Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Amun
Avatar
12. června 2017 15:21

Ehm, ani nevim, jestli je to vlastne stiznost nebo priznani. Asi tu uz vetsina lidi pochytila, ze se s rodinou prakticky nevidam a ze nemame dobre vztahy. Blizi se ma kazdorocni navsteva CR a prestoze je to za tri mesice, uz ted se mi nechce a jen ta predstava mi vadi. Po lonskem zazitku s bydlenim u rodicu mi navic doslo, ze si musim vzit hotel, protoze ani ty tri dny to s nimi nevydrzim. A dnes mi doslo, ze vlastne to, co me na tom nejvic stve jsou ceny letenek, hotelu, ztrata casu... a napadlo me, ze tam mozna jednou rocne letam jenom proto, ze chci ulehcit svemu svedomi, protoze deda uz je opravdu stary. A zase me to nuti premyslet, co se vlastne v nasi rodine tak pokazilo, ze zatimco muj pritel je u mamy klidne 14 dni, ja mam po jednom dni chut si sbalit kufr a jet zpatky na letiste. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:21
Reakce na Karoleena:

ja mam za to, ze brneni cehokoliv si zaslouzi navstevu neurologa. (mne teda brni porad neco, ale ja pozitivne vim, ze to je od patere.), ale pokud je to priznak novy a netypicky, sup tam s tim.  

pokud byl vysoky tlak jedinym priznakem, tak chapu, ze to je tezke, protoze je to vec velice bezna, ale brneni koncetin nebo rozne jine neurologicke priznaky neni radno prehlizet (taky to mohou byt jine nemoci, kdyz se na prijde zavcas tak lepe lecitelne.)

Online Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:22
Reakce na Karoleena:

Myslím si, že když se po několika měsících příznaky spíš zhoršujou, že by nebylo od věci udělat CT a nečekat, až si to rodina zařídí sama. Pak už to jelo ráz na ráz. Nevím, jak to, že jednomu doktorovi stav pacienta nic neřekne a druhý hned zpozorní a jedná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:32

Přesně tak. Je to spíš důvod zjistit víc názorů. Spousta lidí bojí, co jim doktor řekne, ale bohužel je to často i oprávněně. Já jsem teď řešila problém u syna a v těch záznamech od některých lékařů mám...matka žádá vyšetření, matka nesouhlasí s diagnózou, prostě jsem byla za hysterku. Nakonec se ukázalo, že né zbytečně. Jsem ráda, ale každý na to nemá nervy. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:52

Hlásím, ze mě nic nebrni,to bych šla hned. A už je to opravdu lepší. 

Kdyby se zhoršilo,nebo opakovalo, půjdu hned. Přísahám. 

Dekuji

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:56
Reakce na Kokoska:

no tak ne kazdy doktor je opravdu dobry a nekdy je spravna diagnoza opravdu orisek. a zacina to uz u obvodaka. ten vtip:

Rika jeden cerstve promovany inzenych druhemu: - vis, co? kdyz vidim jaci jsme mi inzenyri, tak abych se bal jit k doktorovi.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:59
Reakce na Kokoska:

Myslim, ze to muze byt rozdilnou zkusennosti. Muj detsky lekar u me rozpoznal z teploty a neprukaznych testu mononukleozu uz ve chvili, kdy by jiny rekl, ze simujulu, abych nemusela do skoly. Diky tomu zasahu jsem bez nasledku a ani jsem nemela nejak dlouho dietu, jen ksem pak dlouho nesmela cvicit. (Blbe akorat bylo, ze mi pak vylitla teplota a zadna nemocnice me nechtela vzit, ze maji plno, povedlo se az na potreti, nemocnice sousedila s blazincem, mela tedy zamrizovana okna a ja byla jedina na oddeleni. Hruza. Ale pred tema x lety nebylo bezny, aby rodice mohli s detma do nemocnice).

Offline Ounz
Avatar
19830 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:00
Reakce na Amun:

Tohle ti nezávidím, každej občas přetrpí něco, co by si klidně odpustil, teď je jen otázka, jestli to stojí zato. pokud tam těžce převažujou ty negativní pocity, že jo..

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:02
Reakce na Amun:

Nevim no, vím, že se razí, že děti nejsou k rodičům ničemu povinnováni. Ale každoroční návštěva z UK mi přijde jako ta minimální nutnost. Pokud mi teda v rodině nikdo neubližoval, nebil, netýral či nedělal další jiný zvěrstva za který si nezaslouží mě nikdy vidět. Celej ten příspěvěk je fakt smutnej.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:05
Reakce na Amun:

Já si myslím, že mám s rodinou celkem dobré vztahy a přičítám to i tomu, že se vidíme relativně málo. Znám lidi, co jsou v denním ( alespoň) telefonickém kontaktu s rodiči a jinak si to ani nejsou schopni představit ( to mi přijde, že nějaký mechanismus osamostatňování dítěte selhal).

Ještě to můžeš pojmout jako výlet do ČR, ne jako výlet za rodiči. Naplanuj si tu nějaké aktivity a rodiče můžeš navštívit jen jakoby mimochodem. Ono není dobré si to ošklivit dopředu. Ani se nemuselo nic pokazit, třeba jste tak jiní, že si prostě nerozumíte. Co by se stalo, kdybyste se vídali ve větších intervalech?

Online Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:05

Z ceho vznika tik pod okem?

