"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 05. února 2018 21:39
Reakce na Sweet Potato:

​Anketa:

Opravdu tam některé z vás při vizitě v porodnici nějaká spolupacientka zírala?

​Přesně tak jsem se chtěla zeptat. A druhá otázka:

Má někdo potřebu při vizitě zírat na jakékoli partie spolupacientů?

Edit - netoužím oživovat diskuzi na tohle téma, jen jsem se celý den nedostala k PC a teď mi to nedalo. Berte to jako řečnickou otázku, odpovídat netřeba.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 05. února 2018 22:07

Přeruším lékařské vlákno egronomickým dotazem : chystám se pořídit novou kuchyni. Dosud jsem vždycky měla troubu klasicky dole, nad zemí, takže jsem se k ní ohýbala. Ve studiu mi navrhli troubu ve "věži" ve výšce pasu.

A já nevím.

Mám pocit, že se mi to nelíbí, že to není praktické a bezpečné a že to asi nechci - ale nejsem si jista, jeslti to není jen zvyk.

Prosím, kdo máte zkušenost s oběma variantami, co vám vyhjovvovalo víc, příp. proč?

Děkuji za včasné odpovědi (musím se rozhodnout docela rychle). :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 05. února 2018 22:11

dost_bot je to perfektní a praktické. dole bych už nikdy troubu nechtěla. bezpečné je to naprosto skvěle, proč by nebylo?

naopak není praktické mít nad ní mikrovlnku jak se to obvykle spojuje, to už pak bývá moc vysoko.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 05. února 2018 22:15

dost_bot ještě ty důvody proč mi to připadá fakt praktické /jsem o tom doteď ani nepřemýšlela, prostý fakt/

- vidíš co se v troubě děje aniž bys ji musela otvírat

- cokoliv tam dáváš/vytahuješ pracuješ s tím v přirozené výšce rukou, nemusíš se nikam zohýbat nebo natahovat, takže si neublížíš, nespadne ti to... 

- malé dítě ji neotevře/nedosáhne na madlo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 05. února 2018 22:17
Reakce na Kokoska:

​Přesně tak jsem se chtěla zeptat. A druhá otázka:

Má někdo potřebu při vizitě zírat na jakékoli partie spolupacientů?

Edit - netoužím oživovat diskuzi na tohle téma, jen jsem se celý den nedostala k PC a teď mi to nedalo. Berte to jako řečnickou otázku, odpovídat netřeba.

​bych jenom dodala že i kdyby měl potřebu tak to jaksi technicky ani není možný - koukat někam vedleležícímu pacientovi, když sama ležim na zádech, to nejde ani kdybych si samou zvědavostí /fuj/ krk ukroutila:P

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 05. února 2018 22:38

dost_bot Od léta mám novou kuchyň a touto změnou jsem prošla. Předtím jsem měla troubu dole, ale měla jsem výsuvné pojezdy, které se vysunuly a já jsem pekáč nebo formu zvedla, aniž bych strkala ruce do trouby, přišlo mi to takto bezpečnější a vyhovovalo mi to. Byť jsem s touto troubou měla malé dítě, sklo nebylo horké, takže v tom problém nebyl.  Teď mám troubu ve výšce pasu (kvůli designu jsem na to kývla, i když jsem si v době plánování kuchyně myslela, že trouba dole je lepší), přesně jak píšete. Tam pojezdy nemám a zvykla jsem si hned, vlastně jsem vůbec nezaznamenala nějakou "těžkost" s tím, že je trouba jinde. Tím, jak je to v této výšce, manipulace se mi zdá velmi přirozená a pohodlná. Pojezdy nemám, naopak by mi v této výšce přišly nepohodlné, protože by rošt vyjel směrem k tělu (i když dvířka se také otvírají směrem k tělu...), prostě by se to ovládalo jinak než když jsem to zvedala směrem nahoru. Takže za mě závěr - žádný problém, je to přirozené, zvykla jsem si hned, vlastně jsem si ani zvykat nemusela:-) Nad normální troubou (mám tedy konvektomat ale to je jedno) mám ještě obyčejnou parní troubu, takže je výš a to považuji za trochu problematičtější, protože se při otevření vyvalí horká pára a to je už ve výšce obličeje a horkou nádobu zvedám z větší výšky.

Já jsem kvůli designu udělala dost ústupků a dnes mi to jako ústupek vlastně ani nepřijde... Ještě dodám, že peču hodně, třeba víkendové obědy vlastně skoro jenom peču a během týdne dělám teplé večeře, z toho určitě v troubě tak dvě. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, snad pomůže:-)

KoraKora
Avatar
06. února 2018 06:23

Kokoska Nepochopily jste podstatu problému.  Už to nechme spát.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 06. února 2018 06:29

Kokoska tak někdy člověk vidí leccos,co by radši fakt neviděl,nechápu,co vidíte špatně na požadavku,aby se tyhle veci odehrávaly pokud možno co nejvíc důstojně,takhle se to fakt nikdy nezlepší. 

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 06. února 2018 08:57
Reakce na dost_bot:

dost_bot Když je trouba dole, tak si člověk daleko snadněji spálí ruce (předloktí) o horní část trouby. Nevím tedy, jestli nejsem extra nešikovná a nepoučitelná, ale ty pařáty tam vždycky strčím. Plus to ohýbání se k ní. Blahořečím troubu výš a těším se, až se někdy přestěhujeme :) 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:02

dost_bot Mě nenapadá, v čem by byla trouba dole lepší, myslím, že je to pro vás jen nezvyk. Třeba k ledničkám se dřív taky muselo do podřepu a pochybuju, že to dneska někomu chybí :-).

