Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 18:05

Karja ta naše třeba i popíše tu situaci, ve smyslu, že ví, že nám to vadí. A zaklincuje to slovy, že ve svém věku na to už má nárok a nic s ní neuděláme. 

A nabízet nějaký způsob, aby by nám to tolik nevadilo je úplně marné. 

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 18:18

continuity presne, ona to vi, vidi ale je sobecka a plus porad opakuje, ze se o ni MUSIME starat a venovat se ji. 

Offline Kan
Avatar
7007 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 18:58

Candance No nemusíte, no. Chcete a říkáte jí to oba jo? Tak to je nátura. :D Vyměnit zámek.

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 19:04

Kan ano, ja fakt hnusne uz a muz vselijak. Ale ona vi, ze on povoli, protoze je vzorny syn. A vi, ze se pohadame a on si to u me vyzehli. Ale jak pisu, sobecka. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 19:35

Candance jj, ten entertainment je nejhorší. Hlavně je to řehole, protože to znamená poslouchat neutuchající proud stížnosti nebo naopak prezentování, kam to ta Anička od Marušky na rozdil od nás dotahla.

Ona mi je schopna vykládat, že můj muž by bez protekce svého otce ničeho nedosáhl, protože on mu přeci zařídil dobrou práci.

Když se ohradis, tak my už ji musíme preci tolerovat, ona má nárok. A takto furt dokola. 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 19:48

continuity a kdybys delala, ze tam neni? Nereagovat na reci, delat si svoje, sednout si s knizkou a kafem (to cteni teda asi jen jako), co by na to panimama?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 19:50

Kokoska jezis to bych nedala ani omylem

pro me jediny, kdyz nestoji. o navstevu, nepustit ji dovnitr. jenze to se pochopitelne vlastni matce dela hodne tezko

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 19:59

Kokoska

Ona klidně v litanií pokračuje, muž běžné sjíždí mobil, občas něco přehodí směrem k dětem. Ji to nevadí, pro nás je to spíš obrana bez úplným výbuchem.

Teď naposled jsem odešla do ložnice, za 15 minut tam byl úplně rozvrkoceny muž, že to nedává.

Ono je vůbec nejlepší jít na zahradu hrabat listí. Tam je alespoň nějaký únik a nemůže úplně říct, že to nemáme dělat. 

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:06

continuityTady by měl být v nabídce taky objímací smajlík, protože na tohle není řešení... jen tiše setrvat... 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:11

Samantha

Díky, já už teď diskutuji, jen že na to přišla řeč. Od středy jsem s ní nemluvila, tak jsem zregenerovaná

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:16

continuity to je strasna osoba.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:26

Kokoska je to hlavně hrozný kontrast s mojí mámou. S tou mluvím 20 minut a muž se mě zepta jak se mají a já pořádně nevím, protože ona se 20 minut vyptává na všechny z rodiny a fakt se zajímá a pak si ještě vyžádá děti.

Maximálně mi řekne, že u nich nic nového nebo že měli na víkend  nejmenšího vnoučka a už umí počítat. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:47

continuity To zní děsivě, soucítím . Nechápu, že dotyčné to není trapné. 

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 12:32

Brat poslal fotky zo Zakopaneho 

Offline Blanka
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 13:20

Náš syn má so svokrou dobrý vzťah, a ona ho má skutočne rada. Lenže je typ, že povedať, že je zhovorčivá je málo. Hovorí bez prestania, rovnaké veci potom ešte  viackrát aj opakuje, sama si odpovedá na svoje otázky, a všetky vety sú najmenej z polovice vyplnené vatou - že jo?, a hele , no ty vado !  apod. Kedysi pred rokmi, keď bola u detí na návšteve, nám po týždňovom pobyte u  nich povedal syn do telefonu - ja  mám Helu rád, mne nevadí, keď príde, ale chcem vedieť, kedy  bude odchádzať . Jedny Vianoce, keď ešte nemali deti, sme boli k mladým  pozvaní na sviatky my, aj ona. Skutočne mlela každý deň celý deň .Keď zbadala, že sa z jej okolia ľudia akosi vytrácajú, prešla do druhej izby, do kuchyne či na terasu ,hľadajúc poslucháča . Na Štedrý večer, po večeri a darčekoch, sme sa tak nejako uvolnene, oddychovo, rozložili na gauče a do kresiel, a s potrebou trochu vypnúť  a nič neriešiť si každý čítal ,alebo  si robil niečo na mobile, synova manželka háčkovala, v ušiach mala sluchátka a počúvala hudbu , a Hela chodila od jedného ku druhému, viditeľne  rozhodená z toho, že nemá priameho poslucháča, čo jej ale v rozprávaní do inak hluchého priestoru neprekážalo . Dúfame, že si nevšimla , keď sme sa  my ostatní na seba občas kradmo spod sklonenej hlavy pozreli a nenápadne sa usmiali .

