Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:43

Candance viděla jsem řešení, kdy je okno mezi horními a spodními skříňkami, a přišlo mi ok - ale to předpokládá, že na dolních skříňkách je jen pracovní plocha, ne třeba sporák. je tam světlo, dá se větrat. a taky to musí sednout s vnějším vzhledem domu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:44

MP Meri dvě umyvadla nemáme, ale přesně proto bych je nechtěla.

myslím, že naprosté většině lidí není příjemné, když s nimi někdo sdílí koupelnu. akorát je o jedno mytí pořád navíc.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:59

Sairon 

Ha, stejná dispozice koupelen, fakt to považuju za pohodlné minimum.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:09

MP Meri aha, tak umyvadlo zaskládaný bordelem bych taky nechtěla. já na svém nemám nic a muž mýdlo:-) v koupelně se sejdeme výjimečně, možná tak jednou za týden? když já se ještě líčím a on se jde holit, z tohohle pohledu by klidně počkal, o to nic. mně právě vyhovuje ten prostor, já si "svou půlku" zaplnila razdva, a do té "pánské" ještě vejdou zásoby zubní pasty a čisticí prostředky:P

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:14

Candance ja bych taky do toho rozhodovani zatahla nejakou treti osobu, u stavby domu radne vybraneho architekta. I prave s tim rozpoctem by mel pomoci

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:17

viktorka_od splavu Ja chápem všetko, dve kúpeľne, skrinky, miesto na svoje veci, odkladací priestor na svoje veci ale dve umývadlá nie. Ty ak sa liciš k čomu konkrétne potrebuješ umývadlo. Ak chceš mať svoj priestor v kúpeľni to chápem ale načo ti je umývadlo len pre seba?  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:26

paktofonika mně by dvě umyvadla přišly boží, nikdy jsem to teda neměla, ale nikdo si nečístíte zuby ve dvou, nepotřebujete si umejt ruce, když se druhej třeba holí atak? A to ani nemluvim o dětech, tam mi pak kolikrát ten provoz třeba po ránu přijde dost velkej.

Ale je to tim, že naše koupelna je fakt malá, takže když jeden zabere umyvadlo, zabere i skoro celou koupelnu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:31

paktofonika samozřejmě jde vždycky o konkrétní dispozice, mně se to prostě líbí a cítím se v tom dobře. pokud je k dispozici neomezený prostor, můžeš mít přes celou zeď zrcadlo a odkládací plochy a přitom tam mít jedno umyvadlo, tak není problém. jenže když ten prostor omezený je, tak se to jedno umyvadlo obvykle obestaví jinýma součástma koupelny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:32

paktofonika jo a konkrétně při líčení umyvadlo potřebuju furt:-)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:33

paktofonika já se třeba u umyvadla líčím, Nanáším vše prsty takže se můžu hned umýt, mám tam denní světlo, obří zrcadlo, skříň s věcma od vatových tamponů přes krém po parfem, sedět u toho nepotřebuju, nevím kde jinde to dělat? Nějaký spešl stolek v ložnici na to nemám ani nechci mít.. no a druhý si může čistit zuby, holit se...dvě umyvadla je pro mě ok když nemám místo na dvě koupelny.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:39

Potrefenáhusa Tak v byte si dve umývadlá neviem ani predstaviť, ono tie kúpelne sú poväčšinou malé pokiaľ sa nebavíme o novostavbách. Teraz máme kúpelnu takú že sa nám tam pomaly nevojde ani skrinka, je tam iba sprch.kút a umývadlo. V dome je viac priestoru takže dve umývadlá kľudne ale ja to nepovažujem za nutnosť ktorá zachráni chod rodiny. Ak je umývadlo na záchode tak odpadá návšteva kúpelne po wc no a keď si zašpiním ruky napríklad pri upratovaní, vynášaní smeti a pod tak aj v kuchyni je umývadlo a mydlo tiež. Pri čistení zubov som v kúpelni sama a rešpektujem to aj u priateľa. Jediný moment keď sme pri čistení zubov v kúpelni štyria je keď ich čistíme psom :D 

Ale ja nikomu druhé umývadlo neberiem len v tom nevidím žiadne super extra výhody. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:41
Reakce na paktofonika:

Ale ja nikomu druhé umývadlo neberiem len v tom nevidím žiadne super extra výhody. 

