"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:45

pecka Tak na jednotlivce jsem dávala jen přeliv, nakonec jsem si nechala stáhnout barvu Olaplexem asi o čtyři odstíny...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:45

Potrefenáhusa no to je přesně důvod proč máme tu dvoukřídlou. aby byla dost velká tak bych nahoru nedosáhla:-)

paktofonika jo, to by nebylo špatný, jent je to zas ještě dražší. a výrobník ledu je dost dobrá věc. větší mrazák nepotřebujem, ten úzkej je pro nás akorát. a kdybysme nemrazili pečivo tak až zbytečnej.

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:47

slniecko To mě dost překvapuje, mně to vydrží do následujícího umytí... Jak by ta barva zmizela, když se to nedrolí? Je to spíš liháč :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:48

999 vyčeše se? taky mám obojí a hlavně ji spolehlivě stáhnu žehličkou teda:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:49

Emi No, normálne som si "miešala" odtiene na svoj, väčšinou práškové od Santé Blond + pár lyžíc orieškovohnedej, v "medziintervaloch" len čistú cassiu z predaja bylín a tamtú, alebo podobnú zmes len na vrch hlavy - to kvôli tomu, že henna, keď sa moc vrství, tak tmavne. Teraz som si kúpila od Logony krémovú Indian Summer, zatiaľ použila asi 2x, nie je tak červená, ako to vyzerá na obrázku ale tie šediny chytá slabšie.

Ešte kým to bolo tak, že sem tam nejaká, tak mi pomáhalo mať silný šalviový čaj v spreji (dávala som si ho do starej juliny) a občas prestreknúť, ak vyliezla kde tu šedinka ako prvá pomoc, ale pri tom prameni už to nestačí.

A dobre kryla tekutá rastlinná farba od L´Erbolario, len to som si objednávala s Talianska, poštovné príšerné a najsvetlejšia mi nechytala, až druhá a tá išla trochu do červena. Ale zas - ľahká aplikácia, pohodlné, dobré....len to poštovné!!!

Jo a mne osobne super držal čistý harmanček, ale potom som chytila alergiu na ten. Ale tým, že je blond, tk to aj tak fungovlo, len na občasné šediny, predsa len ostatné vlasy mám tmavšie, aj keď nemá jednoliatu farbu ani prirodzene, takže s tým sa lepšie hrá, ono stačilo, ak to chytilo aspoň na niečo obdobné, že to nesvietilo na bielo.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:50

troubu v úrovni pasu chápu. 

ale nikdy jsem nepřišla na to, proč si pořizovat mikrovlnku ve výšce obličeje - přijde mi to minimálně hodně nebezpečné 

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:52

viktorka_od splavu Když mě právě přijde, že to nemá konzistenci řasenky, takže to vyčesat nejde... Ale já to vlastně neposoudím, protože se nečešu :-).

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:52

999 netuším, ale ráno tam už proste nie je...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:52

viktorka_od splavu No ja už plánujem dopredu, teraz máme mrázak s 3 zásuvkami a pokiaľ by som chcela mrazit aj pre psy bol by narvany na fest. Okrem toho tam mam len mrazené ovocie, zmrzlinu a sem tam mäso. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:55

Jiná Realita jedině z prostorových důvodů. jinak je to fakt blbost

ideál je samozřejmě něco takovýho

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:58

viktorka_od splavu co je to čtvrté? zbytek je trouba, mikrovlnka a kávovar.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:00

Jiná Realita nevim, treba ta parni trouba. nemam ale znama jo a chvali si to hodne. to je takovych vychytavek ze by clovek potreboval tu kuchyn na kilometr:-))

Online Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:00

Jiná Realita taky to tak mám (ehm, právě zavřený v tý skříňce pro mrazák nad lednicí), ale nikam jinam se to prostě nevěšlo. A radši bych tu mikrovlnku snad vyhodila, než ji měla na desce, krom toho se tam ani nevejde.

Jinak já nejsem moc příznivce takových těch megakuchyní, u nás by se to sice teoreticky vešlo, ale na úkor dalších obytných prostor a já zas taková nadšená kuchařka nejsem, abych musela mít kuchyni v půlce bytu.

Online 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:11

Jiná Realita mikrovlnka nad troubou je silena, muze ji pouzivat jen pritel:D ale jinam se nevesla a mame ji jen pro jistotu, 99% casu nepouzivame... 

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:14

viktorka_od splavu S tím madlem to chápu, to je nepříjemná zkušenost. Vůbec nerozporuju, že trouba v pase je lepší, dnes to také vidím.

S tou parní troubou a bezpečností výstupu páry při otevření. Já jsem to měla takto už ve staré kuchyni, měla jsem ji nad kávovarem. Ono zase je třeba brát to s rozumem, ta pára vyjde, ale není jí zas tolik a není zas tak šíleně horká. Když se program ukončí, přístroj páru promění zpět ve vodu, kterou pak vylejete, takže při otevření vychází už jen zbytek páry. A ano, nádoba je horká, stejně jako je horký hrnec na plotně, když se v něm něco vaří. Takže, člověk musí být trochu opatrný a myslet a podle toho se chovat. Stejně jako je opatrný, když slévá horkou vodu z hrnce, v kterém se vařily špagety a pára mu stoupá také do obličeje, takže asi tak:-) Je to normální provoz v kuchyni...

Jinak já jsem to tak chtěla, kuchyň mi nenavrhovalo studio, ale architekt společně se mnou.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:16

viktorka_od splavu jo a na troubě mám bezpečnostní dětskou pojistku z ikey, ale jde ta trouba otevřít i přes to, myslim, že kdyby se pověsilo desetikilový batole, otevře ji i s celou slavnou ikea pojistkou

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:18
Reakce na Jiná Realita:

viktorka_od splavu co je to čtvrté? zbytek je trouba, mikrovlnka a kávovar.

​Určitě parní trouba, dnes je trend těch širokých horizontálních kuchyní, tak se to skládá vedle sebe - trouba, parní trouba, kávovar, mikrovlnka a pod to ladí nahřívač nádobí... Tam, kde na to místo v šírce není, tak se to prostě dává nahoru. 

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:23

Tabea My máme mrazák nahoře, ale lednička je na soklu, takže žádné extra ohýbání se nekoná. Nejpotřebnější potraviny, typu máslo, sýry mám v úrovni hrudníku.

Offline Garfie
Avatar
24016 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:23

A super věc je i myčka na nádobí trochu zvýšená, aby se člověk nemusel pořád ohýbat. To má švagrová a je to super, ale to už bych potřebovala kuchyně asi kilometr, když k tomu chci i slušnou pracovní plochu!!

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:26

Garfie To jsem zaregistrovala, že si to lidi, kteří to tak mají, chválí. Ale na druhou stranu, ohýbat se je fajn:-) Já si nemůžu vynachválit plně vestavěnou myčku, nemusím čistit věčně upatlaný ovládací panel.