Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:00

711990 Mně přijde, že ty kapsičky některé děti žužlají furt.

Online Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:03

Od doby, co si cistim zuby peclive podle instrukci hygienicky (2 kartacky, 3 mezizubni kartacky a nit) nemela kaz. Takze na tom asi neco bude.

Deti jsem ze zacatku musela presvedcovat, ale dneska mi sami hlasi, ze jsme zapomneli na mezizubni (mezizubnim cistime az po sprchovani v pyzamu a v posteli) a krasne drzi. Podle me je to navyk, stejne jako myti rukou. Navic pres ty mlecne se muzou zacit kazit stale... jako jestli si mam vybrat mezi traumatem z cisteni (podle me jde o zvyk) nebo traumatem z vrtani, tak mam jasno. 

Online barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:05
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha Jenže jednak vytváříš ten návyk a jednak mléčný drzej místo stalejm zubům, když vypadaj driv, tak se ty zuby někam rozjedou a nový nemaj kam správně růst 

​Návyk beru... ačkoliv většímu dítěti se to už dá vysvětlit tak nějak rozumně, aniž bys na něj musela zaklekávat.

Nevím jak je to s tím držením místa - asi proto, že jsem zvyklá, jak jsem psala o tý rodinný kletbě úzkýho patra, že každej stejně musí napochodovat na ortodoncii. Dyk mně rostly (druhý) zuby ve dvou řadách pomalu jak žralokovi a nemyslim si, že by to bylo nedostatečným čištěním mléčnejch. A zřítelnice má už podruhý rovnátka a zrovna nedávno jí taky vyškubli dva zuby, nevešly se tam... u nás to tak má prostě každej, nenaděláš nic. Přitom my neměli o mezizubních kartáčkách atd. ani ponětí, kdežto pro zřítelnici je to běžná věc...

Ale nehádám se, každej je na tom jinak

Online barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:06
Reakce na Sweet Potato:

711990 Mně přijde, že ty kapsičky některé děti žužlají furt.

​Já pořád nevím o jakejch kapsičkách mluvíte, znám jen ty pro psy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:12

711990 pokud na nej hned potom zakleknes, vsecko v poradku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:14

Potrefenáhusa no, vsak prave. akorat to bylo prezentovany jako nezbytnost.. tak podotykam ze ja si to nemyslim. holt vymena nazoru

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:15

barbucha me taky jako prvni napadne proc krmi deti zradlem pro kocky:-)) ale je to toto

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:17

Lamickajako jasne, asi neni dobry jim toho davat vic, ale ja si ji obcas taky dama fakt se to moc dlouho pocucavat neda nebo mozna nemam ty spravny cucaci skilly:) ale chapu, proste dlouhodobej kontakt. 

MP Meri ja sleduju na instaci nejakej Blw ucet a tam to bylo, jak vselijak se da poznat doslazovani. Jako Tonda uz mel i mangovou z Angelata, nejsem uplne hrdinka, ale tohle mi prijde zbytecny. Protoze presne, drahy je to jak prase a jeste aby toho pulka byla jen jablecna stava, to uz nechci:) 

barbucha no praktixky je to totez. Draha kapsicka plnena zradlem:D

Online barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:23

viktorka_od splavu 

V životě jsem to neviděla. Tak 100% ovoce, jo?

Naši haranti, chudáci malí, dostávaj do ručičky jedině kus ovoce v původním stavu, tak tohle neznám. Snacha je drží zkrátka, k pití dostávají vodu... a eště neměli ani (kupovanou) zmrzlinu, nebožátka. Je v ní totiž cukr, a to je prudký jed!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:28

barbucha tak pro zuby urcite

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 09:49

711990 máma desetileté ségře kupuje kapsičky do teď. Dají se totiž sníst rychle, takže to zvládne, i když přechází mezi kroužky a pod. Ona totiž jinak jí strašně pomalu, svačinu nosí že že školy, že to nestihla sníst.

Já mám ty plnitelné kapsičky, když jsem měla domácí přesnídávky, dávala jsem je do toho, nebo třeba jogurt. Syn asi do 14m odmítal kousat, tohle se hodí venku, abych ho nemusela krmit lžičkou.

Online Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:49

711990 Kapsicky jsem taky davala a docela dlouho, hlavne syn je mel hodne rad. Beru to jako rychle a hygienicke doplneni energie treba v terenu, kdyz vidim, ze nalada klesa, nastupuje unava... On se s nimi teda nikdy nebabral, 30 Kc za par vterin.

Starsi jsme drzeli od cukru docela dlouho, zmrzlinu ochutnala az ve 2 letech na dovolene. S druhym to uz clovek neuhlida, jak to ma starsi, tak to chce i ten mladsi. Zase razim tu teorii, ze vseho moc skodi, povolovani i zakazovani. Ze je dobre naucit deti, ze je to sladkost a ta se ji jen obcas.

