"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:10

slniecko Děkuju. U mne je většinou problém, že přírodní barvy mně často nechytnou vůbec  Zatím se mi nejvíc osvědčila henna od Khadí, ale chtěla bych trochu světlejší a studenější odstín. Naposledy jsem zkusila hennu Soaphoria, to byl největší propadák. Po namočení vypadala jako lógr z kávy, nedržela na vlasech a po umytí jsem zjistila, že neobarvila ani vlásek.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:23

Emi dobre vedieť, tú soaphoriu som mala na zozname "vyskúšať".

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:27

slniecko Pokud bys chtěla, polovinu balení Ti můžu zadarmo poslat, ale nevím, nevím, jestli jsem Tě dost nalákala. Takhle toho sloníka neprodám 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:30

Emi  muj oblibenej vtip:D 

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:35

711990 Můj taky  

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:22

Emi to je aj môj obľúbený....často naňho myslím, keď recenzujem nejaký nevydarený nákup naslepo....tož, ale úprimnosť nadovšetko.

Rada vyskúšam, jasné, prípadne ti zaň pošlem nejaký odstrek?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:37

V kuchyni se připravuje popcorn a nalévají drinky, to je snad jasné. Na to je mimochodem mrazák v úrovni očí ideální. 

Všechno ostatní je samozřejmě mučení. 

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:47

slniecko Prima, večer Ti napíšu SZ.

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:47

Tak já jsem kupovala ledničku nedávno a koulila jsem si s mrežákem nahoře a je bezšuplíkový. Jsem nadšená. Mě ty šuplíky dole strašně vadily. A není to malá lednička s malým mražákem.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 06. února 2018 19:01

Všem dámám děkuji za (pro mě nečekaně) jednotný názor na troubu :-)

Online continuity
Avatar
33612 příspěvků moje polička 06. února 2018 22:48

ja jsem kdysi mela velkou kuchyn, kde by se toto vsechno asi veslo (jeste to nebyl uplne standard, takze jsem to nemela). ale silene jsem se tam nebehala. jako to, ze ma clovek spoustu mista a muze patlat cukrovi, u toho varit a jeste si muz v kuchyni dela veceri a neprekazi, bylo super, ale nohy z toho boleli fest. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. února 2018 23:09
Reakce na dost_bot:

Všem dámám děkuji za (pro mě nečekaně) jednotný názor na troubu :-)

​na kterého?  O:-)

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 06. února 2018 23:50
Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 07. února 2018 00:01
Reakce na continuity:

ja jsem kdysi mela velkou kuchyn, kde by se toto vsechno asi veslo (jeste to nebyl uplne standard, takze jsem to nemela). ale silene jsem se tam nebehala. jako to, ze ma clovek spoustu mista a muze patlat cukrovi, u toho varit a jeste si muz v kuchyni dela veceri a neprekazi, bylo super, ale nohy z toho boleli fest. 

​No já mám malou kuchyň. Takže když třeba peču cukroví, musím uklidit a po upečení všechno sklidit abych mohla vařit a když to nestihnu tak to musím schovat v mezičase a nemám to kam odložit, není kam dát plechy...  furt si musím na něco dělat místo. A chtěla bych třeba strašně kávovar, ale buď bych neměla kde vařit nebo kam odkládat umyté nádobí -:(

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 07. února 2018 03:34

MP Meri  Přesně!!

Já mám ráda velkou kuchyň, u nás se v ní vždycky žilo a žije dodnes, i když já nejsem žádná velká kuchařka. Ale třeba vůbec u nás není zvykem sedat v obýváku, sedí se vždycky v kuchyni! A to máme kuchyň spojenou s obývákem, ale stejně si každý automaticky sedne ke stolu. 

mysmat
Avatar
07. února 2018 09:17
Reakce na Garfie:

A super věc je i myčka na nádobí trochu zvýšená, aby se člověk nemusel pořád ohýbat. To má švagrová a je to super, ale to už bych potřebovala kuchyně asi kilometr, když k tomu chci i slušnou pracovní plochu!!

​tak mě napadlo (neber to jako kritiku svého příspěvku, jen že to tady vidím zrovna napsáno):

že si pamatuji, jak jsme s babičkou myly nádobí v myčáku (a to byl takový ten "komfortní" dvoumyčák, kde se v jednom umyvadle mylo nádobí a čisté se dávalo do druhého...) , voda se musela nejdřív ohřát a přelít a ještě musel být speciální lavor na oplachování studenou

pak si pamatuji, jak jsme myli nádobí v již teplé vodě tekoucí z kouhoutku ve dřezu...

pak nastoupily automatické myčky...

a teď se lidi radujou, že se nemusí k myčce ohýbat

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 07. února 2018 09:19

mysmat 

A co teprv ta radost, že už v domácnosti není jen ošatka na kynutí chleba a jedna dlabaná mísa pro všechny strávníky.

mysmat
Avatar
07. února 2018 09:24

dzizisketa 

no a co teprve pračka a sušička  .

.. kde jsou ty doby, kdy jsme plácaly prádlo na kamenech u řeky

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 07. února 2018 09:26

mysmat  Já si to pamatuju taky, my jsme dokonce ještě na chalupě myli ve škopku a voda se chodila vylévat do výlevky v předsíni. Ale to tak nemůžeš brát, taky se právalo na valše, že jo....

mysmat
Avatar
07. února 2018 09:30

Garfie 

právě, že to tak beru = ale raduju se z toho

resp. jsem nadšená, že jsem zažila všechno tohle , můj život vůbec nebyl nudnej