Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. června 2020 20:45

711990  oki

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 03. června 2020 20:45

Ounz sem se normalne objednala! Protoze to slo online bez nutnosti nekam volat, takze uz ted mas velky plus:D ja bych totiz ani nikam nebyla schopna zavolat

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 20:51

Ounz 

No, nechci ti rozkopat bábovičku, ale ten efekt dědičnosti je fakt zanedbatelnej i u parodontitidy. Jednoznačnej efekt genetiky je u agresivních typů parodontitid, což je fakt hnusná mrcha, která postihuje hodně mladý lidi, typicky v pubertě.

nonemy 

Odhalený křečci mě taky pobavili.:) Rozdíl je v tom, jestli bolí ten odhalenej krček = podrážděnej zub (typicky při pití studenýho apod.), nebo je to spíš bolest dásně, což je právě projev tý parodontitidy. Na bolestivý krčky doporučuju kteroukoli pastu, na který je označení sensitive, pacienti si chválí leckterý, i když nejlepší úspěchy mívá Sensodyne rapid nebo repair and protect. Někdy ale trvá i pár týdnů, než to pořádně zabere. Tipuju ale spíš na problém s dásněma, protože ty krčky nebývají až tak akutní. Tam je pak super použití různých přípravků s účinnou látkou chlorhexidin - např. ten paroex, jak píše Ounz , já mám nejradši ústní vody, protože se dostanou skoro všude. Plus správná poznámka, mají se používat max. 2 týdny, pak je možno přejít na nižší koncentraci (u těch ústních vod stačí naředit tu silnější 1:1 s vodou, obvykle jsou obě varianty stejně drahý, tak to pak vydrží dýl). Ty ústní vody se používají ráno a večer po čištění zubů a nemá se po nich půl hodiny jíst ani pít. Je to ale vážně jen taková první pomoc, než se problém zaléčí pořádně.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:06

Ounz Len  děkuji moc, zkusím to mámě koupit, bolí ji dasne, se jí i začaly rozestupovat zuby

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:06

Karja DruI ja uz to tu nekolikrat psala. Podivejte se na IG na profil dentist_for_small. Ma malou holcicku a ma tam s ni plno navodu, jak cistit zuby detem. Je to skvely, ja se to diky tomu naucila. Co mi nejvic pomohlo bylo necistit v koupelne, ale v klece na koberci, dite ma hlavu v kline. Pucuje rychle a efektivne, projede mezizubnim a hotovo. 

 

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:28

Karja čistím až v posteli, jednou za čas jsem ho fakt musela zakleknout, i když to bylo k ničemu, nevyčistila jsem tak nic, ale byl to strašák, kterým jsem vyhrožovala. Čištění trvalo fakt jen pár vteřin, ale ani to nechtěl někdy vydržet, takže jsem hrozila zakleknutím a občas to musela splnit, aby věděl, že to myslím vážně. Přitom jsme mu pořád vyprávěli o kazech jako o bubácích, kteří žerou zbytky jídla na zubech a dělají díry... No a jednoho dne řekl "čisti mi to pořádně, mami, dnes jsem měl i čokoládu" . Čuměla jsem jak puk teda. A co té doby si nechá vyčistit zuby docela v pohodě, na mezizubní kartáčky si teda ještě netroufám, abych ho neodradila. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:35

Karja se divím že my dříve narození máme nějaký zuby, když je tak nezbytný od prvního zubu dítě "zakleknout" a násilím mu drhnout pusu.. nic takovýho se u nás nikdy nepraktikovalo a zuby máme vcelku normální (pokud jde o kazy). takový ty shnilý zuby u mimin fakt netuším z čeho jsou, ale určitě ne z toho, že se nepoužívají mezizubní kartáčky:P

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:40

711990 To sem taky kvitovala

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:41

Len achjo!  No musím říct, že se správnejma mezizubníma se to dost zlepšilo..

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2020 21:42

viktorka_od splavu Tak asi byla trochu jina potrava a piti. Obcas se dostanu k sanacim deti v celkove anestezii a ty deti to fakt maji krome necisteni zubu hlavne z tech sajrajtu jako cola.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:43

viktorka_od splavu Bratránek měl jako dítě shnilý zuby, protože mu prý namáčeli dudlík do medu.

