Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 04. června 2020 14:55

Pinot Noir Jako já teda doufám, že ty dětské přesnídávky jsou dost pod kontrolou, ale jinak bych si velké iluze nedělala. Po brigádě v mrazírnách už jsem nikdy nejedla jahodovou dřeň

Potrefenáhusa

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. června 2020 15:22

Pinot Noir ja se nad tim nepozastavuju, pozastavuju se nad tim, ze "Kde mam vzit ty broskve, boruvky, ostruziny, rakytniky, manga a melouny, co jsou v kapsickach"

to asi nekdo povazuje ty kapsicky za neco lepsiho nez normalni ovoce? treba jabko? imho doma postrouhany jabko nebo namackany banan je proste lepsi jidlo nez mlety zbytky cehokoliv. krmit tim deti to si klidne krmte, mne to je fakt jedno a jednou za cas na vylet bych tim klidne krmila i vlastni dite, ale jsou deti ktere to maji nekolikrat denne a jeste kdyz to dumlaji v kocare pul hodiny, hlavne ze je ticho, to povazuju za nedobre nejen pro zuby. nicmene jak rikam, je mi to u cizich deti srdecne fuk. reklamni masirka kazdopadne funguje vytecne:P

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 04. června 2020 15:44

viktorka_od splavu ja uz mám na kapsičky dítě velký, když byl malej, teprve to v téhle formě začínalo, ale už kvůli té pestrosti jsem zařazovala.. jablka jsou ok, ale ty jsou doma pořád... a dětská výživa je pod dohledem, nebála bych se

a ty to máš takhle vysledované, že to děti mají x-krát denně a ještě půl hodiny žmoulají? Toho jsem si ve svém okolí teda nevšimla  :)  

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 04. června 2020 15:54

Tulipe mě to opakované tvrzení o dlouhodobém cucání kapsiček taky překvapuje. Nikdy jsem si toho u jiných nevšimla, jedno moje dítě to vyzunkne během okamžiku, druhé to teda nikdy moc nemuselo. Pokud má jít o ten kontakt se zuby, tak krmení lžičkou teda trvá násobně déle.

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:23

Len mne tvrdila zubárka, že preto sa mi zhoršili už tak dosť mizerné zuby, lebo kojim

A ajhľa, mám novú zubarku, úplne inú starostlivosť a zuby držia.

Syn predvčerom zvládol opravu kazov na dvoch dolných stoličkách a dnes dentálnu hygienu. Horné stoličky má tiež pokazené tie sú na rade s opravou. Som z toho zúfalá.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:24

viktorka_od splavu Hele, ale ty fakt zníš vážně dost zaujatě, to má Pinot Noir naprostou pravdu. Namleté zbytky čehokoli? Asi se všechny tady shodneme, že namačkat vidličkou banán zvládneme. Taky uvařit jablko. Nebo hrušky. Ale tím v našich podmínkách dost končíš. Já teda měla z léta ještě pár skleniček rozvařených broskví a meruněk ze zahrady, ale jednak zmizely rychlostí blesku a většina takové zdroje nemá. A pozastavovat se nad tím, že někdo napíše, kde sebrat rakytník/malinu bůhvíco... no nevím, co k tomu dodat. Děti mají brzy ochutnat co nejvíc chutí a návyky na pestrou stravu jim vydrží celý život. Přijde mi proto logické koupit tu kapsičku, protože jinak pojedeš dokola jablko-banán-hruška. Vím, že dětem je to fuk, ale stejně. A než začneš z reklamou, tak jo, taky je kupuju. Ovšem je to ze shora uvedených důvodů. Jinak všechno klukům vařím, domácí mi chutná výrazně líp, u mixu ovoce to ale neplatí.