Online Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:14
Reakce na Solathis:

Mě strčili s mononukleózou na infekční oddělení a byla jsem tam sama v pokoji. Na "infekčárnu" návštěvy nesměly, to se dalo pochopit, ale strašný to bylo a to už mi bylo 19. To byla taková nuda, že jsem po třech dnech dokázala usnout kdykoliv přes den silou vůle, jen aby mi utekl čas. A z nudy jsem snědla všechno, co mi dali, takže ostatní pacienti po prodělání těch ošklivých infekčních chorob vypadali jak po moru a já jsem přibrala 2 kg. To byla taky jediná zábava, dívat se skleněným okýnkem ve dveřích na chodbu.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:22
Reakce na Krehutka:

no to zavisi, muj muz si s mamou telefonuje temer denne a samostatny je celkem dost, i se ji dokaze postavit, kdyz po nem chce neco, co mu vadi a pak to resi na muj vkus az prilis razantne.

ja si s nasima kdovijak casto netelefonuji, proste me to nenapadne, navic oni stejne chteji videt spis ty deti nez zeby se zajimali o mne . ale oni treba prijedou nekolikrat do roka na tyden, a sice mne po tydnu uz dost otravuje, ze porad hledam skrabku na brambory a slanku ve vlastni kuchyni, ale sneseme se bez problemu, co by v pripade meho muze uz skoncilo vrazdou.

a mama pak rekne, ze loni jsem u nich nebyla - no byla, ale na segry oslave, ktera se odehravala na chate a az k nasim do bytu jsme nedojeli (ale videli jsme se vsichni). letos to dopadne (doufam) lepe a dostanu se tam nekolikrat, i kdyz ta cesta je cim dal vic silena. tech minimalne 6 hodin tam a zpet na otocku na vikend proste davam cim dal tim hur.

Amun
Avatar
12. června 2017 16:23
Reakce na Krehutka:

Ounz diky za povzbuzeni. Presne tak se snazim to naplanovat - ze si v Praze projdu obchody, zajdu do kavarny, co jsem mela rada... Ale stejne mi to vadi, protoze bych jinak nejela. Precejen, zila jsem tam cely zivot a tak nemam uplne potrebu tam jet na dovolenou. Ale aspon to bude trochu snesitelnejsi no. Myslim, ze jsi to vystihla, rodice jsou tak strasne jini, ze si nemame naprosto co rict, i kdyz prijizdim jednou rocne na 3 dny. Domu volam tak cca jednou za pul roku, na deset minut. Pak hovor prerusi trapne ticho, jak si nemame co rict. Myslim, ze kdybychom se videli jednou za 2 roky, nezmenilo by to asi nic. Ale stejne mi to neda a obcas po nocich premyslim, jak to vlastne pomalicku polehoucku mohlo dopadnout takhle. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:25
Reakce na Candance:

male dite nebo ty? je to neuroza, dost casto stres.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:27
Reakce na Amun:

protoze jste v malem kontaktu. cim min se s nekym vidas, tim min si toho ve vysledku mate co rict. pokud tam neni jiny problem, tak bych skusila volat casteji (dat si to klidne i do kalendare) a pak prevzit tu aktivni roli a vyptavat se na jejich zivot. pripadne bez vyzvani povidat o svem.

jako da se nad tim zlomit hul a nechat to byt, ale pozor na to, ze rodice nebudou vecne a pak to v cloveku umi docela zahlodat.

Offline Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:31
Reakce na Kokoska:

Teraz už o tom dokážem rozprávať. Mojej mame liečila psychiatrička to, že chudne a stále vracia. Dva roky chodila po lekároch že jej nie je dobre  a zakaždým ju znovu poslali že je to psychika. Nebudem sa rozpisovať, ale pri neustálom vracani som ju zaviedla na pohotovosť a odvtedy už domov neprišla. Prekonala dve operácie pankreasu a druhu nezvládla. Rakovina pankreasu. Ja som sa potom rok dostávala zdravotné a psychicky do poriadku. Ale jeden mladý začínajúci lekár, ktorý ju dostal posledný mesiac na starosti sa na základe jej prípadu rozhodol venovať práve odhaľovaniu tejto choroby.

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:35
Reakce na Amun:

Vidím to stejně jako continuity . Jak si můžete rozumět, když se nevídáte a nejste v kontaktu? Zkus se přemoct, volat častěji, ptát se, vyprávět o sobě - v rámci toho, co rodiče pochopí. Jako upřímně i kdybych měla nějaká starosti/radosti asi bych je nesdělovala někomu, koho slyším jednou za půl roku.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:35
Reakce na Kokoska:

Jo, taky za mmou nesmeli, mohli jsme se potkat jen v takove prijimaci mistnosti. Bylo mi osm, brr.. aspon, ze uz jsem tehdy dost cetla. (Myslela jsem, ze mi bylo devet, ale nejmladsi jeste nebyl a mama ani nemela pupek, tak to muselo byt o rok driv). Posledni den jsem asi pulku dne bosa sedela na chodbe i pres vyhruzky sestricek, jak jsem se bala, ze si me tam jeste nechaji

Online Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:08

Tesila jsem se na jogu a je zrusena a ted abych sla behat.

Kdyz jsem sla pro dceru do skolky, tak po me pokukoval jeden tatinek, co se pozdravime a prohodime par slov.... mela jsem rozepnuty knoflik na kosilovych satech a bylo mi videt velky kus cerne krajkove podprsenky. Dala jsem si kabelku crossbody, aby se mi lepe oblekala dcera a popruh te kabelky mi to zrejme rozepnul.