Já jsem teda až do puberty měla zuby ukázkově zdravé a to jsem čištění dost odbývala. A po pubertě se mi zuby začaly kazit. Ale já mám teda ty špatně čistitelné. Třeba zubní nití se mi mezi ně nedostala ani zubařka, když mi chtěla předvést, jak ji mám používat :o)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 03. června 2020 21:58

Jos jo tak cola určitě ne:-) to se u nás dětem nedává.. a asi nikdo normální to nedělá, ne? ale ty kapsičky a džusíky a podobné "zdravé" dudlání cumlání, to bych teda klidně podezírala, to máš pravdu. to asi zlatej cukrovanej fenyklovej čaj já teda dávala dětem jen vodu, což bylo terčem útoků babiček, ale měly smůlu. DruI dudlík v medu jsem měla za UL, tjo, uff:-/ špatně čistitelné a vůbec problémové mám též, ale mimo vzhledu to ničemu nevadí, neže by se mi nekazily, ale není to žádná strašlivá katastrofa

Online Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:04

viktorka_od splavu voda v detske lahvi je pro moji mamu nepochopitelna, chudinkovi detatkovi nic nedoprejou! 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:21

Pinot Noir Lamicka Díky, no tak těch pár vteřin drhnutí oproti třeba minutě její snahou je možná prašt jak uhod, tak abych to celé nepokazila, protože na čištění zoubků vždycky radostně běží a tuhle si je večer u televize čistila snad 5 minut, tak zkusim prvně nějaký šetrnější postup a pak uvidíme.

viktorka_od splavu No, jasně, my držíme dceru zkrátka, ale ty cukrované kapsičky dáváme, a hlavně ji nebudeme držet zkrátka donekonečna, že;-)

Online dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:25

viktorka_od splavu

Kapsička je normální přesnídávka v cestovním neekologickém balení. 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:27

viktorka_od splavu 

To je jenom prevence. Neznamená to, že když nebudu čistit na 100%, tak bude mít dítě pusu plnou kazů, ale chci tomu předejít, no. A stejně jako ostatní jsem přesvědčená o tom, že za kazivostí u dětí je hlavně strava. Typicky ucpání pusy jídlem při každým kníknutí, hodně sladkýho obecně a nejhůř vychází sladký pití. Nemusí to bejt nutně cola (i když mě už kolikrát překvapilo, kolik dětí to pije běžně), stačí i slabá domácí šťáva, pokud se pije často. Ovocný kapsičky, brumíci a podobný blbiny. U těch dětí, co se jim už v předškolním věku musí tahat shnilý kořeny v celkový anestezii to bývá obvykle celkový zanedbání, je to fakt smutný.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:30

Ja používam vodnú trysku, lebo medzi zuby žiadnu medzizubnú kefku nevtrepem, niť len nasilu a potom mi tam z nej časť zostane a nadávam, lebo to neviem dostať von. Tá tryska by bola pre ďasná malých detí moc veľký drasťák?

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:37

slniecko 

Ústní sprcha se bere jako doplněk, a nečistí tak dokonale jako mezizubní kartáčky. Je to ale lepší než nic. Byla jsi někdy na dentální hygieně? Naprostý většině lidí se kartáčky vejdou, jen neví, jak na to a musí se to nacvičit a vybrat správná velikost. Je ale možný, že i tak tam nepůjdou, a tam je ta spracha fajn. Na děti bych to nepoužívala, ne že by to bylo drastický (je to jen proud vody, dásním to nic špatnýho nedělá, ale bohužel to právě nerozruší ani pořádně ten plak, spíš se vypláchnou zbytky jídla), ale myslím, že by se jim to nelíbilo (hluk a tlak) a taky by mě nebavilo po každým čištění mejt koupelnu.:)

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:39

A vůbec, pojďte si někdo zas stěžovat na něco jinýho, jsem to tu pěkně vytapetovala. I když, dávám tomu den, maximálně dva a někdo chytne moly.:)

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:47
Reakce na slniecko:

Ja používam vodnú trysku, lebo medzi zuby žiadnu medzizubnú kefku nevtrepem, niť len nasilu a potom mi tam z nej časť zostane a nadávam, lebo to neviem dostať von. Tá tryska by bola pre ďasná malých detí moc veľký drasťák?

​Tý jo, to jsem netušila, že existuje. To by se mi mohlo líbit, i když mezizubní kartáček vecpu, ale občas tam s ním musím vexlovat třikrát denně a kdyby se to někdy dalo jenom propláchnout, bylo by to lepší.