Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:32

viktorka_od splavu Tak ono z tebe právě tu relativní socku, která nemá co dělit udělá ten výpadek jednoho příjmu, hypotéka, leasing, jednou ročně hory, jednou moře, myslím, že tak žije dost lidí a běžnou optikou to nejsou socky.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:34

viktorka_od splavu pak jsou z toho ty srdceryvný příběhy, právě...

711990  já bych měla jedno potenciálně nosný téma, ale to je spíš do blbých dotazů, totiž jestli zouvat návštěvy, nebo ne, jsme ohledně toho doma lehce ve při :-]

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:37

Zina bych se priklonila k nazoru clena domacnosti ktery ma na starost uklid:-)

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:38

Zina Nezouvám :-).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:40
Reakce na 711990:

furt se rozvadite a delite majetky jo? Nechcete prejit na oblibene tema - matky, ktere davaji svym detem behem nakupu rohlik?:D nebo maceni uterek v lavoru se savem?

​Rohlík bych dávala jenom ošklivým dceruškám a hloupým synkům, tam to tolik nevadí))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:41

Mutziputzi no jasne, souhlasim, ale to je prave ten nejbeznejsi pripad kdy je co delit a pro ucastniky to je dost zasadni. jako pokud si vemu onasise a po rozvodu odchazim s nocni kosili v igelitce, sem si to aspon uzila:-) kdyz pepovi zehlim kosile a sporuju na zanovni hjunde, hodne me nasere kdyz v nem pak bude vozit marku a ja s deckama salinoo

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:42

Zina Kdo uklízí, ten  rozhoduje!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:45

Zina Nezouvam a nezouvam se!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:54

Zina Za mě nezouvat, přijde to mně osobně divný, takový trochu neuctivý k návštěvě. Kór když jsme ještě měli psa, ten se taky nezouval a natahal dom bordelu dost, a nechat v tom pak chodit návštěvu bosky nebo nutit "cizí" papuče, když navíc erární přezůvky já sama nesnáším... Ale druhá věc teda je, že u nás byla vždycky podlahová situace taková, že s nezouváním nebyl problém, všude vytíratelný povrchy, mít nějaký hedvábný koberečky, tak asi nakoupím sadu froté pantoflí nebo takovej ten obalovač bot co mají v Tugendhatce. :D 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 16. července 2018 13:55

Zina nikoho nezouvám, ale já se zouvám. (a erární papuče odmítám)

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:02

Zina ja bych to brala podle pocasi. V lete neni problem, ale kdyz prijdu ze snehovy vanice nebo s botama obalenejma bahnem, tak to bych nerada....

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:06

Nevyzúvam návštevy  (vlastne mi vadí, ked sa vyzujú  ) a dokonca ich pustím aj na biely koberec. Väčší bordel ako návštevy dotiahnu kopčky a pes. A domáci. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:07

Zina Všem návštěvám říkám, ať se nezouvají, málokterá poslechne. Zuje-li se, nabídnu nové papuče s tím, že máme opravdu studenou podlahu. Málokdo je přijme. Pak vidím, jak pod stolem nadlehčují nohy, protože dlažba je fakt jak led. Dobře jim tak  Takže když jsem na návštěvě já, poslouchám pokyny hostitele. Řekne-li nezouvat, nedělám to. Takové to naoko upejpání úplně nenávidím.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:08

U nás se návštevy samovolně zouvají ještě před hlavním vstupem do domu, i když jim to vymlouvám... Předsíň máme, tak nechápu. Sama tam v pohodě pochoduju v botách, takže ode mě to nemají.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:11

Karoleena taky krom podlahových ploch hrozně záleží na konkrétním uspořádání, ve většině bytů než se člověk dostane dovnitř tak pochodí po chodbách a binec z něj opadá, ale taky jsem bydlela v přízemí obřího paneláku přímo první byt za vchodovýma dveřma a to jsme měli doma písek z chodníku v zimě, i když jsme se přezouvali, strašný. barák s velkým vstupním prostorem se dá dobře vyřešit taky aby si člověk dál nic nenosil... ale pokud jdu z ulice téměř hned do obyváku je to blbý. u nás jedinej kdo se nepřezouvá jsem já a já si to taky uklízím:-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:14

Pinot Noir Já to taky nesnáším, i naopak se mi to stalo, hostitelka řekla rozhodně nezouvat, tak jsem se tedy nezula (šla jsem do domu kde měli chovnou stanici psů i koček, tzn. očekávala jsem chlupy, nesnáším erární papuče a zout se, chodím bosky, páč bylo léto a já měla sandály). A pak se na mě celá jejich rodina dívala jak na vraha že jim tam klapu v podpatkách na nablýskané plovoucí podlaze, velmi příjemný pocit.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:18

Janulik03 Mně by teda jako návštěvě nebylo úplně příjemný chodit v botech po bílým koberci. Jak často ho čistíte? (Nemám představu, nikdy jsme koberce doma neměli.)

Jinak u mě se návštěvy zouvat nemusí (mám vytíratelný povrchy), ale zouvají se automaticky samy.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:19

Pinot Noir 

..."na oko upejpání"... - jo, přesné!

Nesnáším to u čehokoliv - u jídla, obdarování, atp. ...

Když bych nechtěla, nenabízím přece

Ad zouvání - no, bydlím na maloměstě, tady je to nejspíš jiné. Ale i kdybych byla v big city, měla vilu, tak bych zouvání vyžadovala. Uklízím, tak nevidím důvod, proč by mi cizí lidé cárali po bytě v botech, když já jsem zvyklá chodit bosa či v ponožkách a našlapovat čistou podlahu(resp. nedrtít chodidly drobky, přilepovat se k podlaze zásluhou sladkých kapek z pití, atp. ...).

Ale souhlasím s tím - řídila bych se dle hostitele

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:24

Uklízíme tak nějak oba, uklízečka a robot nemají hlasovací právo, psy máme, hedvábný koberečky ne.
A já bych teda aspoň v suchých měsících nezouvala, už proto, že je mi pak blbý nabízet nějaký pantofle. Sama se na návštěvě radši zuju a jsme ráda, když mi něco na nohy nabídnbe, ale umím si představit, že hodně lidem se do nějakých návštěvnických pantoflí nechce. Muž argumentuje tím, že my sami se doma zouváme, což je pravda, ale u příchozích návštěv to cítím trochu jinak.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 16. července 2018 14:25

Zina Já zouvám, mám doma dřevěnou podlahu, která se poškrábe už při ostrém pohledu :-( ale teda doslova nezouvám, vlastně se nevyjadřuju, návštěvy se vyzouvají automaticky, já to na návštěvách dělám taky. Mít doma dlažbu, tak na to prdím. 

Jo a ještě ke svatbám, já chápu obě strany, hlavně s dětmi i zarytí svobodomilci často mění názor, ony navíc děti jsou často konzervativní a vidí rodiče raději sezdané, popřípadě se stejným jménem :-) Já svatbu vnímám jako rituál, líbí se mi, ale sama ji opravdu nepotřebuju, založením jsem spíš svobodná a kdyby to bylo na mě, svobodná klidně zůstanu až do smrti. Vdávala jsem se poprvé až po čtyřicítce a to s pádným důvodem  a dvěma dětma na krku....a dodnes používám své "rodné" příjmení, i když jsem si ho na svatbě kvůli dětem nechala změnit.