Co jsem rada, ze jsem je naucila jen na vodu a neslazeny caj (v restauracich si davaji 100% dzus), protoze ted kdyz dostanou nejake chemicke piticko, tak to plivou, ze je to sladke a umele.  

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 09:54

Lamicka u nás to funguje i opačně, co má mladší, chce i starší, opět najel na přesnídávky. Naštěstí si nevšiml, že mu dávám tak půlku, co mladšímu. Před tím dostane normální svačinu. S tím sladkým si taky říkám, jak dlouho to vydržím. Zmrzlinu straší ochutnal taky až skoro ve dvou, a to ještě ode mě, vlastní dostává až letos. Ale mladší na nás kouká dost mlsně, zatím mu stačí křupky. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:01

Lamicka Evaeva  jsem s kamarádkou zažila takovou vtipnou scénku, kdy mačkala kapsičku do pusy rok a půl starýmu dítěti...zavřelo pusu vždycky akorát když zmáčkla....sem si říkala, že ta lžička by snad asi byla i efektivnější (a levnější) :-D

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:04

Lamicka me timhle stvou v te jedne skolce, kazdou chvili dcera hlasi ze meli bonbonkya taky ji tam naucili na stavu, pak mi nechtela vodu co pila doted. Zuby si necha cistit kartackem celkem na pohodu, jen muz ji vzdycky poda kartacek s pokynem vycistit zoubky a nedocistuje, a ja uz vetsinou v te dobe uspavam malou. Ale nektere veci jsou s nim jak do dubu, vcera jsme se pohadali o helmu na odrazedlo, podle nej je to zbytecnost! Pritom i z toho firstbike dovede spadnout blbe. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:05

Potrefenáhusa moje dite (to mensi) celkem ochotne otevira pusu na kapsicku, ale lzicka je vzdycky boj na dlouho a s nejistym vysledkemteda jistym, vse je zaprasene a dite dal hladove... 

Online Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:07

Potrefenáhusa muj zrout to pochopil hned, ale pak byl schopnej jich snist nekolik denne, takze jsem je musela zacit schovavat a stejne je vycmuchal vsude...  tak jsem je prestala kupovat. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:10

rasaNori no tak tady právě bylo taky všechno zaprasený a dítě dál hladový :-D

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:14

711990 

Vlastně se to tu už vysvětlilo, jdu pozdě.:) Tam, kde dítě vycucnej kapsičku hned problém nevidím, ale hodněkrát jsem byla svědkem toho, když dítě dostalo kapsičku a pak to 20 min. žmoulalo. Já jsem první, kdo bude brojit proti trvzení, že cukr je jed, takový ty militantní cukrfree blogy apod. mě fakt vytáčí, ale co se týče zubů, tak dlouhodobej nebo často opakovanej kontakt kyselýho a/nebo sladkýho se zubama je prostě riziko.

Navíc teda celkem souhlasím s viktorka_od splavu , že když děti už mají zuby, tak mají kousat. Ne že by mi kašovitá strava přišla jako zlo obecně, ale kus ovoce mi prostě furt přijde mnohem lepší, než pyré (a prý jsem to tak měla od mala).

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:28

barbucha 

Nedá mi to a ještě se vyjádřím k tomu "mléčný stejně vypadaj" - tak to je bohužel pořád ještě někde slyšet i z pusy zubařů, kterým je zatěžko děti sanovat!!Naštěstí už docela vzácně.

Jako ony opravdu vypadají, no. Akorát to může přinést dost ošklivý problémy ve stálým chrupu. Jak už psala Potrefenáhusa , jednak ty dočasný zoubky drží místo pro stálý, a když o ně dítě přijde o hodně dřív, tak se okolní zuby posouvají a občas to dělá ortodontickej problém, může se úplně zabrzdit prořezávání stálýho zubu apod. Další věc je, že neléčený kazy se často projeví až ve chvíli, kdy je zánět už v celým zubu a okolí. Tam už se nedá dělat nic jinýho, než zub vytrhnout. V takovým případě dítě dost pravděpodobně trauma ze zubaře mít může, protože je to akutní, pekelně ho to bolí a ne vždycky v takovým terénu zabere anestezie na 100%. Takže radši takový problémy, ale hlavně že dítě nemá trauma ze zubního kartáčku. Mimochodem, kazy můžou způsobit i chronický záněty v okolí zubu, který nebolí (jenom když se zas zvrhne v akutní), a ten zánět pak vesele ovlivňuje vývoj stálýho zubu, kterej je pod ním, takže může mít defektní tvar, barvu apod.

Samozřejmě, pokud se přijde na malej kaz v období, kdy tam zub už nebude moc dlouho, tak se obvykle nechávají, protože je nesmysl s tím cokoli dělat. Řekla bych, že mezi náma, co jsme v dočasným chrupu "neměli kazy" mohlo být x takových, na který se prostě nepřišlo, protože byly ještě malý, rtg nám nikdo nedělal a zoubky pak vypadly.