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:05

dost_bot suhlasim so vsetkym,co bolo napisane ohladom polohy truby-umiestnena hore je praktickejsia. Kedze som rovnako "sikovna" ako Zu a mam tu smolu,ze mame teraz v dome trubu dole,pribudlo mi zopar popalenin nielen na rukach dol, ale naposledy som si pripiekla aj pažu  Takže za mňa HORE

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:09

Victoria jen k tomu ne-horkému sklu u trouby a malým dětem: ta skla už jsou asi chladná u každé trouby, spíš mi šlo o to, že jednou se stalo v době kdy se dcera učila chodit, že se prostě chytila oběma rukama za madlo otvírající troubu, nějak nešikovně zabrala - a dvířka se otevřela, ona padla na záda "přiklopená" těmi dvířky, sice se jen lekla, spálit se vlastně nijak nemohla a nic se jí nestalo... akorát kdybych u toho nebyla tak by to býval mohl být dost průšvih při vstávání..

Zina přesně

každopádně za nešikovný a potenciálně nebezpečný považuju opravdu to umisťování dalších spotřebičů NAD tu troubu. Victoria proto mě teda ta pára docela překvapuje. vypadá to že máte hodně drahou kuchyň a tohle bych tam nečekala...

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:09

Nahrála jste mi na otázku, nad kterou už nějakou dobu přemýšlím... Proč si někdo koupí kombinovanou ledničku s mrazákem, kde mrazák je nahoře a lednička dole? Do mrazáku se leze pohodlně a k ledničce se musí na kolena...  Předpokládám teda, že je někdo kupuje, jinak by je už přestali vyrábět....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:11

Tabea to snad bývá jen u těch lednic s docela malým mrazákem, ne? kdyby byl dole asi by se do něj lezlo dost nešikovně. řešením by byl určitě šuflík, ale asi to bude prostě zvyk. no dlouho už jsem ji nepotkala

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:24

viktorka_od splavu Nedavno jsme lednici kupovali a prekvapilo me, ze ty s lednicí dole v nabídce převažovaly...

https://uae.souq.com/ae-en/refrigerators-freezers/l/?ref=nav

freezer on bottom: 28

freezer on top: 218

Neumím udělat u MacBooku screenshot 

Nejsou to úplně ty minimrazáčky... Nebo že by to byla krajová záležitost, jako oddělené kohoutky na teplou a studenou...? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:26

Tabea Priateľovi rodiča si nedávno takú chladničku kúpili. Argument bol, že im stačí malý mrázak. Oni vlastne chladničku s mrazákom dole ešte nemali. Odkedy videli a vyskúšali tú našu s mrazákom dole tak na tú svoju nadávajú. Ja by som akurát brala nižšiu a širšiu chladničku, do vrchnej police dočiahnem ale nižšia by bola super. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:28

Tabea shift/comand/4 - vyřízneš a pustíš a samo se to uloží na plochu

lednice a mrazák je beztak nejlepší vedle sebe:P

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:33
Reakce na 999:

pecka https://blog.notino.cz/novinky/uz-zadne-odrosty-ani-sedive-vlasy-vyzkousejte-revolucni-korektor-na-vlasy/?gclid=EAIaIQobChMI6c74wsSP2QIVBmcZCh3iLgrWEAAYASAAEgKyv_D_BwE

Jednoduchá manipulace, velká spokojenost :-).

​To mám a je to fakt dobré, ale je to ako makeup, do ďalšieho rána mi to zlezie.

Inak mám to radšej, než tie spreje, ktorými to látam, aj keď tie mi držia na vlasoch dlhšie (ale tá fixa mi zas vydržala pri dennom používaní rok, tie spreje sú tak na dva-tri mesiace - a v lete na slnku schnú a prášia sa, fixka nie)

pecka aj ja to mám tak, plis jeden prameň šedivý na spánku. Ono na tomto je praktické, že tým len pretriem tie miesta ako fixou, nemusím riešiť, či sa presne strafím, lebo zafarbí len tú šedinu, nie ostatné. Teda neviem, ako by vyzeral nejako výslovne tmavší odtieň, než ostatné vlasy, ale keď má človek plus-mínus to svoje, fakt to zamaskuje pomerne rýchlo.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:35

viktorka_od splavu A nieje ten mrázak vedľa malý? Na mňa to tak pôsobí. Videla som to aj v obchode a príde mi že ešte aj ten výrobník ľadu (samozrejme sa dá kúpiť aj bez) zaberie ešte polovicu toho malého mrázaku. Ja by som brala toto

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:37

Tabea já mám lednici jen s takovým jedním mrazícím šuplíkem a ve skříňce nad lednicí, která je určená na mrazák (jakože by mohla bejt i dole pod lednicí), mám něco jinýho, ale do tý bez židle nedosáhnu, mám kuchyni na docela vysokých nožičkách, kdybych měla dole mrazák, musela bych si asi tu židli brát k lednici? Co jsem zažila u jiných, tak když maj mrazák dole, tak nahoru blbě vidím a dozadějš nedosáhnu, ale možná jen nejsem zvyklá na tenhle systím, jak jsme mrazák dole nikdy neměli.

Ale nevím, já mražení nějak nesnáším, takže jsem po něm ani nikdy netoužila (s výjimkou mražení masa pro psa, to bych asi užila, tak třeba jednou. )