​Tak třeba kdyby sis to vyzkoušela, nechtěla bys pak už jinak :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:41

ice hlavně ten druhej tam u toho zrovna být vůbec nemusí, ale respektuju že taky potřebuje mít svůj vlastní prostor, taky si tam chce rozložit svoje věci, holicí strojek atp.

jo, já s tím i chvíli koketovala že bych si udělala toaletní stolek v ložnici, místo by bylo, ale zjstila jsem že je to absolutně nepraktický, každou chvíli si potřebuju opláchnout ruce, nejen při líčení, i u česání a prostě furt... bych lítala sem a tam nebo měla hromadu nějakých ubrousků.. brr, to nemam ráda, já si po tom ubrousku ty ruce stejně musím umýt vodou

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:45

viktorka_od splavu No ja by som namiesto toho druhého umývadla na prvej fotke uvítala odkladací priestor na fén vlasovú kozmetiku...proste všetko čo musím mať pri česaní a líčení po ruke (potom to samozrejme odložím) alebo keď sa krémujem...A pri líčení stojím rada pri zrkadle bližšie.Ja sa ale líčim v izbe kde mám denné svetlo, prsty na líčenie nepoužívam. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:49

ice Je to možné Ja som rada aspoň za to jedno umývadlo čo máme teraz, keď sme sa nasťahovali bola tam iba taká mini vaňa spojená s umývadlom v jednom. No katastrofa. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:00

paktofonika no já se právě bez toho umyvadla neobejdu celou dobu, při česání, líčení atd. Takže bych zabrala koupelnu jen sama pro sebe a to mi teda nepřijde vůbec fér. máme ještě jednu, ale taky nejsme sami dva, že... děcka se perou o druhou, která je maličká, naštěstí kluci víc než kartáček na zuby nepotřebujou:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:03
Reakce na paktofonika:

ice Je to možné Ja som rada aspoň za to jedno umývadlo čo máme teraz, keď sme sa nasťahovali bola tam iba taká mini vaňa spojená s umývadlom v jednom. No katastrofa. 

​uch, jojo, a vůbec nejlepší jsou takový ty koupelničky kde se do miniumyvadýlka nad vanou musíš dostávat přes pračku která stojí ve dveřích na wc. v tom jsem naštěstí nikdy nebydlela, ale kdykoliv to vidím na návštěvě jdou na mě mrákoty

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:03

Jako urcite je to o zvycich te kazde rodiny. Ja treba kramy na umyvadle uplne nesnasim, vsechno krome mejdla patri do skrinek, prinejhorsim do polic. Umyvadlo slouzi k myti rukou a plivani pasty. Takze z tohohle pohledu je pro me druhy kus opravdu jen zbytecne zabirani prostoru  navic, kdo se s tim ma furt mejt, zeano.

Samozrejme podporuju, aby mel kazdy prostor na sve veci. Idealne ve skrince, ktera muze byt treba na tom usporenem miste 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:03

viktorka_od splavu No pokiaľ vám to vyhovuje a je to potrebné fajn len mi to prišlo ako keby sa domácnosť bez toho druhého nezaobišla. Proste podľa mňa sa ten priestor da využiť lepšie. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 14. května 2018 13:06

paktofonika pokud na to pohlížíš optikou mini koupelny v bytě, tak určitě se dá vyšetřený prostor využít lépe... a pokud stavíš dům a tu koupelnu si uděláš velkou jak potřebuješ... nemusíš "vyšetřit" vůbec nic a když se ti líbí mít tam tři umyvadla, tak si je tam dáš  (jedno malý pro psy. vlastně dvě! pro Amy růžový a pro Percyho modrý;-)