pozrieť na moju rodinu a zažijete saň. Mama to vedela a tak ma rýchlo zastavila. Bála sa, že ked odídem, tak to bude pre nu ešte horšie. 

Vyčítam si len to, že som ju nechala na tom oddelení ležať mesiac, kým som neodlovila primára chirurgie, či by sa na ni nepozrel. A ten už na druhý deň mamu vzla na ich oddelenie, nasadil jej trubicu, čím zastavil nekonečné vracanie ničoho, lebo bola dávno na infúziách a nejedla. Len to vracanie sa stále ozývalo a vyčerpávalo ju. Potom sa urobilo vyšetrenie a zrazu sa vedela diagnóza. Ufff, ťažké časy. A to som toho dr. nepoznala, len som zúfalá zaklopala na jeho dvere a poprosila ho o názor. Strašne príjemný a ochotný pán. Tú doktorku ked vidím, doteraz mám nutkanie niečo povedať. Strašná babizna. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:27
Reakce na Mutziputzi:

já jsem to četla. ale názor to nezměnilo. tohle říkají o různých nemocech, přitom ale sami často neumějí z toho sona nic vyčíst, o tom bych mohla vyprávět. jak jeden rentgen nebo jeden scan razonancí viděli tři doktoři a každý měl jiný názor. natož u něčeho, jako je rakovina slinivky.

Online Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:27
Reakce na Mutziputzi:

To je presne ono. My so sestrou sme boli informované, že ako prevenciu je dobré vyšetrenie absolvovať, ale až potom.  A možno keby boli reagovali tie dva roky späť a nerobili z nej psychicky chorú, tak možno, neviem........

Ten mladý doktor, ktorý mal mamu na starosti vlastne na základe jej choroby sa teraz venuje práve tejto oblasti.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:29
Reakce na Jiná Realita:

uf, snad si vaše rady nevezme nikdo k srdci, asi nemám co bych dodala, tohle je strašný tmářství,rakovina prsu je relativně dobře léčitelná, navíc nejste lékař, no nic radši, neberte si to osobně.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:30
Reakce na pecka:

neboj, to som napísala len tak zo žartu a zo zaujímavosti, nebudem po tom pátrať ani sa v tom šťúrať a už vôbec to nebudem nikomu hovoriť

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:31

Asi teď hodně lidí naštvu, ale vůbec to tak nemyslím a nechci bagatelizovat ničí onemocnění ani smutek a utrpení jeho a rodiny, ale co tak čtu, tak si myslím, že za pozdními a chybnými diagnózami může být i to zlehčování a zatajování svých bolestí a příznaků, které často pacienti předvádějí. Lékař není věštec a pokud mu co nejpřesněji nepopíšu svůj stav, jak mne má správně léčit? Pasivně "chodit k doktorovi" k ničemu není.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:31
Reakce na Janulik03:

bohužel, toto je jedna z nejhorších věcí současné medicíny. ignorace dojmů, pocitů a příznaků pacienta. nebo jejich zesměšňování. opět bych mohla vyprávět. pokud nezapadnete do nějaké zvykové lékařovy tabulky, máte smůlu, jste simulant, máte to od plochých nohou nebo ze stresu, a diagnózu si musíte najít sama doma na googlu  

ve vašem případě si opravdu nemusíte nic vyčítat, rakovina slinivky je prostě hrozná a už při prvním příznaku jste pro maminku nemohla udělat nic, bylo by jí stejně, v okolí ji mělo víc lidí a nemohli jim nijak pomoci, ani když se o ní vědělo skoro hned od počátku.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:32
Reakce na Mutziputzi:

mám doktorů plnou rodinu, v podstatě ze všech oborů, vaši naivitu vám skoro i závidím.