Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 03. června 2020 23:09

dzizisketa ja vim co to je.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 03. června 2020 23:21
Reakce na Jos:

viktorka_od splavu Tak asi byla trochu jina potrava a piti. 

​Dost pochybuju, že by dřívější limonády byly zdravější než cola, o potravinách plnejch nejrůznějších škodlivin (včetně DDT) ani nemluvě. 

Řekla bych, že dneska se prostě některý věci jenom kapku přeháněj

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. června 2020 23:44

Len hej, jasné, neznášam to, ale chodím (potom si vždy za odmenu idem kúpiť nový rúž:), takisto po preventívke) a mám to od hygienistky schválené, resp. bolo mi to odporučené, predtým som ani netušila, že niečo také existuje. Ako "obyčajnú" zubnú sprchu sme kedysi mali, potom sme to nenahrádzali, nevidela som nejaký extra efekt, až tento "airfloss")

DruI toto máme

https://www.profimed.eu/philips-sonicare-airfloss-ultra-black-p58030?gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4sunKwv7OKzpduFl_COtMvnnPXY048inbgOqX_wPXCVH5y0D7ICiFsaAmdfEALw_wcB

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 03. června 2020 23:47

barbucha tak já i třeba přes matku zubařku, která péči vždycky extrémně zdůrazňovala, mám plomby na všech stoličkách, všechny už ze základky a měla jsem spravovaný i mléčný, sice mi máma vždycky meldovala, že si ty zuby musim čistit furt až do zblbnutí, ale že by mi ty zuby třeba do 8  let a víc nebo do kolika dočišťovala, jak se dneska doporučuje, tak to teda nebylo. 

teď se teda nechci nikoho konkrétně dotknout, ale vždycky si říkám, když se řeší, jak za nás tohle nebylo a taky to děti přežily jakžtakž v pohodě, že je škoda, že si nikdo neřekne, tyjo, třeba to šlo tenkrát dělat líp, kdybysme bejvaly věděly, co víme teď 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 03. června 2020 23:56

Potrefenáhusa souhlasim, moje kazy jsou také z téhle doby, kdy jsem si jen vycistila zuby kartáčkem, což proste nestačí. Od doby, kdy používám mezizubni kartáčky, jednosvazkový kartáček, dentální nit atd., tak mi žádný nepribyl.
Snažím se to vstipit synovi, chodím s nim dentalni hygienu, sice to trvalo, nez to u nej s mezizubnim a jednosvazkovym kartackem slo, ale teď už mu fakt žádný plak nezbývá, děláme občas ty detekce tabletou a v jedenácti letech nema žádný kaz.

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 04. června 2020 06:32

viktorka_od splavu Len hele a v cem je.blby ze dite sni ovocnou kapsicku? Ten zbytek chapu, sladky piti a neustalej prisun krupek. Ale kupuju jen nedoslazovany, tj fakt jen pyre(i kdyz je tam jablecna stava navic, beru to jako doslazeni) a vetsinou to ji lzickou nebo v kasi. Nebo by takhle maly deti ovoce nemely jist? 

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 07:22

RoSa @711990 zoubkova šla na mateřskou a vzala tam někoho, kdo to flákal.  Chodím k rusinkova.cz, na ohradni.  Dá se tam zaparkovat

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 04. června 2020 07:33

Potrefenáhusa souhlas

jinak do statistiky - já se na zubní hygienu vždycky těším :-) mám ráda takový ten pocit čistoty hned poté

nevadí mi ani odstraňování kamene a v zásadě mě nebolí ani vrtání 

ale teď mi bude zubařka měnit můstek a toho se bojím 

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 07:38

RoSa @711990 zoubkova šla na mateřskou a vzala tam někoho, kdo to flákal.  Chodím k rusinkova.cz, na ohradni.  Dá se tam zaparkovat