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:24

Je ťažké mať za matku človeka, ktorý sa NIKDY nemýli a nerobí chyby

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:33

viktorka_od splavu tak ma-li se dite okolo 6.mesice veku setkat s co nejvetsim poctem druhu alrgenu, nekde to.ovoce vzit musim. A teda nevim jak u vas v Brne, ale v Praze se mi to v breznu shanelo dost spatne. Ted uz dite ji normalni sezonni ovoce a ochunltnava co je k dispozici. Ale abych mu pul roku ochucovala kasi bananem na stridacku s jablkrm mi prijde skoda. Navic si rada ty namlety plesnivky zbytky dam taky. Treba cisty mango pouzivam jako ochucovadlo do jogurtu, rozhodne lepsi nez mango co je nekdy k sehnani.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:43

711990  naprosto přesně!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 16:49

711990 no já mu dávám to ovoce z kapsiček, aby se seznámil s alergeny. Takže dám čtvrtku banánu, dvě lžíce toho ovoce a zbytek jabka. Teď v létě bude jíst sezónní. Třešňové přesnídávky mám domácí. Mě právě přijde, že toho ovoce zas není tolik druhů. Popravdě mě nejvíc ze všeho trápí ty odpady a taky cena no. Ale když jsme venku nebo na dovolené, tak nic jiného než skleničky nebo kapsičky nemá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:56

Jakejkoliv jinej rakytník než ten doma natrhanej na vlastní zahradě je lepší, to mi věřte! 

a zavařovat umim jen s kilama cukru, bez cukru bych se asi dětem bála kvůli listeriím

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:00
Reakce na Potrefenáhusa:

Jakejkoliv jinej rakytník než ten doma natrhanej na vlastní zahradě je lepší, to mi věřte! 


Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:04

Potrefenáhusa nekdo mi ted rikal, ze si preje rakytnik...tak jsem si vzpomnela

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:14

Potrefenáhusa Ježíš, kauza rakytník

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:19

Jsem nasrata na Pelikana. Za zrusene lety nevraceli penize, že pry voucher. Ok. V utery jsem si vybrala nahradni let. Ozvali se az po urgencich dnes mejlem, zakaz. linka nefunguje. zrejme. No a pointa... 99 Kč za prebukovani, který neni z me viny a 300 za pojištění, které z minula neplati. Desny voch.... ní zakaznika.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:30

Fakt v praze nemuzete sehnat nic nez sezonni ovoce? Jako ja vim,  ze to chutove neni top jako v zemi puvodu,  ale pokud si pamatuju dobre,  zacali jsme s prikrmem v unoru a jeli vse od jablek pres jahody po mango a avokado. A nechlubim se ani nebrojim proti kupovanym presnidavkam. Jen me prekvapuje,  ze se v praze nesezene ovoce.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. června 2020 17:40

Len jj ja to do mycky davam porad. Problem je kdyz to tam zapomenes no

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. června 2020 18:09

ice Tak seženeš i modré z nebe  ovšem minimálně půl roku z roku je to humus - meruňky, broskve, švestky, veškeré bobuloviny jako rybíz a spol., jahody, melouny, vždyť je to přes zimu jak kousat polystyren. Jedno z mála, co se s prřivřenýma očima dalo, byly povařené blumy. Normálně to bylo tvrdé jak cihla, já bych to nejedla, tak to nebudu dávat dítěti. Přijde mi lepší ta přesnídávka z ovoce utrženého aspoň trochu v sezóně. A pak taky to mikro množství, které dítě sní. Tak v lednu za těžký peníz koupíš meloun, dítě z něj sní asi 1%, co se zbytkem? Já to přes zimu nejím, nechutná mi to. A vlastně to ani nechci podporovat.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. června 2020 18:13

Ja se priznam,ze mi prijde nenormalni davat malym detem mango a jeste to brat jako jakousi povinnost,"aby se s tim setkalo".totez avokado.oboji je to ovoce,ktere by v nasich koncinach a s ohledem na jejich ekologickoekonomickou stopu melo byt vyjimkou i pro dospele,ne jako bezne jidlo pro mimina.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 04. června 2020 18:20

Malenge no je fakt,  ze meloun jsem jeste nikdy v zime nekupovala. Ten zasadne v lete. Ale co se tyka mnozstvi,  tak dite dostalo vzdy svou porci ve forme pyre a nemixly jsme to jedli i my. Ovoce a zeleniny vseho druhu je u nas obrovska spotreba. Proste jsem nikdy nemela problem neco tu koupit v normalni kvalite a celkem dobry chuti. Holt to avokado nebo mango necham dojit,  stejne jako banany kdyz neni v obchode ready to eat.