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 14:20

Blanka to mi připomnělo ex tchýni. Nemá syn tu mojí?

Ta se nadechovala zásadně uprostřed věty, až takto to měla vymakané, aby ji nikdo v té pauze neskočil do řeči. 

Ex si jednou stopoval, jak dlouho vydrží mluvit aniž by na ni nějak zareagoval. 45 minut to bylo a to jsem mu pokazila já, protože jsem o tom testu nevěděla. 

No dopracovala to do stavu, že ji vůbec nikdo v rodině neposlouchal. Já jsem se třeba zeptala, že nás zvala na víkend a co on na to a on vůbec netušil, že to rekla

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 20:30
Reakce na letfenixa:

Brat poslal fotky zo Zakopaneho 

​pěkný!

já v pátek přezula na letní gumy a v sobotu vyrazila na Vysočinu, celou cestu chumelilo

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 05:56

Zu jojo, orly jsem viděla kroužit dva. A jednou koukám, co to táhmle v dálce sedí na břehu za obr ptáka a pak ve foťáku viím, on to orel :) Souhlasím, je to zážitek!

Jinak počasí nakonec nebylo tak zlé a snad se mi nějaký úlovek povedl

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 07:06

continuity Haha, nadechovat se uprostřed věty nás teď učí v drama klubu! To je náhodou dobrá technika! 

A když jsem u drama klubu, musím si taky postěžovat, loni to byla fakt zábava, strašně jsme se nasmáli a i když nám to nešlo a bojovali jsme se spoustou překážek (jako třeba odstěhování jednoho člena v průběhu roku) bylo jasné, že to nějak dotáhneme. Teď je to takové podivné. Z loňska jsme zůstaly dvě holky a tři chlapi, zbývajících pět jsou Číňanky, z nichž dvě nemluví prakticky vůbec anglicky, další dvě mizerně a jedna asi jako já, takže taky žádná sláva.

Jsou ale hrozně ambiciózní, jedna z těch nemluvících chtěla hrát hlavní (mužskou!) roli. Další se pořád vyptává, jak se má tvářit a kde má sedět a řeši takové podrobnosti pořád dokola, přitom vůbec neumí text, ani trochu. Na zkouškách nedávají pozor a baví se mezi sebou.

Před měsícem jsme se domluvili na kostýmové zkoušce, už minulý týden jsme chtěli fotit na plakát. Číňanky nejen že nepřinesly šaty na kostýmovou zkoušku, dvě z nich odmítly všechno, co kdo posbíral doma/ve školním archivu a objednaly si je z nějakého čínského obchodu, stále nedorazily (představení je za 6 týdnů). Tlačila jsem kvůli focení, ať si obléknou něco jiného (mají tam scénu v tenisovém dresu), ale nechtějí, protože "chtějí mít na plakátu šaty".

Ve hře se objevují duchové, abchom je oddělili od "živých", vymysleli jsme, že budou mít na sobě pláštěnky, bude to jasné a vtipné. Číňanky nechtějí, protože je to ošklivé....

Tvl mě z nich brzy praskne žilka, představení je za chvíli a některé scény jsme ještě ani nevyzkoušeli!!! 

Náš zbytek z loňského roku je jako trosky, ta druhá holka má práci na plný úvazek a k tomu dělá státnice z japonštiny, co se mužů týká, jeden učí na plný úvazek na univerzitě v Tokyu a skoro nemá čas (ohlásil to předem a jezdí jen 2x do měsíce na zkoušku), druhý se v červnu po pěti letech stěhuje domů, takže spousta vyřizování, taky pracuje na plný úvazek a ještě lítá každý měsíc někam na služebky, momentálně je ve Švédsku. Třetí opouští Japonsko po deseti letech, poté co se rozešel s přítelem, takže ten je nevrlý už z principu, jako jediný ovšem umí všechny své repliky a je proto protivný na všechny co neumí (což jsme částečně všichni, v čele s Číňankami, které neumí nic). 

Začínám se opravdu bát o výsledek. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 07:37

Garfie moc jsem se pobavila, ale teda tlapkam!!!