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 04. června 2020 07:39

Hele, nevim zda se to tolik prehani. Je mi 33, rodice na cisteni zubu nikdy nedbali, takze kdyz jsem i vecer po vycisteni treba snedla neco sladkeho, nechali to tak. Jiz v predskolnim veku jsem mela hluboke kazy ktere neresili, vzdyt preci mlecne zuby vypadnou ( jenze tam byly i prvni stale stolicky, kde jiz mam 2 korunky). K tomu detske zubarky s peci ktera se zasekla nekdy v sedmdesatkach... kdyz jsem bylaˇrozumnejsi, zacala jsem si cistit zuby poradne, ale samozrejme jen s kartackem a na kazdemprohlidce u zubarky 1-2 nove kazy, vc. na prednich zubech. brala jsem to take tak ze proste mam kazive zuby. Az jsem zacala pracovat a vydelavat, nasla jsem si zubni kliniku kde nad tou spousti zalomili rukama, ale hygienicka mne naucila spravnemu cisteni, postupne behem nekolika let spravili a vymenili vyplne a jiz nekolik let jsem bez noveho kazu. Takze u dcery jsem namcisteni zubu prisna a i jsem dlouho zaklekavala pri vecenim cisteni, nyni uz ji pustim pohadku a ona ochotne necha tech par minut otevrenou pusu. Chci ji usetrit od vsech tech zbytecnych bolesti zubu, ostudy u zubare a take placeni  za opravy. 
jinak hygienicka mi rika ze rodice by meli detem docistovat zuby do 12 let, ze az pote maji natolik zralou jemnou motoriku ze si dokazou zuby vycistit poradne. To nevim jak je zrealizivatelne v praxi, ale rozhodne budu svym detem zuby cistit do te doby co mi to dovoli. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:22
Reakce na Potrefenáhusa:

teď se teda nechci nikoho konkrétně dotknout, ale vždycky si říkám, když se řeší, jak za nás tohle nebylo a taky to děti přežily jakžtakž v pohodě, že je škoda, že si nikdo neřekne, tyjo, třeba to šlo tenkrát dělat líp, kdybysme bejvaly věděly, co víme teď 

​Tak určitě - pokrok nezastavíš a mnohý moderní výdobytky jsou skutečně zlepšováky... jen se mi zdá, že u těch malejch dětí, to jest mléčnejch zubů, používat mezizubní kartáčeky a nitě je trochu moc. Stejně vypadaj

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:26

barbucha Jenže jednak vytváříš ten návyk a jednak mléčný drzej místo stalejm zubům, když vypadaj driv, tak se ty zuby někam rozjedou a nový nemaj kam správně růst 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:27
Reakce na 711990:

(i kdyz je tam jablecna stava navic, beru to jako doslazeni) 

​Šiš ty si přísná !

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:28

711990 ja myslim to pocucavani, ne ovoce jako takovy, navic mam takovy zastaraly nazor ze deti se zubama maji kousat:-) - tzn nemam nic proti obcas mixovane presnidavce, ale kdyz je to porad+se to cuca. pak mi to prijde obdobny s dzusem a ten je pro zuby mor, je tak? Len 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:34

Potrefenáhusa ja to beru z pohledu cloveka ktery se zubare neboji a vetsinou me to neboli a nebolelo ani v dobach davno minulych. naopak kdyz mi rodice ve dvou nasilim rvali kapky do nosu to beru jako ujmu doted. nasilne cisteni zubu bych asi psychicky nezvladla a svym detem bych to neudelala

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 08:36

Jo, pocucávání je mor. Než mi došlo, že se mu z toho kazí zuby, cucalo si naše dítko z lahvičky takové ty kojenecké kaše. Byť byly neslazené, stejně z toho mělo už ve dvou letech zkažených pár zubů. Zubařka říkala, že nejhorší pro zuby není ani tak konzumace čehokoliv, ale právě to, že atak na sklovinu trvá dlouho (takže všechny ty sladké dudlíky, bonbony, lízátka, sladká pitíčka a teda u nás i pocucávané kašičky a dlouhé kojení). 
Až tohle přestalo, přestaly úplně kazy. Zuby si čistí děti samy tak od školky, teď v mladším školním věku už se zvládají i mezizubní a jiné kartáčky, nejsou vůbec žádné kazy a za zubní hygienu bývá u zubaře pochvala. 

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:46

MP Meri sem, vid

viktorka_od splavu tvl moje dite ma 3 zuby ktery ani njsou naproti sobe, jak mu mam v 9 mesicich vysvetlit at s nima kouse? Jasne ze nedam petiletymu presnidavku, ale znelo to jako ze sem neco prosvihla. Navic ta kapsa ma 90g, jak dlouho se to da cucat, minutu? 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:51

711990 Jako mě v životě nanapdalo, že přidaná jablečná šťáva je doslayování, to jsem zas něco zaspala já, ale to už nedoženu Jinak můj tu kapsičku vycucne asi tak za deset vteřin. Si vždycky říkám - nejrychlejš utracená dvacka

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:54

711990 nektere deti kapsicky cucaji dlouho, je dobre jim pak dat napit vody, aby se to proplachlo. Pak takove ty ovocne lisovane tycinky pro deti zustavaji nalepene na zubech, je to pry stejne jako bonbony.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 04. června 2020 08:56

viktorka_od splavu Tak jako se vsim si to proste člověk stejně musí zvážit sam, co mu za co stojí nebo nestojí a co je pro nej v ty konkrétní situaci přijatelný, no