Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:07

viktorka_od splavu Mňa by zaujímalo kde súdruhovia prišli na myšlienku umakartových  jadier. Rodičovský byt už bol postavený v poslednej fáze sídliska a tam už bolo jadro murované. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:09

paktofonika pokud na to pohlížíš optikou mini koupelny v bytě, tak určitě se dá vyšetřený prostor využít lépe... a pokud stavíš dům a tu koupelnu si uděláš velkou jak potřebuješ... nemusíš "vyšetřit" vůbec nic a když se ti líbí mít tam tři umyvadla, tak si je tam dáš  (jedno malý pro psy. vlastně dvě! pro Amy růžový a pro Percyho modrý;-)

​To by sa mi páčilo. Niečo ako majú v Ikei pre deti ale ešte nižšie! Super nápad ale dom neprichádza v úvahu. Nikdy. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:12

paktofonika vůbec nevím já zase jako první byt po svatbě bydlela v panelákové novostavbě kde teda bylo umakartový jádro i kuchyň s elektrickým sporákem a plechovou (!!) kuchyňskou linkou, no šílený, naštěstí to teda bylo aspoň vše čistý nový... páč pár hnusných jsem pak taky prošla. ohavnej vynález

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:12

Teda já už zase koukam, jak je otázka počtu umyvadel fundamentální Já to teda mám tak, že jedno umyvadlo = jeden musí počkat, dvě myvadla = druhej čekat nemusí, víc by mě na tom nenapadlo řešit, snad jenom vizuálně bych brala spíš jedno umyvadlo. Ale jak vás tady kolikrát čtu, musela bych si u vás nechat napsat k chodu domácnosti manuál))

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:15

Candance Já dočítám dost se zpožděním, takže už to možná zaznělo, ale víš co? Lituju tě, fakt, pokud se dva neshodnou (aspoň přibližně), tak je to dost boj a může to skončit celoživotními výčitkami. Nám dost pomohlo, když jsme si dlouho před rekonstrukcí bytu prohlíželi pořád nějaké interiéry-v časopisech, na netu a tak....a debatovali o tom, co se nám líbí/nelíbí a proč. Ty názory si tak nějak utříbíte a vyvrbí se z toho priority, ale to je třeba udělat ještě před tím, než začnete plánovat projekt, protože pak už cítíte oba nějaký tlak :-(

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:16
Reakce na paktofonika:

viktorka_od splavu Mňa by zaujímalo kde súdruhovia prišli na myšlienku umakartových  jadier. Rodičovský byt už bol postavený v poslednej fáze sídliska a tam už bolo jadro murované. 

​čas a peníze, co jinýho

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:23

Mutziputzi Tak to mi došlo ale mohli vybrať niečo vkusnešie a menej zdraviu škodlivé. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:24

viktorka_od splavu ja som si toaletný stolík v spálni aj spravila, a asi tri mesiace som k nemu zháňala taburetku, aby bola podľa mojich predstáv. Líčila som sa pri ňom prvých pár dní, a odvtedy mám v ňom len napchatý bordel a na taburetke som nesedela snáď roky, na tú tiež len hádžem bordel

Dve umývadlá, čo ja viem, niekedy by sa zišli, keď si muž poleží v posteli o pár minút dlhšie, a potom si musíme umývať zuby obidvaja naraz, aby sme stihli do práce, ale inak pri krémovaní a líčení v kúpelni nikoho neznesiem, som z toho nesvoja.

A objav roka bol pre mňa dať mydlo aj do kuchyne :-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:27

paktofonika 

 a proč ne dům?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:28

paktofonika Tak na vkus se tekdy moc nejelo a apriori na umakartovém jádru nic zdravotně závadného neni

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:31

viktorka_od splavu No priateľ by aj chcel taký mensi(žiadne 4 kúpeľne a 5 spálni a neviem čo, proste 3 izbový dom ale ja to odmietam. Záhrada nás ani jedného nebaví takže by sme potrebovali záhradníka, ja plánujem obmedziť upratovanie takže aj upratovačku, proste dom mam spojený s tým že furt treba okolo neho niečo robiť. Jediná výhoda by bola kvôli psom. Ja sa uspokojím s bytom s menšou terasou. Hotovo. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:36

Mutziputzi Som mala za to že v umakarte je azbest. A keď je v byte teplo tak ten umakart je fakt cítiť. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:39

paktofonika Azbest se svýho času jako izolace používal, ale s umakartem to nesouvisí, cítim může být leda plíseň k která tam vznikne, pokud se to udělalo blbě odvětrávaný, jinak si troufám tvrdit, že umakart je materiál bez chuti a bez zápachu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:41

Mutziputzi umakart nesmrdí, ale ta jádra smrdí fest, ovšem to není umakartem a v lepším případě teda ani plísní, já tam cítím všechna ta gumová těsnění a lino

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:42

paktofonika mama (vyštudovaná projektantka) mi kedysi niečo vravela aj o váhe materiálu. A že tie prerobené murovsné jadrá teraz spoluspôsobujú problém so statikou (holt tie paneláky majú na konci životnosti...)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:43

Mutziputzi Pleseň nie. Je to taký chem. smrad. Možno z tých spojov ako rokmi povoľujú? Ja neviem no, cítim to len keď je veľmi teplo doma. Si hovorím ze sme to mali radšej vybúrať ale zdalo sa nám že sa to na chvíľu neoplatí. 

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:57

slniecko Ano, nad vahou zdenych koupelen misto umakartovych se malokdo zamylsel,plus v soucasne dobe se resi snad ito, ze nekdo zmeni dispozici - spocita se to pro ten byt ale nebere se v uvahu, ze dalsi to zmeni jinak, treti zase jinak ....

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. května 2018 14:48

Candance a navrch tie zmeny málokto ohlási, čiže statik ani nemôže tušiť, čo a ako v tom dome je...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 14. května 2018 14:49

Candance to se hlídá v rámci celého paneláku ne? Kolegyně řeší teď rekonstrukci v panel bytě i chce bourat a potřebuje souhlas svj, kde musí předložit projekt a nějaký posudek, jestli to nenaruší statiku. Bratr to musel asi před 15 lety udělat taky tak.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. května 2018 14:59

ice Samozrejme ze jo, je potreba mir posudek statika a projekt. Krom toho v panelaku menit dispozice je dost zezky az nerealny, prave diky tomu centralizovanymu systemu jader, zas takova divocina se tam provadet neda.